1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пат околу светот (со песна)

Дискусија во 'Музика' започната од Guns N` Roses, 26 април 2021.

 1. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.661
  Допаѓања:
  16.129
  Пол:
  Женски
  Да го обиколиме светот со песна.
  Идејата е да се објавуваат песни кои се однесуваат на градови (во кои е спомнато името на градот), места.

  Јас ќе започнам со една од моите омилени песни.

   
  На Maria.Fernanda, daylight, Ugly Duckling и 10 други им се допаѓа ова.
 2. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.604
  Допаѓања:
  36.848
  Пол:
  Машки
  Се надевам може и држави? Фатив јaс Западно. Обратно. :D

   
  На Maria.Fernanda, Amellie13, Ugly Duckling и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Star_dust

  Star_dust Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  9.136
  Пол:
  Женски
  Мене прво на оваа ми текна :D
   
  На Maria.Fernanda, CameliaMiller, Bezimenka90 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.690
  Пол:
  Женски
  Јака темава. :rofl::rofl:
   
  На Maria.Fernanda, Ketchup, Elen4e_sonce и 9 други им се допаѓа ова.
 5. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски

  И на оваа се сетив:
   
  На Maria.Fernanda, daylight, CameliaMiller и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Reina.Gitana

  Reina.Gitana Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2020
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  19.152
  Пол:
  Женски
 7. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.321
  Пол:
  Женски
   
  На Maria.Fernanda, Ketchup, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.604
  Допаѓања:
  36.848
  Пол:
  Машки
  Оваа песна мора да се најде овде:  Исто и овие:   
  На Maria.Fernanda, poenta, daylight и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Касија

  Касија Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2018
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  6.365
  Пол:
  Женски   
  На Maria.Fernanda, daylight, bicycle и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Касија

  Касија Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2018
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  6.365
  Пол:
  Женски   
  На Maria.Fernanda, mula, bicycle и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.103
  Пол:
  Женски
   
  На Maria.Fernanda, CameliaMiller, Biljarkata и 3 други им се допаѓа ова.
 12. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.321
  Пол:
  Женски
  Уште една ми текна :D
   
  На Maria.Fernanda, bicycle, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 13. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
   
  На Maria.Fernanda, daylight, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  3.598
  Пол:
  Женски
  Песна која ми буди спомени

   
  На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MeowMeow

  MeowMeow Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.883
  Пол:
  Женски
   
  На Касија и Autumn Love им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Од душа!
   
  На Касија, Ugly Duckling и Biljarkata им се допаѓа ова.
 17. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  5.289
  Пол:
  Женски
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.979
  Допаѓања:
  261.038
  Не ми текнува баш на градови, се надевам се прифаќа вака :)

  1. Kim Wilde - Cambodia
  2. Yaki-Da - Pride of Africa
  3. Ed Sheeran - Galway Girl
  4. Camila Cabello - Havana
  5. Mike Posner - I took a pill in Ibiza

  Бонус, не ми оди во листава погоре :)
  6. Frank Sinatra - New York, New York

  не ми текнува на други, ама мн јака темава, си пеам :)
  се надевам не се повторив со никој :)


  Бонусот :)

  https://www.youtube.com/watch?v=EUrUfJW1JGk&ab_channel=LuisEduardoAndradeOjeda
   
  На Maria.Fernanda, MeowMeow, mula и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Rioers

  Rioers Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  2.720
  Пол:
  Машки
   
  На Maria.Fernanda, mula, Касија и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.266
  Пол:
  Женски
  А може на повеќе места да патуваме во една песна? :D

  Оригиналот е од Desireless.

   
  На Maria.Fernanda, mula, Scott Weiland и 4 други им се допаѓа ова.