1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паѓање во сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од gjyste, 2 април 2013.

  1. gjyste

    gjyste Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Гледам дека ја нема оваа тема на форумов па сакав да ве прашам.. Дали ви се има случено додека спиете и одеднаш како да паѓате, значи не да паѓате на подот туку како да тонете? Мене лично ми се има случено многу пати па чекам да споделите и ваши искуства :)
     
  2. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    најчесто сонувам како се лизгам на мраз и имам чуство како сварно да паѓам :lol:
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Да, ми се случува. Најчесто како да пропаѓам, и се сецнувам со ногата, и се будам.
    А бе било убаво, некој доколку знае повеќе за ова, да ни пише.
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.125
    Се случило да сонувам како паѓам во бездна, летам ...кога се лета е многу убаво на сон...
     
  5. Witch-h-h

    Witch-h-h Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Ми се случило како да сум на работ на некоја бездна и како да паѓам во неа. Потоа наеднаш се будам и срцето силно ми чука.
     
  6. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено како паѓам во сон и тоа повеќе пати. Тоа било како да паѓам во една голема дупка, и секогаш во тој момент се будам, и цела срипувам, но потоа повтроно заспивам. Ми имат кажано дека ако сонуваш дека паѓаш тоа значело дека е прадупредување за нешто. :wasntme:
     
  7. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    многу често сонувам како паѓам по скали,и одеднаш се тргам на другата страна, се штрекнувам и пак заспивам :D
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    уште од мала сонувам како паѓам во сон.и тоа секогаш од трети спрат :nod:. и мислам стварно се случува,и некогаш паѓам и од креветот |-)
     
  9. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено :worried:
     
  10. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Уште од мала ова се случува кај мене.Најчесто паѓам во некоја длабока дупка,мислам секогаш е така.И потоа наеднаш се будам.Но најчесто ова ми се случува кога сум била премногу изморена,па сонувам вака. :rofl: :rofl: :rofl:
     
  11. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Најчесто како паѓам во дупка или се сопнувам/се лизгам.Го мразам ова,поготово кога ќе се штрекнам. :D
     
  12. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Многу често тоа ми се случува :?:
     
  13. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    еве што значат овие соништа
    ме мрзи да преведувам

    The Top 8 Recurring Dreams And What they Mean

    1. Being chased. If you feel as if you’re running, and being chased, in your dream, it could mean you are running from some tough things in your life (or you may be running from an opportunity).

    2. Falling. We often have a sense that we are falling in our dream – then we suddenly wake up and find we’re safe in our bed. This is said to be the fear that we are losing control, or it may be a fear of abandonment.

    3. Having your teeth fall out. Like falling, this dream symbolizes powerlessness, and loss of control in some area of life. It can also mean you suffer from low self-esteem and are afraid to be honest and to speak your mind.

    4. Being paralyzed when you try to run away. This is said to mean that you feel stuck or held back, or you can’t overcome some obstacle in your life.

    5. Flying. Flying in your dreams is believed to signify a desire to express your creativity, to break out of the box and to reveal the real you.

    6. Being submerged in water. This is said to mean we feel as if we’re drowning in life … that we’re feeling overwhelmed, and are close to breaking point.

    7. Being caught naked in public. We’re all afraid of being publicly exposed, as we know that we’re imperfect and inevitably fail. And though most of the time we can put on a good show, we fear we’ll be exposed for who and what we really are.

    8. Being trapped or buried. It’s not hard to guess at the meaning here … as we often feel trapped by circumstances in life. This could be a dead end job, a bad relationship, a wrong decision or a mountain of debt. The message in the dream is you need to face the truth and start to take some steps to try and set yourself free.
     
  14. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    ЈА кога паѓам,паѓам како во дупка и тогаш рипам од кревет :lol: :lol: :lol:
     
  15. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    820
    Пол:
    Женски
    Ми се случило, валда ако мислам на тоа дека е :D
    сепак .. Чудно |( :)
     
  16. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Ми се случувало и тоа но и кога така ќе се почуствувам ми се кочат нозете како да неможам да мрдам и да сакам да викам неможам да викам :)
     
  17. luvS2

    luvS2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    42
    ми се случило, веднаш потоа се штрецнувам и се будам
     
  18. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    ми се случува и мене,најчесто како се качувам по скали ке се сопнам од некоја скала се ждимнувам ке се разбудам и пак ке продолжам,но имам разбрано колку е вистина незнам можно е да е некоја бабина деветина :!: дека доколку сонуваш дека пагаш или било што ако не се разбудиш во моментот можело да умреш колку е точно тоа незнам :?:
     
  19. planet

    planet Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    73
    Кога сум многу изморена имам вакви искуства, најчесто претходно сонувам како паѓам од балкон или се препнувам од нешто, а од кога ќе се сецнам ненормално ми олеснува.
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Тогаш ни мачка со 9 животи не ми е рамна
    :rofl: