Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

 1. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Имам две мали пегички погоре на носот кои не ми се ни познаваат. Инаку мразам пеги. :D
   
 2. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Јас имав пеги и сега веќе ги немам. Имав како малечка и не се сеќавам точно до кога ги имав,ама битно сега ги немам. И не сум користела никакви креми,сами од себе поминаа. :)
   
 3. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  Пеѓи немам, но ми се појавуваат само летно време од сонцето и после некое време самите си изчезнуваат :)
   
 4. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Имам само во летниот преиод.
   
 5. kafee

  kafee Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  2
  дали кремата лала помага против пеѓи?
   
 6. Macyyyyy

  Macyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Моја другарка беше во лицето како застарена банана.....Значи пеѓа до пеѓа......Се пробаше и ништо....
  Летово беше во Италија кај роднини таму на море...И и се исчисти лицето комплет.....Пресреќна е.
   
 7. merida

  merida Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  264
  Срц, јас користам лосион од алкохол и магдонос, ми помага, исто и Лала кремот само треба мноооогу време и трпеливост :) не може да исчезнат преку ноќ ;)
   
  Последна измена од модератор: 19 ноември 2014
 8. kafee

  kafee Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  2
  почнаа веќе ^_^
   
  На merida му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jasbejasmac

  jasbejasmac Нов член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Јас кога бев мала воопшто немав пеги но на 8-9 години ми се појавија и сеуште ги имам многу ги мразам сакам да ги отстранам некој совет? Слушнав дека со лимон може да се отстранат дали на некој му успеало тоа? :swear:
   
 10. merida

  merida Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  264
  Da so limon ke vidiv rezultati odma posle prviot tretman :) jas secam eden limon i si se mackam stojam nekoe vreme 10 min od prilika I potoa plaknam I mackam mn krem :) koristam I losion od magdonos ama so limonov podobro e
   
 11. cukarkoval

  cukarkoval Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  А колку време го правиш лосионот со магдонос и алкохол, и колку алкохол ставаш? Воопшто не ги сакам пегите а ги имам поготово на носот и на образите..............
   
 12. spektar2007

  spektar2007 Нов член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво уште пред десетина години при изложеност и работа на јако сонце ,ми се појавија пеги на рацете и вратот и до ден денес останаа,можеби се само побледи.До сега немам употребувано ништо за тоа ,но би сакал да ги одстранам ако е веќе возможно тоа.Нешто повеке за тоа што да користам и што ми препорачувате за одстранување на пегите добиени од сонце.Благодарам унапред.
   
 13. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Јас се мачкам со лимон стојам на сонце 10 минути и после се плакнам ова го правам 1 недела па ќе видиме :\
   
 14. Hristinaaa8

  Hristinaaa8 Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Драги феминки, јас имам пеги и ја користам кремата Лала. Чини 100 денари, и има ноќен и денски крем. Јас користам денски и го нанесувам на лицето (на деловите каде имам педи) само преку дента. Денскиот крем можете да го користите и ноќе ама ноќниот не смеете денски затоа што ноќниот не одговара за кожата преку ден. Се надевам ќе ви помогнам! :*
   
  На Sv. Nikolka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Сега козметика „Снежана“ се наоѓа на КИМ во Центар, не е повеќе кај црквата Св. Димитрија.
  Да, кремите им се против пеги и флеки, ги фалат ама малку за наш стандард се солени. Од 600 денари па нагоре се до кај 1200 денари.
   
 16. Marijana Limes

  Marijana Limes Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Редактирано од модератор. Забрането е рекламирање на форумот
   
  Последна измена од модератор: 2 април 2017
 17. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  14.381
  Пол:
  Женски
  Луѓе почнаа пеги да си цртаат и да тетовираат а вие..:D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Јас верувале или не се живо и диво пробав на моето лице немаше никаков ефект.Се додека не ја купив витаминската крема од Козметичко студио Виолет за 3,4 месеци со редовно ставање имав стварно видлив резултат.
   
 19. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  imam malce pegi na nosot obrazite i bradata i mnogu si gi sakam :inlove:
   
 20. Kitty23

  Kitty23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Имам пеги на носот и на јаболчниците а сега во летно време охоо на поголем дел од лицето ама многу си ги сакам не ми сметаат мислам дека убавината е уствари во несовршеноста и мааните:inlove: