1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Певекс

Дискусија во 'Мода и стил' започната од blueeparadise, 24 мај 2012.

  1. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    до 5
     
    На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Епа фала многу на одговор, бев, отворено беше и си завршив работа.

    Имаше бајаги избор, ама јас во некое ПМС расположение, плус со ограничен буџет и не ми се чепкаше многу многу по работите. Фармерки имаше во сите бои, минт, жолти, кајсија, зелени.. ама ме мрзеше да пробувам, имаше еден куп маички ама не ми се претураше и уште куп други работи се разбира пропратено со многу гужва и не многу пријатна реа. Она што можев да забележам е дека имаше некои модели на сукњи и маички идентични како во Мана и Бебел, па дури и Пренди. На поголем дел етикетите им беа извадени и многу од робата како што можев да забележам имаше шкртаници од пенкало или беше оштетена.

    И да се пофалам, си ги земав првите 2 маички од таму, најубавите :P :D
    Едната сива со многу интересен принт, а другата кроп топ, ептен во амерички стил.
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Пренди беше хит едно време сега Певекс повеќе од очигледно :lol:
    Неможе да се разминеш.
    Но дефинитивно е класа над Пренди.
    Имаше супер роба, колку ти душа сака блузи, панталони за жал во Центар во певекс немаше голем избор, или големи бројчиња или по едно останато, уф среќа на тие што ги фатија фармеркиве во боја за 300 денари, гзлаци :D
    Немав време да барам низ блузите, отидов по панталони а и каков фустан асиметричен видов се испозаљубив. Арно ама беше скинат работ на мојот број, убаво искинат за жал, а 450 денари само :(
    Tреба да имаш време и да се заборавиш во овие продавници, да се нурнеш во тоа закачалките.
    Со вакви продавници како Магија, Фортуна во К.Вода поранешно Магија, со Пренди, па и со Мана и Бебел тешко дека некогаш обична блуза ќе купам од друго место. Не само блузи, туку тоа посебно има избор.

    И ќе повторам уште еднаш неможе некој да ми докаже дека нема избор и убави работи во продавнициве. Неможе. Проблемот е до вас, не до продавниците :)
     
    На mia9184, Mishela, Artemission и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    А Певекс имате само по Скопје и Тетово? :?:
    Тууу, па дајте малце подоле, појугоисточно, да ги сефтосаме и ние. :lol: :devil:
     
    На renne му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Прееска бев во Певекс кај беко. Гужва,гужва не се диши таму. Немав време за разгледување и набрзина поминав и си најдов две прекрасни neon crop tops, жочта и розева , перфекција се :inlove: .
    Се наоѓаат убави работи, не дека не се наоѓаат но кој да бара по тоа закачалите и после да чекаш ред пред гардероба уште 15 мин.
    Јас отидов специјално заради минт панталоните , но за жал останати се големи броеви само ;(
     
  6. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    од кога се спремам да одам и никако да отидам..деновиве морам да одам да видам што има :D
     
  7. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Проблемот е тоа што некои луѓе се многу искомплексирани и они као демек одбираат каде купуваат. А пример не гледам разлика да речеме ТопШоп си е тоа, дали ќе го земеш по поголема цена или ќе го најдеш во Певекс за џабе.

    Тој што умее да комбинира и знае да ја носи облеката на прав начин, ќе влезе во Певекс, Пренди или било кај и за 1000ка ќе се облече од глава до пети тип-топ а притоа ќе изгледа скапо и луксузно.
    За разлика од тоа на некоја што си нема абер од стил дај и 500евра пак кловн ќе се направи, сакајќи да остави впечаток.

    За жал на облеката не и стои цената кога ја носите, начинот на кој ја носите и комбинирате го остава впечатокот. Не сум купувала многу во овие бутици зашто стварно не сум имала време многу да поминам, дека треба убаво да разгледаш да си најдеш нешто, ама немам никаков комплекс баш сега кога завршив со сите обврски и сум послободна ќе поминам и ќе си земам нешто.
     
    На skorpija.95, crazylady, Artemission и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Јас сум таква што ако ми се допадне нешто од кај сака нека е и колку сака евтино нека е ќе го купам и ќе бидам пресреќна што сум заштедила пари, исто и ако е поскапо ако имам пари и мислам дека вреди. Првиот пат кога бев во Певекс во Карпош воодушевена бев, имаше убави работи, а си купив само една црнобела ликрена блузичка на прерамки ама топ е како за искачање да ја комбинираш со уште нешто! Ааааарно ама, минатиов пат кога бев во она кај УЈП се разочарав, ништо немаше еј. Сега слушнав ја отвориле оваа, па ќе одам утре-задутре да видам што има, мислам дека е до продавницата.
     
