1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пегинг - жената пенетрира анално во мажот со стимулација на Г-точката

Дискусија во 'Секс' започната од Kire i Dani, 12 јуни 2020.

?

Дали би пробале пегинг?

 1. Да, сум пробал/а бидејќи понекогаш сакам доминација врз мажите

  14 глас(а)
  11,0%
 2. Да, сакаме да пробаме, зошто да не? Да пробаме нешто ново за поинтересен секс

  23 глас(а)
  18,1%
 3. Да, јас како женско сакам, но момчето нема да сака

  13 глас(а)
  10,2%
 4. Не, нема шанси и двајцата не сакаме

  36 глас(а)
  28,3%
 5. Не, не сакам да пробам

  44 глас(а)
  34,6%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Kire i Dani

  Kire i Dani Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  47
  Пегинг е сексуален чин кога жената со помош на сексуални играчки (како дилдо) анално пенетрира во мажот. Да не дојде до заблуда, иако многумина веднаш ќе речат дека тоа “го прават само гејовите“ станува збор за секс игра кај хетеросексуалните парови и според зборовите на оние кои пробале задоволството е неверојатно...оние кои го пробале тврдат дека оргазмот е толку добар што не ни можеле да замислат таков..се стимулира машката Г-точка а може и со прст.. Извадок од:
  http://exclusive.mk/articles/25154/...peging-i-kje-dozhiveete-orgazam-zagarantirano

  Ваше мислење колку жените би пробале пегинг, сакате да пробате сега обратно вие да го „работите“ мажот :) , сакате доминација врз мажот, ваше искуство ?
   

  Прикачени фајлови:

  • Wiki-pegging.png
   Wiki-pegging.png
   Големина на фајлот:
   308,5 KB
   Прегледи:
   119
  На Sara4444, t.a.m., Oliver 31 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.863
  Пол:
  Женски
  Никот на ова ме потсети :D

  upload_2020-6-12_21-9-53.jpeg

  Инаку имав дечко што сакаше така, мене ми беше одвратно и creepy.
  Нека си става сам дилдо или нека си викне маж, ништо немам против:D
   
  На GirlVolley, Валентајн, Nightwish11 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.074
  Пол:
  Женски
  Ми се подслоши од напишаново, sorry:sweat:
   
  На AthenaAsamiya, Nightwish11, piglet1 и 8 други им се допаѓа ова.
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  35.963
  Кире или Дани пишува?:)
  Кога ке поставите хипотетичко прашање, ваљда е редно прво вие став да кажете.
  Инаку не сум пробала pegging, ама Ден Севиџ од чија колумна потекна називот ми е еден од омилените колумнисти.
  Ко воли нек' изволи ми е ставот.
   
  На Jane.Birkin, Bozica1980, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  21.643
  Пол:
  Женски
  Има мажи што си сакаат доминација врз нив и жени што сакаат да доминираат така да парови кои имаат ваква динамика нека се договорат фино лепо за нивниот сексуален живот.

  Не знам што бараш/барате на форум ама ако. :D
   
  На *Amethyst*, CameliaMiller, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 6. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.921
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала ниту имам таква посебна желба. Но ако ДМ сака би пробала.
   
  На LittlePinky, Mileivanov, Snowflake97 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.449
  Допаѓања:
  25.397
  Пол:
  Женски
  Јас на мојот да му речам дека сакам дилдо да му ставам позади,гарант ќе се разведеме:D:D(mooning)
   
  На AthenaAsamiya, Sanci92, Mileivanov и 15 други им се допаѓа ова.
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  25.080
  Пол:
  Женски
  До сега само со прст сум пробала , и тоа само затоа што и тој слушнал ама не дослушнал дека подобар е оргазмот така :D . Да не се разбереме погрешно , не го бутам до крај прстот ( мислам дека ако му спомнам дилдо ќе ме фрли од пенџер :rofl: ) онака сосем малку , да речам помалку од половина прст .. околу четвртина можеби :D . Му се допаѓа така по малку кога му ставам прст , ако случајно го ставам повеќе вришти да го тргнам :D веројатно не му годи баш :D .
   
  Последна измена: 13 јуни 2020
  На BiciBib, Mileivanov, Milanrob и 6 други им се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.550
  Пол:
  Женски
  А знаат да бараат да ти го стават од позади. (facepalm)

  Во врска со темава - Може, ама со нешто друго. Да не му текне да ми бара од позади. :lol:
   
  На Mileivanov и Nekogas I sega им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.682
  Пол:
  Женски
  Никад не би :puke:
  Нити би сакала да ми пружат нити па ја на некој.
  Одвратно ми е..
  Истоо и брцањето прст :puke: :wasntme:
   
  На beaty+, Nightwish11, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  25.080
  Пол:
  Женски
  Мојов не бара да ми го стави од позади :D . Знае дека јас и аналниот сме скарани и не сакаме очи да си видиме :rofl: .
   
  На Feminka22 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 12. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  8.870
  Пол:
  Женски
  На мм другар ни кажа дека го практикуваат ова, поточно со прсти, и кажа дека чувството е стварно преубаво.
  Од тогаш и јас цело време го терам мм да пробаме така со прст ама он не сака, си го чува гзот. :rofl: (mooning)
   
  На Mileivanov, Milanrob, Izaabella и 5 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Прст се рачуна?
  Пола од оние со кои сум имала секс, сум им шибнала прст у дупе.
  Не се побунија, уживаа.
   
  На Mileivanov, Strapon, Spiceyourlife и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  908
  Пол:
  Женски
  Дечки (парот што го постави прашањето), go for it ако сакате да пробате и ви се чини возбудливо! :)
  Јас лично не би иницирала ниту ми се допаѓа ова, освен ако партнерот не посака...иако не знам ни тогаш дали би се сложила на идејата да практикувам пегинг.:wasntme:
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.642
  Пол:
  Женски
  Значи не си субмисивна во сексот, доминантна си според описон на темава :lol:
   
  На Mileivanov и WildMk им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Можам да се свичувам, ама генерално сум субмисивна. :wasntme:
   
  На tijanana му/ѝ се допаѓа ова.
 17. christinnn

  christinnn Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  20.942
  Пол:
  Женски
  Шостори гнасно брееј, све изопачено.:puke:
   
  На Bratot, Nightwish11, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Оти изопачено?
  Анален секс е... ништо посебно.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 19. christinnn

  christinnn Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  20.942
  Пол:
  Женски
  Едноставно, гнасно е бе. Аналниот секс и во "нормална" состојба ми е одвратен, не па вака со сменати позиции.
   
  На Bratot, Jane.Birkin, Nightwish11 и 5 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Аууу...
  Светиот машки газ, не смее да се допира
   
  На GirlVolley, Vivian01, ALISA0000 и 12 други им се допаѓа ова.