Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

 1. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  и јас ги имам ама си се помирив со то одамна... иначе на носо само и онака се гледат ама то е то шо да се прај
   
 2. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  569
  Имам пеги и ги обожавам! Порано ич не ги сакав, и многу ми сметаа, ама откако си размислив дека не може секој да ги има, дека се “единствени’’, почнав да ги засакувам и многу се радувам кога доаѓа лето и се познаваат уште повеќе, и не, ниедна пудра не ми ги покрива, па не се ни мачам околу тоа.

  Девојки, не се будалете да ги отстранувате, знак на убавина се, верувајте!! ;)
   
 3. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  И јас имам пеѓи :( Незнам што може да помогне :( мајка ми користеше една крема за отстранување пеѓи, но воопшто не беше ефективна :( Чаре?
   
 4. Smileeee

  Smileeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  75
  Имам пеги на носот и околу очите некаде ....како помала повеќе ги имав.
  Ама како растам ми се исчистија сега дури не ги забележувам :)
   
 5. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Чудно, но вистинито. 2 девојчиња од мојата населба го користеа сапунов од Оriflame и пегите едноставно им исчезнаа. Секое утро се миеле со сапунов и лицето им е чисто. И мозлчињата се повеќе им се чистат.
  [​IMG]
  Би можела и да се обидеш со парчиња крставица да го триеш лицето, корисно е што сум слушнала.
   
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.489
  Ах тие пеѓи...
  Јас имам на јаболчниците и на носот и некогаш си ги мразам |( Ама сепак се симпатични.. Барем на мене симпатично ми стојат :lol:

  Има разни креми во аптеките, да, ама... зошто тоа што е мое да го ,,бришам,, ? :^)
  Нека ми седат :emo:
   
 7. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  20
  И јас имам пеѓи и тражам чаре како да ги отстранам пробав со 1 лек и една скапа крема но ништо не помага :/ не се сакам ваква :worried: :worried: :worried: :worried: ::( :( :( :( :( :( :(
   
 8. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  И јас со имам истиот проблем со пеѓите, зимо не ми се познаваат а лето многу се изразени.. пробав со магдонос малку се исчисти.
  А од каде ја купи таа крема?

  А како се вика сапунот? :)
   
 9. kolache

  kolache Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  298
  сите што не ги сакате пегите слободно дајте ми ги мене :D цел живот сакам да имам морков црвена коса и пеги ама ништо од тоа, не почнува да ми расте црвена коса а ни пеги, освен оние 10тина што ги имам од време на време и што само јас си ги забележувам кога се гледам на огледало за зголемување :D секогаш сум сакала да имам затоа што со нив си единствена, кога ќе те види некој никогаш нема да те заборави... плус мислам дека нема посекси нешто од црвенокоса девојка со пеги, плус закон е да имаш пеги :$ не ги отстранувајте, уживајте во нив :D

  ич не се приметува од постов дека сум збудалена по пеги и црвена коса :lol:
   
  На naturally и sanjalica им се допаѓа ова.
 10. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  569
  ^ Браво за одговоров, баш да разбиеш монотонија со мислењево! И моето е исто ко твоето, таму негде погоре е! Ги имам и ги сакам, посебно во лето! :D
   
 11. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  845
  Допаѓања:
  2.346
  Освен да се помирите со тоа друго чаре нема ;) . И јас имам пеѓи, во лето ми се многу поизразени. Не дека ги сакам, ама тоа е :worried: иако некогаш ми се и слатки.
   
  На Te.Ic му/ѝ се допаѓа ова.
 12. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.505
  Допаѓања:
  9.320
  Пегите ја истакнуваат убавината. ^^
  И јас иам пеги и си ги сакам. :$ :)
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Darling-N

  Darling-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дали случајно некој слушнал за оваа крема, дали некој ја има пробано и дали некој знае каде може да се најде кај нас?

  http://ulmo-prodavnice.shopmania.biz/ku ... iljaka-541
   
 14. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Кога бев помалечка ми беа поизразени, а сега некако послабо иако во лето најчесто ми се забележуваат. Сметам дека не се грди, туку на моменти и симпатично ми делуваат кога ќе ги видам кај други луѓе.
  За лек не знам дали постои, не сум се интересирала да побарам зашто мене лично не ми пречат, единствено што можеме е да ја заштитиме кожата секогаш кога има сонце, зашто како што тргнало со глобалново затоплување ако човек не се грижи за себе, може и полоши работи од пеги да ни се случат! :)
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  Имам пеги наследни ми се од мојата мајка. И што дека ги имам кога воопшто не ми сметаат и не ми создаваат никаков проблем. Ми излегуваат повеќе летно време од сонцево али и тогаш не ми пречат. Природна работа се пегите, како што и ние самите сме создадени на природен начин.
   
 16. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Oriflame Disney светкав сапун.
   
 17. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  225
  Знае ли некој како се чистат пегите од лицето?

  Имам малку пеги под очите,на носот,и малку на образите.Од многу мала ми се,тогаш ептен си набивав комплекси,сега сум посмирена ама сепак сакам да ги исчистам.

  Ако некој има искуство со пегите(флеките) нека каже,ме нервираат,се немам видено без пеги пред 15 години! :( ;(

  *Било какво искуство(и успешно и не) :|
   
 18. Keryy

  Keryy Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  7
  Има мн идеи за чистење , инаку јас сум многу задоволна од Докторс кремот од магдонос :) се надевам дека ти помогнав малку
   
 19. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  225
  Фала,ќе пробам и со тоа.. :)
   
 20. Dejan999

  Dejan999 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Nemoze nekoj da mi ubedi deka premnogu pegi na liceto,estetski izgledaat dobro :x
  I jas imav takov problem dolgo vreme, i mn me iritiraa se dodeka ne go otkriv KOZJIOT SAPUN so dodatok na med 8)
  Veruvajte,,pravi cuda :clap: .So edno mienje na liceto очигледно se izbleduvaat

  [mod-kirilica:3hb7kjpi][/mod-kirilica:3hb7kjpi]