1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паѓање во сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од gjyste, 2 април 2013.

 1. gjyste

  gjyste Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Гледам дека ја нема оваа тема на форумов па сакав да ве прашам.. Дали ви се има случено додека спиете и одеднаш како да паѓате, значи не да паѓате на подот туку како да тонете? Мене лично ми се има случено многу пати па чекам да споделите и ваши искуства :)
   
 2. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  најчесто сонувам како се лизгам на мраз и имам чуство како сварно да паѓам :lol:
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Да, ми се случува. Најчесто како да пропаѓам, и се сецнувам со ногата, и се будам.
  А бе било убаво, некој доколку знае повеќе за ова, да ни пише.
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.208
  Допаѓања:
  11.502
  Се случило да сонувам како паѓам во бездна, летам ...кога се лета е многу убаво на сон...
   
 5. Witch-h-h

  Witch-h-h Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Ми се случило како да сум на работ на некоја бездна и како да паѓам во неа. Потоа наеднаш се будам и срцето силно ми чука.
   
 6. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено како паѓам во сон и тоа повеќе пати. Тоа било како да паѓам во една голема дупка, и секогаш во тој момент се будам, и цела срипувам, но потоа повтроно заспивам. Ми имат кажано дека ако сонуваш дека паѓаш тоа значело дека е прадупредување за нешто. :wasntme:
   
 7. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  многу често сонувам како паѓам по скали,и одеднаш се тргам на другата страна, се штрекнувам и пак заспивам :D
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  8.611
  Пол:
  Женски
  уште од мала сонувам како паѓам во сон.и тоа секогаш од трети спрат :nod:. и мислам стварно се случува,и некогаш паѓам и од креветот |-)
   
 9. jjoovvaannaa

  jjoovvaannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено :worried:
   
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Уште од мала ова се случува кај мене.Најчесто паѓам во некоја длабока дупка,мислам секогаш е така.И потоа наеднаш се будам.Но најчесто ова ми се случува кога сум била премногу изморена,па сонувам вака. :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  Најчесто како паѓам во дупка или се сопнувам/се лизгам.Го мразам ова,поготово кога ќе се штрекнам. :D
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Многу често тоа ми се случува :?:
   
 13. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  еве што значат овие соништа
  ме мрзи да преведувам

  The Top 8 Recurring Dreams And What they Mean

  1. Being chased. If you feel as if you’re running, and being chased, in your dream, it could mean you are running from some tough things in your life (or you may be running from an opportunity).

  2. Falling. We often have a sense that we are falling in our dream – then we suddenly wake up and find we’re safe in our bed. This is said to be the fear that we are losing control, or it may be a fear of abandonment.

  3. Having your teeth fall out. Like falling, this dream symbolizes powerlessness, and loss of control in some area of life. It can also mean you suffer from low self-esteem and are afraid to be honest and to speak your mind.

  4. Being paralyzed when you try to run away. This is said to mean that you feel stuck or held back, or you can’t overcome some obstacle in your life.

  5. Flying. Flying in your dreams is believed to signify a desire to express your creativity, to break out of the box and to reveal the real you.

  6. Being submerged in water. This is said to mean we feel as if we’re drowning in life … that we’re feeling overwhelmed, and are close to breaking point.

  7. Being caught naked in public. We’re all afraid of being publicly exposed, as we know that we’re imperfect and inevitably fail. And though most of the time we can put on a good show, we fear we’ll be exposed for who and what we really are.

  8. Being trapped or buried. It’s not hard to guess at the meaning here … as we often feel trapped by circumstances in life. This could be a dead end job, a bad relationship, a wrong decision or a mountain of debt. The message in the dream is you need to face the truth and start to take some steps to try and set yourself free.
   
 14. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  ЈА кога паѓам,паѓам како во дупка и тогаш рипам од кревет :lol: :lol: :lol:
   
 15. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Ми се случило, валда ако мислам на тоа дека е :D
  сепак .. Чудно |( :)
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Ми се случувало и тоа но и кога така ќе се почуствувам ми се кочат нозете како да неможам да мрдам и да сакам да викам неможам да викам :)
   
 17. luvS2

  luvS2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  42
  ми се случило, веднаш потоа се штрецнувам и се будам
   
 18. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  ми се случува и мене,најчесто како се качувам по скали ке се сопнам од некоја скала се ждимнувам ке се разбудам и пак ке продолжам,но имам разбрано колку е вистина незнам можно е да е некоја бабина деветина :!: дека доколку сонуваш дека пагаш или било што ако не се разбудиш во моментот можело да умреш колку е точно тоа незнам :?:
   
 19. planet

  planet Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  73
  Кога сум многу изморена имам вакви искуства, најчесто претходно сонувам како паѓам од балкон или се препнувам од нешто, а од кога ќе се сецнам ненормално ми олеснува.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Тогаш ни мачка со 9 животи не ми е рамна
  :rofl: