Патување со своите родители на одмор или на прошетка во странство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 20 април 2016.

 1. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Мене ми е убаво да одам некаде со родителите :) Ама тие не сакаат со мене :smoke: Требало со друштво да одам,не со нив.
   
  На Goody и Gerbera им се допаѓа ова.
 2. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  769
  [​IMG]

  ... само што мене ми немаат директно кажано дека не сакаат. :D
   
  На sugarlips и Marick14 им се допаѓа ова.
 3. Goody

  Goody Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Јас си одам и во зимо и во лето прво со моите,па после со дечко ми.А имам скоро 22 ..:lol:
   
 4. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  За среќа израснав во сиромашно семејство и никогаш не сме биле на одмор тука а камо ли во странство, така не носам трауми од одмор со родители.
  Според мене тоа се трауми кога тинејџер над 1 год ги тераат да одат со своите родители на одмор, замисли девојка толкава да се истргне о купаки пред татко и со цицкиштата напрчени нагоре и да се сунча, а тоа костимот залепен од водата за неа.
   
  На Marick14 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Goody

  Goody Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски

  Не разбрам зошто е срамота човекот кој те направил,те израснал,те гледал ,ти менувал пелени да е срамота пред него во купачи да бидеш.Ако на него му смета да те гледа така значи не те гледа како ќерка...
   
  На blackwave, Oxymoron, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Од истите прилини од кои е срамота да шеташ гола и да ти менува гаки како што ти менувал кога с на една возраст кога почнуваш да прераснуваш во жена.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goody

  Goody Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  @Strumka22 сосема различно е да шеташ гола и да шеташ по купачи..Има многу др луѓе на плажа кои те гледаат и на нив треба да им биде срам?За тоа е плажата за да си по купачи нели..
  Извини што те нападнав ама имам слушнато многу вакви размислувања и мислам дека не се во ред,никогаш не би ми било глупаво да си го гледам детето по купачи,долна облека или што и да е:)
   
  На blackwave, theowndemon, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  769
  Психички нормален татко не може да гледа на родена ќерка како на жена со цицкишта.
   
  На blackwave, ebola, elenaeli22 и 9 други им се допаѓа ова.
 9. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Тоа е доста релативна рбота кој како ќе го доживее тоа. Се согласувам дека треба така да биде а дали е така и зошто ако е така не шетае голи низ дома, зошо не се тушираме пред родителите...
  Искрено темава е малку шкалива за разговор и секој искажан збор мож да се сфати вака или онака.
  Јас размислувам многу реално и многу практично а не филозофски како би требало да биде.
   
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Verojatno vleglo vo praksa zaradi prevencija od manijachishta.
  Denes duri i tie naviki vekje se menuvaat.
  Mnogu zatupen muabet mi e ova, iskreno.
  Prashaj si go tatko ti kako gleda na tebe, kraj kraeva. Shtom ne ni veruvash nam deka roditel svoe dete gleda so sosema poinakvi ochi otkolku shto go gleda ostatokot od svetot.
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.582
  Допаѓања:
  94.018
  ^^
  Вaквo ти е рaзмислувaњетo бaш зaрaди тoa штo не си oделa никoгaш нa oдмoр сo твoите, пa не мoжеш дa се зaмислиш нa купaќи пред тaткo ти. Дa сте oделе редoвнo, истo тoлку незгoднo ќе ти биде кoлку штo ти е незгoднo oд oстaнaтите нa плaжaтa, знaчи ич. Oти плaжa е, и тaму прaвилa зa гoлoтијa не вaжaт кaкo штo би вaжеле нa пример дoмa.
  Тoa е истo кaкo рoдител кoј никoгaш не искaжувaл нежнoст премa дететo низ бaкнежи и милувaњa сooдветни зa врскa рoдител-дете, и aкo првите вaкви нежнoсти му текне дa ги искaже нa двaесет и кусур гoдини нa дететo, нoрмaлнo декa ќе биде awkward и ќе пoмислиш нa рaбoти кoи вo спрoтивен случaј вooпштo не би ги пoмислилa.
  Премнoгу си скoнцентрирaнa нa сексуaлнoстa, ти пoпречувa пoинaкви, пoквaлитетни oднoси дa рaзвиеш сo мaжите.
   
  На blackwave, ebola, mila89 и 12 други им се допаѓа ова.
 12. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.147
  Допаѓања:
  12.556
  Пол:
  Женски
  Не е филозовски воопшто, туку реално. Мојот татко е таков! Не би можела да замислам тој да ме гледа со поинакви очи, освен татковски. А и сите околу мене на правилен начин ги гледаат ќерките.
  Инаку, на темата, многу сакам да патувам со моите и не ми е воопшто срам поради тоа. Понекогаш со родителите би отишле на места на кои со друштво не би отишла, би посетила дестинации и знаменитости за кои другарките не се заинтересирани и би се одморила најмногу .
   
