1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паѓање во сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од gjyste, 2 април 2013.

  1. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Јас сега пред да паднам се разбудувам :?: И како во сонот да сваќам дека сонвав :^)
     
  2. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Сум паѓала во големи бездни, но најчесто паѓањето го чуствувам како реално при мал пад, сопнување, лизгање и слично. Ми се чини тонам, па се враќам на свест. Сепак тоа ми се е случувало само ако сеуште не сум во цврст сон. Пример само што сум заспала или време за станување :^) :?: Не го разбирам овој феноменвоопшто...
     
  3. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    многу често ,,паѓам во сон,, и секогаш веднаш се будам ,станувам и се гледам кај сум, ама секогаш сум во кревет не сум паднала на под до сега :rofl:
     
  4. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    Ми се случува понекогаш. Исто како да тонам некаде, меѓутоа, се разбудувам и продолжувам со спиење. Имам забележано дека ова најчесто ми се случува кога сум уморна.
     
  5. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Многу пати ми се има случено ова, како пагам од некои карпи многу високи, и баш пред да паднам доле, се разбудувам и рипам од креветот. Чудно :)
     
  6. janovska1

    janovska1 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    18
    И мене истото ми се има случено во сонот како пропаѓам во бунар. И тоа долго врме траеше истиот сон и наеднаш се стресував и се будев. Баш мн луѓе ми имаат кажувано дека ако си се има исплашено од висина дека за тоа го сонуваш цело време тоа. И според мене тоа е точно бидејќи јас еднаш ќе пропаднев во еден бунар после извесно време почнав да го сонувам тоа. :)
     
  7. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    многу пати ми се има случено да сонуваш како пагаш и наеднуш ќе скокнам во креветот уплашено без да мислам .. незнам дали само мене ова ми се случува :D :D
     
  8. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Ми се има случено и тоа повеќе пати..Сонувам како да паѓам во некоја дупка и како стварно да паѓам така се чуствувам..Се штрекнувам,се вртам на друга страна и оп..Кома :rofl:
     
  9. Heartbeat

    Heartbeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Секогаш паѓам од стол. :rofl: :rofl: :lol:
     
  10. ForeverLove

    ForeverLove Нов член

    Се зачлени на:
    21 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    И мене исто
     
  11. sToBiToBi

    sToBiToBi Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    27
    И мене исто така, многу често ми се случува да сонувам како да паѓам во некоја бездна , а сум се засопнала на нешто ситно..и во сонот чувствувам како да паѓам и цела се кочам , и наеднаш кога ќе станам свесна во сонот помрднувам со ногата и презаспивам. :sweat:
     
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.504
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случува,пред да заспијам,одеднаш како да имам чувство дека паѓам и обавезно со едната нога подрипнувам.Не знам од каде ова чувство,ама чудно е. :D
     
  13. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено повеке пати, како и да е воопшто не е пријатно ниту малцее :(