1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патувања

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од billyy, 28 декември 2009.

 1. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Напишете каде би сакале да патувате, која земја што сте ја посетиле Ви оставила најголем впечаток. Исто така би било добро да дадете некои совети за земјите што сте ги посетиле, нешто што сте го забележале, а може да биде корисно за оние што планираат да ја посетат таа земја - некој ефтин бутик можеби или добро сместување :D Можете и да предложите некои места од нашава земја кои ни се толку достапни, а сепак не сме ги посетиле.

  Јас се надевам дека оваа година ќе ја посетам Чешка, не знам зошто ама навистина многу сакам, ми се допаѓа Прага од она што сум го видела на фотографии. Многу ми се допаѓа Италија, особено Рим, а во Фиренца видов најубави мажи :lol:
  Оние што се по планините им порачувам да го посетат планинарскиот дом Чеплес, во близина на селото Богомила и да се искачат на врвот на планината Јакупица Солунска глава.
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  од тие што ги имам посетено најдобар впечаток ми остави Ротердам - Холандија :)
  не е којзнае што ама ете мене многу ми се допадна, за разлика од Амстердам кој е многу попознат...а мене ми беше хаотичен :lol:

  сакам да ја посетам Турција, секоја година се спремам и никако да отидам на одмор таму, а ене каде е :lol:
  и барем на една журка на Ибица.... 8)
  иако би отишла и на пат околу светот....ама да не претеруваме :mrgreen:
   
 3. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Аххх каде би сакала да патувам...
  На многу места... Најпрво би сакала да ја видам Италија, Верона. Би сакала да го посетам и замокот на Дракула во Романија и секако... да го почуствувам духот на Америка :lol: А за планински места... на сите би го препорачала Лазарополе. Ако некој бил, мислам дека ќе ме разбере што сакам да кажам. Тоа е едно од најубавите места на планетава, според мене. Божји рај за очи и душа. Треба да се почувствува таа магија што ја шират прекрасните шуми, ливади и старите цркви.
   
 4. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  На сите им посакувам оваа година барем едно убаво патување, сега барем е полесно :D
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  многу голем впечаток ми остави едно мало гратче во Романија каде бев минатата зима. а неостварена желба ми е Париз.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.900
  Пол:
  Женски
  Sharm El-Sheikh mi e neostvarena zelba, a i kojznae dali ke mi se ostvari nekogas... :(
   
 7. DraganaS

  DraganaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Neostvaren son mi e da prosetam do Mexico :) Koga bi imala moznost vednas bez razmisluvanje bi otisla... Silno se nadevam deka ke mi se ostvari sonot!
   
 8. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Дефинитивно најубавите места кај што сум била до сега се ВИЕНА ( најпрекрасен град,најжив и со најдружељубиви луѓе што ги имам сретнато ),Будимпешта ( убав како град ама народот е за никаде) и Истамбул аааах...немам зборови
  Најголема и неостварена желба ми е Италија а особено Рим и Ватикан.
   
 9. NATE1

  NATE1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Praga da definitivno...sega se vrativ od tamu i nemozam da gi sredam vpecatocite uste:))))))inaku Tunis e apsooooolutno prekrasen, samo sto nesmeete da stedite na hotel deka i malku poeftinite hoteli se krs i unisten ti e odmorot....ednostavno mora od poskapite ako sakas ubav odmor....za Istanbul nemam zborovi, zaljubena sum vo gradot...bev i ke odam pak i pak....a i cela Turcija.suma sumarum site mesta se ubavi i posebni...sekoe e najubavo na svoj nacin...i Viena me vooodusevi, Budimpesta...:) a zelba mi e Kuba, Dominikana i Erusalim....godinava zdravje boze ke rabotam na slucajot da bide nekoja od ovie...najverojatno Kuba....spored mene setanjeto, zapoznavanjeto razlicni kulturi e i edna od sustinite na zivotot...a od nasava zemjicka kolesino so vodopadite i kaneo(mada znam deka skoro site gi imaat poseteno)moram da gi spomnam)...slabost mi se , posebno Kaneo...kaj i da odam na odmor sepak nekolku dena moram oh-kaneo, toa e taka mnogu godini nanazad:)pozdrav
   
 10. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  pozz do go-girl .........i da odis na IBIZZZAAAAAAAAAA....jas bev letovo na 14 dena i e PREKRASNOOOOOOOOOOOOOOOOO
   
 11. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  И јас би одела на Ибица летово, ама исклучиво со другарки - гаранција за добра журка.
   
 12. sarah13

  sarah13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Mi se dopadna Bugarija vo gradovite Kostantin i Elena (ako party people imate zurki,turisti od Rusija,Germanija i mn drzavi,ti go preporacuvam hotelot "Koral" imate plaza,bazenti i se najubavo) i Balcik (ako patuvate semejno)
  Vo makedonija poseti gi Lesnovo,Zletovo
   
 13. sarah13

  sarah13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  vo zleto imas manastir,ribnik,sega ima i brana pejsaz, vo ribnikot imas i volci mozes da gi vidis
  Lesnovo ima pesteri po koj mozes da se setas i mapi za do pesterite i objasnuvanje za sekoja pestera i iso taka manastirot na sv.Gavril Lesnovski
   
 14. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  Jas bi sakalla da odam vo Paris i Dubai i da se kacam na najvisokata zgrada na svetot :D :D :D samo son pozz.
   
 15. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Aj ako ima nekoj da kaze-pishe dali e bil vo Tajland????
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
  Би отишла во Италија,Рим,односно секаде,цела Италија, има што да се види,инаку имам отидено во Турција,Истанбул.Бев 4 дена,меѓутоа за 4 дена неможе се да се види,бидејки огромен е Истанбул,само така поактуелните место како Аја Софија,Плавата Џамија итн.Има скапи продавници,прво нешто што забележав,е тоа што во било која продавница,во трговскиот,или пак на друго место,што сите беа облечени соодветно,не беа облечени,како што имам тука кај нас приметено,на пример,одиш во златара,а златарот да го видиш облечен во тренерки како небаре работи во спортска обложуваница.Друго што ми се допадна,е тоа што секаде беше чисто,немаше ѓубре по улиците,или пак да видиш зграда со графити.Убаво место е,за да се посети.
   
 17. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Ахаааааааааамммм! ЦЕЛ СВЕТ да можам да го посетам би го посетила! ;) :D
  иначе сакам да отидам во Шпанија!.. :)
  и да уживам на прекрасните плажи во Акапулко, Мајами.. (да не претерувам..доста е ! ;) :lol: )
   
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Moze na poveke mesta a edno od prioritetnite se Maldivite!:))Da ne preterav a??:))Ama zdravje boze se moze da se sluci ,pa da vi pisam od tamu;))
   
 19. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Najposakuvana destinacija mi e Brazil potocno Rio da mozam odma bi otisla :) Isto taka bi sakala da gi posetam Spania,Italia,Francija-Pariz a moze i Anglija
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  znaci sakam da patuvam sekade kade sto e toplo, kade sto ima zabavi druzenja plazi... :) znaete neli, uuuu majami, ibica... ama sakam da odam i do las vegas :) ama vo posledno vreme premnogu sakam da ja posetam rusija :)
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.