1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патот на честа (Раџ Кумар)

Дискусија во 'Книги' започната од bibip, 6 август 2012.

 1. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  101
  Приказна за љубовта, лојалноста, интригите и нетрпеливоста, сместена во Саудиска Арабија.

  Генералот Фархан ел Балавие е лојален војник во армијата на Саудиска Арабија и посветен татко на својата ќерка Марјам, со чија умешност и слободен дух посебно се гордее. Таа е единственото дете кое му останало во животот. Неговиот постар син умрел, а помладиот го напуштил семејниот дом за да побара поинаков живот во Америка.
  Меѓутоа, и покрај својата љубов кон семејството, гордоста кон арапското потекло и приврзаноста кон исламот, Марјам копнее да го продолжи образованието на некој европски универзитет. Кога Фархан ќе реши дека Марјам мора да се мажи за синот на човекот кој му го спасил животот, а за кого е ветена од детството, таа решава да го задуши разочарувањето и да се покори на желбата на нејзиниот татко.

  Книгава е прекрасна се чита во еден здив............
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  37.823
  Пол:
  Женски
  Ја прочитав за еден ден, предобра книга со предобра содржина.До мене допре книгата, но искрено многу бев љута и орогчена ради венчавката и целото договарање.
  Оценка 10/10.