  На blackwave, Oxymoron, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.100
  Допаѓања:
  285.377
  Kamo da me viknat so niv sega da odam.
  Rucek ke mi e napraven,ke si pravime muabeti,ke mi kupuvaat sladoled:!:..
  Ama si sakaat sami:lol:
  Koga bev tinejdzer nesakav so niv a me kandisuvaa.
  Kolku sum bila glupava;(
   
  На blackwave, duffi, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  48.851
  Пол:
  Женски
  Јас цел живот одам на одмор со моите, барем неколку дена годишно. Имам 23 години и одморот со нив ни е единствено време кога можеме сите да поминеме квалитетно време заедно.
  Е сега ние сме ептен блиски, од тие фамилии што секојдневно се гушкаат, се поздравуваме со бакнеж во образ, си кажуваме колку се сакаме. На одмори поминуваме цело време заедно, од утринско вежбање, до прошетки, посетување места, плажи, ручеци итн. Моите родители биле прилично строги и сериозни додека сум растела, ама истовремено и многу мили и loving, а плус тоа и либерални. На пример не би пцуела пред моите, затоа што ми е срам, дури и сега, ама во ниеден момент од животот не ми било срам да зборувам со моите на било која тема.

  Поради ова толку многу ме згрози твојов муабет, и жал ми е што не веруваш дека маж може да гледа девојка на несексуален начин. Никогаш во животот не ми текнало дека треба да ми е срам да се соблечам пред татко ми во купачи, затоа што никој психички здрав човек не би ја гледал ќерката на ист начин како жена што го привлекува.

  Исто така, голотијата и сексуалноста не мора да се вулгарни. Некој облечен може да изгледа многу повулгарно од некој во купачи или сукњичка, и муабет за секс/ голотија не мора да е нешто што е awkward за разговарање со родителите ако се направи на вистинскиот начин.

  Баш поради тоа што си пропуштила такви работи во животот, сите ги гледаш само како сексуални објекти и мислиш дека е истото кај другите луѓе.
  А не е.
   
  На blackwave, buttercup5, Bender Rodriguez и 14 други им се допаѓа ова.
 15. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.418
  Допаѓања:
  63.723
  Пол:
  Женски
  И на мене не ми е страм да одам со моите.
  Сме биле Прага,Будва,Солун.
  Најискрено поубаво ми е со нив се чувствувам безбедно.
  Еве имам 21 год и секогаш ги прашувам за некои работи. Се повеќе и повеќе уживам со нив кога сум на одмор. Сите сме многу поврзани и блиски.
   
  На mssuniquee, referentka, mirandaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Срамота???
  Ти во кој век живееш девојко?
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Ок луге, не знам зошто толку ме нападнавте како да убив човек, а само реков дека мене а верувам и на голем број девојки би ни било незгодно да се соблечат во купаки пред родителите или дома да шетам без прслук во присуство на машка особа. Ете прифаќам дека можеби мојот став е погрешен но јас така мислам, дозволете да барем во една работа не бидам толку напред со времето.
  Само да ја поправам една особа незнам која беше дека јас сите луге сум ѓи гледала како сексуален објект, што не е точно.
  Не сум од оние кои сексот им е приоритет и најбитен во животот а тоа што сум родена под среќна ѕвезда и што коцките ми се така наместени да го имам во изобилие тоа е веќе друга работа.
  Исто како што јас не би смеела да ги осудувам оние кои цел живот биле само со 1 или 2 мажи така не сакам ни мене да ме осудуваат за некои мои ставови кои се поконзервативни.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  769
  Оу, бој и на ваква лајт тема, драматургии. (facepalm) Ај нова сум, ќе научам.
  Никој никого не нападна, само објаснивме зошто не се согласуваме дека сме жени со цицкишта без осет кон татковците само зашто идеме на одмор со нашите. ;)
   
  На blackwave, Annath, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  45.546
  Пол:
  Женски
  Да се изнауживате и изнашетате со мама и тато.Поубаво од тоа нема.
  И јас размислував како девојчево,одмор со друштво па со дечко,досадно да не ми биде со моите.Има убавина и сами со друштво,ама ако сега не одите со родителите,кога?Има време,ќе шетате и сами и со дечко,искористете си сега.

  Јас лани,со моите си истеравме еден викенд,нормално во проширен состав.Најубаво ми беше.За момент се вратив кога мајка ми ми правеше и ручек и доручек,а татко ми пазареше за дома.Кога не мислев на ништо.
   
  На Annath и referentka им се допаѓа ова.
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  48.851
  Пол:
  Женски
  Леле на никој не му е гајле во темава за твојот сексуален живот.
  Напиша коментар со кој што не се согласивме, ти реплициравме. Тоа е поентата на пишување на форум.

  Драма.
   
  На blackwave, Annath, mila89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.