1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патот до сонцето (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 26 февруари 2014.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  ПАТОТ ДО СОНЦЕТО(Тв Сител)

  Си ме претркала :lol:
  Многу јака најава ама се сомневам во вкусот на Сител.Башка тешко дека некој ќе ја замени Имотот на дамата :inlove:
  Но :!: би му дала шанса на филмов,да видиме што ќе ни покажат :)
   
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.262
  Допаѓања:
  101.099
  Пол:
  Женски
  оригинал на серијата се вика Kotu yol, или Лош пат.

  [​IMG]

  Снимена е 2013 година, има само 13 епизоди оригинал. Во неа глуми Рушен од Зет домазет.

  Стандардна прикаазна, девојка од сиромашно семејство ја мажат за многу постар но богат ага, но таа бега во Истанбул и тука почнуваат заврзламите...
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
  Утревечер по Фатмаѓул
   
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Во колку завршува Фатмаѓул? :)
   
 6. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
  во 21ч
   
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Чиста копија на Имотот на дамата.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Што се случува во серијава. Гледам дека игра и Џансел Елчин. Многу ми се допаѓа тој во серијата Крадец на срца и едвај чекам да ја откупи некоја телевизија ама тешко дека ќе ја откупат. Само откупуваат серии каде умира некој од главните актери или каде постојано се плачи, а не серии кои ќе не насмеат како што беше Зет домазет |(
   
 9. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми е интересна!! :D :D Ама само за викенд ја даваат!! :^) :^)
   
 10. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Мене ми е глупа,а и го видов крајот на интернет,па не ни ја гледам.Единствен светол момент на сите епизоди е Рушен/Решат,и тука е комедија :D :D
   
 11. ivana04

  ivana04 Нов член

  Се зачлени на:
  18 април 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Може ли линк за да ја гледам серијата на интернет?
   
 12. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  171
  На почеток ми беше многу интересна, но сега некако ја затупија.Епизодите со прескок ги гледам. :tmi:
   
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Уште 3-4 епизоди има, па може некој да каже што ќе биде на крајот? :D
  Иначе досадна стана серијава. |(
   
 14. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Навистина, кој знае нека каже што ќе се случува!
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Де кај нас ги делат епизодиве.
  Следниот викенд ќе заврши нели? :)
   
 16. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  ^ Серијата ќе заврши следниот викенд? :o Многу кратко бе...
   
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Да, па кратка е серијава.
  Серијава има 13 епизоди на турски, а кај нас ги делат и тоа е тоа. :D
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Уште колку има по наши ?
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Па, 2-3. :)
   
 20. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Преубава е серијава, знае некоја како ќе заврши ? :nod: