Патување со своите родители на одмор или на прошетка во странство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 20 април 2016.

 1. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.238
  Пол:
  Женски
  Иако имам 20 години до сега не сум била на одмор со друштво (facepalm) едноставно што никогаш не сме се поклопиле со вкусовите (на некој не му се допаѓа дестинацијата, не му одговара буџетот, го викнале на друго место, сака да оди да работи...). Најубаво е со моите, имам пари колку сакам, јадам и пијам колку сакам, излегувам каде сакам и апсолутно за ништо не ми е гајле, додека со друштво ќе треба многу да внимавам. На екскурзии топ сме си поминувале со друшто, ама јас не можам кафе да договорам со нив, а не пак да одиме некаде подолг период. Одмор со родители е (y)
   
  На ebola и Feminka22 им се допаѓа ова.
 2. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Јас немав отидено на одмор заедно со моите од 12години. Постојано со другарки или дечко, Охрид, Грција, Бугарија. И пред две години ми викаат ние ќе одиме до грција, ајде со нас. Верувале или не, тоа беше вистинско уживање. Од патувањето во удобна кола, до сместување во хотел со поглед на море, до дремење на плажа ко што треба, ручек, вечера, пиво, кафиња, шетање наоколу... Абе стариве ми се закон! :D Плус се запознавме со едни срби таму и они беа со децата, и моите друштво и јас друштво. Е сега моето друштво, 6 години помало, тинејџерка, малце беше напорна али кога ќе ми станеше досадно навечер, кога моите легнуваа, излегував со неа, па со грци наоколу се шетавме... Абе не знам што да ви кажам. Уживање.
   
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.088
  Пол:
  Женски
  Na letuvanje so roditelite ne sum bila odamna. Ama ushte od mala odvreme-navreme patuvam vo stranstvo so tatko mi vonsezonski, toj brka nekoi svoi raboti, jas imam sloboda priblizhno isto kako da sum otishla sama. I mnogu mi e podobro taka, otkolku da odam so drushtvo na koe treba da se prilagoduvam. Edinstveno patuvanja nadvor od zemjava nikogash ne im odbivav, inaku, vaka vo sekojdnevieto do pred nekoja godina ne sakav da izlezam ni do kiosk so moite :D (ne znam zoshto rechisi site tinejdjeri se takvi).
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  50.001
  Пол:
  Женски
  Едно време мислев дека е глупаво, нормално, како секој просечен тинејџер. Сега веќе откако помина тој период, не би ми сметало или било срам да одам на одмор со нив. Баш напротив, тоа би било добар начин да се обединиме како во старите времиња како кога бев дете.
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.601
  Пол:
  Женски
  Секогаш сум одела со моите на одмори и патувања, многу убаво сум си поминувала и сега би одела во поширок состав сите заедно, ама тешко може да се уклопат повеќе луѓе истовремено заради работата и обврските.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.571
  Допаѓања:
  128.148
  Пол:
  Женски
  До сега само и со нив имам идено на одмор. Најубаво, само си одмараш и за ништо не се грижиш. :)
   
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  19.179
  Пол:
  Женски
  Топ е.
  Не се замараш за ништо, а притоа проаѓаш време со најблиските.