1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

  1. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Озбилно ? Прв пат слушам за таков сапун :?: од каде ти е
     
  2. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    И јас имам пеги ама до сега не сум многу обрнувала внимание на нив.Ја користев лала ама немаше резултати можеби затоа што кратко време ја користев.А козјиот сапун во мојот град го има во космо,па ке го земам да го пробам :)
     
  3. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Jaс си се гордеам со своите пеги.
    Зимно време речиси не ми се изразени, но кога запролетува ми никнуваат ко кокичиња. :sun:
     
  4. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    Во тинекс го има 130 денари е.
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Не ги разбирам оние кои дигаат фама за неколку пегички, ама валјда нема за шо друго да се нервираат па...

    Како и да е, потребно е организмот да се снабди со потребните витамини А и Д, капсулите Олисалвин ќе завршат работа. Мислам дека не се многу скапи, а ќе имате за месец-два користење. Иако витаминот Д се добива од сончање, најдобро е вие тоа да го избегнете, зашто тоа не им помага на пегите туку само ги уништува инфекциите. Сапунот на Докторс - Боракс, го избледува тенот, пегите и флеките. Откако ќе се измиете со него може да го нанесете лосионот на Леа.

    Магданосот и лимонот се познати како убијци на пегите. Би ви ја препорачала маската со овие две состојки и плус млеко, мед и брашно по потреба, служи за се и сешто. Кафето го избегнувајте зашто влијае лошо на тенот. Може да ставите и облози од каша од варена тиква и да се остави да делува 20 мин, ама да бидете упорни!
     
    На gingerchild и Miss666 им се допаѓа ова.
  6. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    И јас си имам малку пегички, ама баш си ги сакам :)
    Нема потреба поради пеги некој да има намалена самодоверба, баш се симпатични.
    Пегите се фактор што најмалку би влијаел лошо на убавината..

    Чист пример:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    немојте да купувате козји сапун, мене само ме излажаа на форумов но моја грешка е што поверував во лага, мислев дека сите се искрени како мене. лицето ми се исипа се со ситни бручки неможам да го вратам во форма веќе 4 месеци. на никого не посакувам лошо така да мој совет е да не купувате козји сапун.
     
  8. b.beauty

    b.beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    дали некој пробал да ги прикрие пегите на лицето со лосионите за самопотемнување
     
  9. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    можда ти е тоа така бидејќи си алергична. јас сум алергична на се од кози. доколку дојдам во допир со нешто од коза местото ми се нафрла точно така со ситни брунчиња. не мора да значи дека те излажале ;)
     
  10. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    незнам зашто се трудите да ги избледете или отстраните пегите :o јас баш би сакала да имам пегички :D ми изгледаат така нежно, невино.. :)
     
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Јас имам пеги, и не сакам да ги отстранам, многу си ги сакам :D
     
  12. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Кремата Лала има некои ефекти?
     

    Прикачени фајлови:

  13. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    да споделам за сите мои сестре по пегама :lol:
    кршиш 1 јајце, ги двоиш белката и жолчката. белката ја матиш да стане како шлаг и со шлагот се мачкаш на личето. чекаш да се исуши од прилика 15-20 мин држете ја маскава и потоа се миете со вода.
    исчезнуваат за мн краток период.
    вака тета и правела на братучеда ми имаше на носот пегички и малце на обравчињата. мислам дек за 2-3 дена исчезнале. вреди да се проба а? ^_^
     
    На tinkerbel33, Mosquiita, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Ја имам само една пега и тоа на носот. Инаку знам дека се појавуваат од сонце. Но мислам дека неможат да се отстранат со нешто можеш да го покриваш со пудра.
     
  15. Te.Ic

    Te.Ic Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    21
    Исто и јас. Можеби некој некогаш ми се потсмевнува заради тоа, но некогаш навистина сум си горда на нив.
    *Некогаш можам дури и да се почуствувам многу лошо заради тоа што помислувам дека не ме сакаат за тоа, но се навикнав. Не дека ги сакам али природно си е природно :)


    Го имам сето тоа што го бараш :D да ти го дадам :*
     
  16. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Каде би можела да ја најдам Лала кремата ? Барав и не ја најдов :?: Или па критика/пофалба за едно кремче имаше од Докторс за пеги, само не можам да најдам слика :?:
     
  17. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    И јас сум од тие со пеги..и многу ги мрзам..ептен ме нервираат... :@ ...баба ми ми кажа да пробам со 3% хидроген да го мачкам лицето(на тие делови каде имам пеги)..Но не успеа..После ми рече со лимон тоа многу малце и помогна ,а често ставав...
    butterfly33 ако си ја пробала кремава кажи зашто ако не и таа ќе ја пробам..Па ако не успее советот на Stefaani не ми бега... :lol:
     
  18. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем ги користев кремите лала(ноќната и денската),леа и немаше ефект,пробав со некои маски со магдонос но ни тие намаа ефект :( :'(
    Кога бев кај баба ми на гости една пријателка нејзина ми рече дека и таа имала пеги јадела магдонос и и исчезнале..:\ :|
    знаете ли некоја маскаили крема(било што) што има ефект??! :**
     
  19. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Мајка ми користеше ваква. Има минимални ефекти, стануваат побледи, ама не исчезнуваат скроз.
    А и со текот на годините стануваат се побледи па не се познаваат толку.

    Иначе, имам и јас пеги ама несакам да исчезнат, арни се. :D
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некој бил во козметичките салони на третман за отстранување на пегите?или познава некој со такво искуство?сакам да ги отстранам почнаа многу да ме нервират :@