Патот до кенгурите

Дискусија во 'Филмови' започната од girl.9, 3 јануари 2013.

 1. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допадна :)
  Малце се насмеав.. Интересен беше. :D
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.732
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмов пред некој ден, а и кога го даваа првиот пат (за Божиќ). Не ми се допаѓа.
   
 4. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Синоќа го гледав филмот и многу ми се допадна, се изнасмеав :)
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.779
  Допаѓања:
  22.346
  Пол:
  Женски
  Еее овој филм ме изнасмеа 8)
  чешити :lol:
   
 6. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.841
  Допаѓања:
  36.564
  Пол:
  Женски
  Ами арен е филмо,шо се вика ме насмеа :P
   
 7. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Ме изнасмеа филмот кога го гледав :rofl:
  2 пати ми е гледан :lol:
   
 8. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Вчера го начекав, којзнае по кој пат го гледав :D Многу е интересен и убав, целиот е со хумор :P
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Ништо посебно,а и за секој Божиќ е емитуван на телевизија.
   
 10. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  5.483
  Пол:
  Женски
  Јас па не знам вие што очекувате? Филм во стилот на Џемс Бонд, или мислите ова е сторија за животот на Мадона па ќе пукаат огномети. Македонска работа, само да се мрчи и ништо не ни чини, посебно па ако е наше.

  Го имам гледано 2 пати и би го гледала уште 10. За мене е баш интересно дело, направено е со интересна приказна, убаво смислен. Има повеќе комични моменти што е и очекувано бидејќи актерите се од "Солзи и смеа". Аматерски е, да, ама мене лично не ми смета и битно ми е што јас не го потрошив тој еден час (или колку и да траеше) залудно како што знае да биде па со многу Холивудски филмови. Се' на се', мене премногу ми се допаѓа. Сигурно е подобар од некои други стари македонски филмови кои не можам да ги смислам и од перверзии и сочно пцуење ништо друго не можеш да видиш.

  Како божем па со Лепа Брена филмовите од пред 30 години биле подобри. Ама Лепа Брена е во прашање и сите од таа генерација паѓаат во несвест кога ќе се пушти некој од тие филмови. Преку глава ми се веќе тие.
   
 11. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  haha :) dobar e filmov si se iznasmeav, frizerkata najdobra :) bitolcanki opasni se :)
   
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.716
  Допаѓања:
  110.202
  Не знам како до сега не сум ни слушнала за филмов. А ете, кај нас ТВ е постојано пуштен на мкд телевизии ама изгледа не сум обрнала големо внимание, ете ти. И ме заинтересира. Обично не го сакам хуморот на Солзи и Смеа, можат тие подобро, ама сега веќе и го отворив филмов да го гледам утрински па да видам колку ќе ми се допадни. (fingers)