Пат околу светот (со песна)

Дискусија во 'Музика' започната од Guns N` Roses, 26 април 2021.

 1. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  Да го обиколиме светот со песна.
  Идејата е да се објавуваат песни кои се однесуваат на градови (во кои е спомнато името на градот), места.

  Јас ќе започнам со една од моите омилени песни.

   
  На daylight, Ugly Duckling, Dominik и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  18.723
  Пол:
  Машки
  Се надевам може и држави? Фатив јaс Западно. Обратно. :D

   
  На Amellie13, Ugly Duckling, CameliaMiller и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  5.298
  Пол:
  Женски
  Мене прво на оваа ми текна :D
   
  На CameliaMiller, Bezimenka90, Касија и 4 други им се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.532
  Допаѓања:
  8.719
  Пол:
  Женски
  Јака темава. :rofl::rofl:
   
  На Ketchup, Elen4e_sonce, CameliaMiller и 8 други им се допаѓа ова.
 5. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  2.295
  Пол:
  Женски

  И на оваа се сетив:
   
  На daylight, CameliaMiller, Bezimenka90 и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Reina.Gitana

  Reina.Gitana Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2020
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  2.821
  Пол:
  Женски
 7. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.189
  Пол:
  Женски
   
  На Ketchup, CameliaMiller, Bezimenka90 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  18.723
  Пол:
  Машки
  Оваа песна мора да се најде овде:  Исто и овие:   
  На poenta, daylight, bicycle и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Касија

  Касија Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2018
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  2.698
  Пол:
  Женски   
  На daylight, bicycle, CameliaMiller и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Касија

  Касија Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2018
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  2.698
  Пол:
  Женски   
  На mula, bicycle, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Idedemja

  Idedemja Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  14.068
  Пол:
  Женски
   
  На CameliaMiller, Biljarkata, Bezimenka90 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.189
  Пол:
  Женски
  Уште една ми текна :D
   
  На bicycle, CameliaMiller, sunshinebabe и 2 други им се допаѓа ова.
 13. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
 14. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.436
  Пол:
  Женски
  Песна која ми буди спомени

   
  На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MeowMeow

  MeowMeow Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
   
  На Касија и Autumn Love им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  22.833
  Допаѓања:
  179.627
  Од душа!
   
  На Касија, Ugly Duckling и Biljarkata им се допаѓа ова.
 17. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  3.835
  Пол:
  Женски
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.028
  Допаѓања:
  223.739
  Не ми текнува баш на градови, се надевам се прифаќа вака :)

  1. Kim Wilde - Cambodia
  2. Yaki-Da - Pride of Africa
  3. Ed Sheeran - Galway Girl
  4. Camila Cabello - Havana
  5. Mike Posner - I took a pill in Ibiza

  Бонус, не ми оди во листава погоре :)
  6. Frank Sinatra - New York, New York

  не ми текнува на други, ама мн јака темава, си пеам :)
  се надевам не се повторив со никој :)


  Бонусот :)

  https://www.youtube.com/watch?v=EUrUfJW1JGk&ab_channel=LuisEduardoAndradeOjeda
   
  На MeowMeow, mula, Касија и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Rioers

  Rioers Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  835
  Пол:
  Машки
   
  На mula, Касија, Ugly Duckling и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.295
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  А може на повеќе места да патуваме во една песна? :D

  Оригиналот е од Desireless.

   
  На mula, Scott Weiland, Касија и 3 други им се допаѓа ова.