Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

 1. S-a-n-4-e

  S-a-n-4-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  А колку пари е?
   
 2. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.492
  Лелееее, ви пречат ли ноктите, косата? НЕ си стварајте непотребни комплекси :* :hug:
   
 3. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Ја не сум многу информирана за овој "проблем". Само знам дека целосно не можат да се отстранат и дека за време на летниот период се поизразити. Велам проблем ("), бидејќи мене многу ми се интересни луѓето со пеги. Изгледаат слатко, нежно. Кај мене мајка ми има пеги и многу ми се бендисуваат. Онака кога ќе ја видам со мила фаца и пегички ми иде да ја изедам :D .
   
 4. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  161
  сакам да кажам го купив кремот на докторс на база на магдонос и мислам дека ќе има некој ефект :D утре ќе го направам и лосионот со магдонос па ќе видиме :D
   
 5. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Јас пред некое време ја земав кремата од докторс од магдонос ја користам но не гледам никакво подобрување,дали тре ба да почекам подолг период за да покаже користењето резлутати не знам :?: ќе покаже времето :)
   
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  Мене па многу ми се мили девојките си пеги, некако како да им се дел од убавината :)
   
 7. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  583
  Пол:
  Женски
  ќе може некоја од вас да каже подетално,како се прави тоа со магдонос и алкохол..ако веќе сте го пробале :)
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  6.151
  Пол:
  Женски
  јас имам на носето ама не си ги сакам незнам зошто :doh: дечкоми вика мн.си слатка ама ги неќам бе :emo:
  почнав и јас да ја кор4истам кремата од докторс сега пак ќе видиме :?:
   
 9. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  Јас имам само преку летото на носот и ич не ми се допаѓаат |(
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Пегите ми се појавуваат само летно време кога сум повеќе изложена на сонце. Само на носот имам. После некое време ми исчезнуваат. Инаку баш се слатки девојките со пеги. :)
   
 11. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  161
  срц имас рецепт напишано иначе јас го користев .... ништо сложено само во алкохолот ги ставаш ливчината магдонос и оставаш да стои :) мене ми помогна многу ама пуста мрза и оттогаш не го направив ... ќе го направам деновиве :angel:
   
  На Asja му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  55
  Ги имав,ги имам и се плашам дека сеуште ќе ги имам.
  Ги имам на носот,малку на обравчињата и многу ги мразам :@
  Имам и црвено-портокалова коса,а тоа ме прави да личам на Пипи Долгиот Чорап -.-'
  Сакам да исчезнат за скоро време.
  Ве молам за некој совет,поздрав :*
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  6.151
  Пол:
  Женски
  девојки дали кремата за лице од докторс ви помогна со пегите?јас малку време ја користам ама не е лоша само што многу тешко се размачкува кремчето бе :(
   
 14. EdithPiaf

  EdithPiaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  73
  Имам прочитано дека масло од рицинус помага против пеги . имам ставено неколку пати. треба да почнам пак се ближи лето . инаку мене пегите ми се поизразени на лето како и на сите претпоставувам. во лето не се препорачува лимон да се става на кожата . барем така ми кажа козметичарката. затоа и во салоните сите третмани што се со лимон се прават во зимски периоди .
   
 15. Ton4i4

  Ton4i4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Неколку години ја користев лала кремата против пеги но мене не ми помогна ниту малку. Но пред неколку недели еден човек кој работи во една продавница за козметика и накит ми препорача една крема која е правена во домашни услови и резултатите испаднаа многу подобри од тоа што очекував. Кремата нема име, пакувана е во розево кутивче, не е скапа, но помага многу. Ја ставам на претходно исчистено лице секоја вечер и почнаа пегите лека полека да се чистат.
   
 16. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  И јас го имам истиот проблем.Најмногу ми се познаваат кога сум на сонце подолго време.И татко ми го имал истиот проблем кога бил млад и му исчезнале на 13,14 години си се тешев дека и кај мене ќе биде така но некако не сум среќна од тоа што го гледам.Сум користела и некои креми но не ми помагаат.Мислам дека зависи од кожата дали ќе ти помагне некоја крема или не.
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  6.151
  Пол:
  Женски
  како можиме ние да ја најдеме кремата и колку чини? :(
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  А знаеш каде може да се најде? Ја има во Скопје? :)
   
 19. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Колку што јас знам кремовите само привремено помагаат за отсранување на пегите. Подобро барајте некои против појава на пегите таквите веројатно се нешто како лосиони кои ја заштитуваат на кожата од зрачењето на Сонцето. И јас имам пеги на носов и неколку под очите и искрено не ми се допаѓаат ама не сакам да ги отстранам, тие се дел од мене. And I'm proud of who & what I am. 8)
   
 20. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Пробај со оние кремичките на lala побарај во аптека ги има дневна и ноќна