  9. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Мене ми е Певекс далеку подобро од Пренди, и избор и квалитет. Си купив пантолони со Зара етикета и стварно се од Зара, ги имам таму гледано истите и ги знам. Само што е тепачка внатре, и фино лепо треба ред по ред да си копаш, кого не го мрзи ќе си најде убави работи.
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    А кажете ми обични денови до колку работи Певекс да поминам и јас, еднократно работи или како ?
     
  11. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    а луѓе каде е тоа певекс дајте да појдам и јас да си купам 300работи :D :D .....бев во тоа пренди и се разочарав па да видам во тоа певек дали ќе си најдам нешто интересно!
     
  12. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Работи до 21 ч. Баш прееска бев кај УЈП.
    Имаше доста работи, најмногу маички. И не дека е бутик од соништата, ама да купиш маичка од Tom Tailor Denim за 200 ден. и esprit тренерки - долни за 250 ден. , па и да почекам пред гардероба нема чинот да ми падне :)
    И колку да се знае, внатре е климатизирано и немаше бутканици ( го погодив моментот изгледа :D )
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Каде е ова Фортуна и Бебел?
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Фортуна се наоѓа во Кисела Вода во зградата Илинден, мислам тоа беше онаа портокалова зграда карши Фиком точно се наоѓа.
    А Бебел има 2 продавници, една е до Универзална, од кафичот Карма да се тргне накај Католичка, одма во првата зграда е гледаат лице в лице со Универзална. Додека втората била до новиот трговски што го градат Сити мол, само не сум била тука, не знам кај е.
    Всушност Бебел и Мана беа едно исто, но газдите си се разделија на 2 продавници, имаат ист увозник, често исти работи, но има нешто што само во Бебел или само во Мана.
    http://www.facebook.com/pages/Bebel-Fas ... 0306745152

    Али како се граба на велико. Завчера добија фустан одма ја ангажирав мајка ми да ми го купи, за жал големо бројче и среќа се јавив да ми остават помало. Утредента освен тоа што ми го оставија немаше од фустанот ич, а претходниот ден околу 10тина биле.
    Фустанот ми е прекраснотија, полусвечен, материјалот е неверојатен тоа и ме привлече, со Зара етикета.
    Иначе етикетите ги лепат, така да не се палете дека се тоа Зара, ТопШоп, Бершка итн. Можно е дел да е запленета роба или фалц посебно во Певекс и Магија, ама повеќето од тоа е етикети залепени само за да привлечат. Имаше токму емисија како постојат фабрики во турција само за етикети да лепат :)
    A мислам многу е битно дали Зара етикетата нели, како да не. Битно е дека фустанот е преубав и никој нема да претпостави дека е само 850. :)
     
    На Hipster, Angelceto и anabel-a им се допаѓа ова.
  15. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    Може некој да ми објасни каде точно кај беко се наогја ова??? У близина на малага или???
     
  16. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ќе ја поминеш Малага накај Cosmo, всушност пред Cosmo доаѓа. Во тој ред е нема да го промашиш.
     
  17. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Кога бев во Пренди во Карпош 4 по рамбовката, влегов и во Певекс да рагледам што-како има.
    Ништо не ми фати око овој пат. Беа мали бројчиња или имаше само една величина, плус безредие до немај-каде. Јас едвај се снајдов. Инаку видов има голем избор на фармерки по 300 денари.
    Црвени видов, зелени, жолти..
     
  18. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    сум приметила дека некои работи од Певекс ги има во Бебел и Мана дупло поскапи..бев денес кај беко, имаше по нешто да се најде интересно :)
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Денеска си земав панталони мастило боја многу фини, хеланки црни обични долги за 150 денари солиден материјал, и две маички онака кежуал.
    Ептен набрзина земав немав време така е кога татко ти те чека надвор и те брза, не разбираат они што е женска мака. Имаше убави работи, само немав време ќе ископав уште нешто.
     
  20. jasmin17

    jasmin17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    ај пишете дали утре работат продавниците бидејќи е нели празник?? баш сакав да поминам у певекс :/