Патување со домашно милениче

Дискусија во 'Дом' започната од lucky bamboo, 16 јули 2015.

 1. lucky bamboo

  lucky bamboo Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Здраво форум-џии,
  Би Ве замолила доколу некој имал искуство со селидба или патување во САД со домашно милениче Папагал, да ми даде некои инструкции и искуства за процедурите. Има информации на официјалните сајтови, меѓутоа би сакала да чујам едно ваше лично искуство доколку сте биле во ситуација.
  Ви благодарам однапред :?: