Патувања

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од billyy, 28 декември 2009.

 1. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.841
  Допаѓања:
  110.950
  Пол:
  Женски
  Убаво е Лугано ама за МК стандард ужасно скапо..
  Сладолед мал 8.5 CHF, голем 15-18, мало магнетче за на фрижидер 8, кафе 4-5+ итн итн итн:D
  Инаку може и со евра да се плаќа..

  Морам мал едит да направам:D под кафе, мислев на мало еспресо кое што во рим и милано на пример беше 1-1,5евра
   
  Последна измена: 5 јули 2017
  На Alex.T, Petra777, elenitacikita и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Jana87

  Jana87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  3.993
  Пол:
  Женски
  Шо убава тема, ахх ми се патува ама последната година две слабо нешто :( Белки оваа ќе биде подобра. Инаку имам одено
  Италија (Милано, Комо, Рим, Фиренца, Венеција, Верона)
  Франција (Париз, Ница, Кан, Монако, Антиб)
  Шпанија (Барселона само)
  Полска (Краков)
  Романија(Букурешт и Брашов, дракула турата со Синај преефтино)
  Унгарија(Будимпешта со Сент Андреа)
  Чешка(Прага)
  Австрија (Виена)
  Грција( Крф, Закинтос, Атина, Солун)
  Турција( Кушадаси, Истамбул)
  Бугарија (Софија, Банско, Сончев брег, Бургас, Несебар)
  Србија (Белград)
  Црна Гора (Будва и Подгорица)
  Хрватска (Дубровник)
  Тоа е :)
  Сакам Москва и Санкт Петерсбург шо поскоро или Берлин :)
  Од местата кај што сум била сегде ми било убаво и сакам пак, Милано што поскоро
   
  На toogood, ceca-1, ..Queen..1998 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.961
  Пол:
  Женски
  На список ми е за брзо :) Уште Лугано, Берн (и Монтре барем уште еднаш) морам.Цени како Цирих значи. Да се спремам :D
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  Бил некој од вас до сега сам на патување, да си позбориме малку за храброст?

  Сакам да си го исполнам сонот и да ја посетам Куба и единствена опција ми е сама со надеж дека таа тура ќе има добра екипа за дружење.
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lorins

  Lorins Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2015
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Ке можи ли некоj што бил Прага да сподели искуство...работи кои можат да се видат, прават...?
   
 6. kathy.cathy

  kathy.cathy Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Некој што бил на Крит да ми каже кои плажи да ги посетам во близина на Chania ?
   
 7. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Јас уште сега размислувам каде за нова година, октомвриско патување не можеме да си дозволиме поради работни обврски. Дајте идеја каде би можеле да отидеме :?:
  Будимпешта, Виена, Прага, Синаја, Венеција, Рим, Барселона, Париз, Ница, Монако, Братислава, Амстердам, Истанбул сме биле веќе...
   
 8. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  49.635
  Пол:
  Женски
  Зависи од буџетот.
  Милано, Букурешт, Сицилија, Дубаи...
   
 9. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.716
  Допаѓања:
  22.232
  Пол:
  Женски
  Израел:inlove:
  Не можам да одам (сега за сега) зошто никој од блиските не сака да оди. Сама не сакам, но верувам дека ќе дојде ден кога ќе одам.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.353
  Пол:
  Женски
  некој да бил лондон...сместување барам што каде...
   
 11. Queen8

  Queen8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.257
  Допаѓања:
  18.613
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да отидам на одмор на Малдиви и Флорида. Имам желба да ја посетам Австралија, ама некако многу далеку ми е, долг лет.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Би сакала што поскоро да ги посетам Русија, Германија а од подалечните Куба и Дубаи :)
  Најубав впечаток ми има оставено Виена :)
   
 13. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Ideja kade za 11 oktomvri da se ide?