Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

 1. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Озбилно ? Прв пат слушам за таков сапун :?: од каде ти е
   
 2. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  И јас имам пеги ама до сега не сум многу обрнувала внимание на нив.Ја користев лала ама немаше резултати можеби затоа што кратко време ја користев.А козјиот сапун во мојот град го има во космо,па ке го земам да го пробам :)
   
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Jaс си се гордеам со своите пеги.
  Зимно време речиси не ми се изразени, но кога запролетува ми никнуваат ко кокичиња. :sun:
   
 4. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  Во тинекс го има 130 денари е.
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  Не ги разбирам оние кои дигаат фама за неколку пегички, ама валјда нема за шо друго да се нервираат па...

  Како и да е, потребно е организмот да се снабди со потребните витамини А и Д, капсулите Олисалвин ќе завршат работа. Мислам дека не се многу скапи, а ќе имате за месец-два користење. Иако витаминот Д се добива од сончање, најдобро е вие тоа да го избегнете, зашто тоа не им помага на пегите туку само ги уништува инфекциите. Сапунот на Докторс - Боракс, го избледува тенот, пегите и флеките. Откако ќе се измиете со него може да го нанесете лосионот на Леа.

  Магданосот и лимонот се познати како убијци на пегите. Би ви ја препорачала маската со овие две состојки и плус млеко, мед и брашно по потреба, служи за се и сешто. Кафето го избегнувајте зашто влијае лошо на тенот. Може да ставите и облози од каша од варена тиква и да се остави да делува 20 мин, ама да бидете упорни!
   
  На gingerchild и Miss666 им се допаѓа ова.
 6. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  И јас си имам малку пегички, ама баш си ги сакам :)
  Нема потреба поради пеги некој да има намалена самодоверба, баш се симпатични.
  Пегите се фактор што најмалку би влијаел лошо на убавината..

  Чист пример:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  немојте да купувате козји сапун, мене само ме излажаа на форумов но моја грешка е што поверував во лага, мислев дека сите се искрени како мене. лицето ми се исипа се со ситни бручки неможам да го вратам во форма веќе 4 месеци. на никого не посакувам лошо така да мој совет е да не купувате козји сапун.
   
 8. b.beauty

  b.beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  дали некој пробал да ги прикрие пегите на лицето со лосионите за самопотемнување
   
 9. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  можда ти е тоа така бидејќи си алергична. јас сум алергична на се од кози. доколку дојдам во допир со нешто од коза местото ми се нафрла точно така со ситни брунчиња. не мора да значи дека те излажале ;)
   
 10. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.904
  Пол:
  Женски
  незнам зашто се трудите да ги избледете или отстраните пегите :o јас баш би сакала да имам пегички :D ми изгледаат така нежно, невино.. :)
   
 11. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.295
  Пол:
  Женски
  Јас имам пеги, и не сакам да ги отстранам, многу си ги сакам :D
   
 12. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Кремата Лала има некои ефекти?
   

  Прикачени фајлови:

 13. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  да споделам за сите мои сестре по пегама :lol:
  кршиш 1 јајце, ги двоиш белката и жолчката. белката ја матиш да стане како шлаг и со шлагот се мачкаш на личето. чекаш да се исуши од прилика 15-20 мин држете ја маскава и потоа се миете со вода.
  исчезнуваат за мн краток период.
  вака тета и правела на братучеда ми имаше на носот пегички и малце на обравчињата. мислам дек за 2-3 дена исчезнале. вреди да се проба а? ^_^
   
  На tinkerbel33, Mosquiita, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  151
  Ја имам само една пега и тоа на носот. Инаку знам дека се појавуваат од сонце. Но мислам дека неможат да се отстранат со нешто можеш да го покриваш со пудра.
   
 15. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  20
  Исто и јас. Можеби некој некогаш ми се потсмевнува заради тоа, но некогаш навистина сум си горда на нив.
  *Некогаш можам дури и да се почуствувам многу лошо заради тоа што помислувам дека не ме сакаат за тоа, но се навикнав. Не дека ги сакам али природно си е природно :)


  Го имам сето тоа што го бараш :D да ти го дадам :*
   
 16. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Каде би можела да ја најдам Лала кремата ? Барав и не ја најдов :?: Или па критика/пофалба за едно кремче имаше од Докторс за пеги, само не можам да најдам слика :?:
   
 17. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  И јас сум од тие со пеги..и многу ги мрзам..ептен ме нервираат... :@ ...баба ми ми кажа да пробам со 3% хидроген да го мачкам лицето(на тие делови каде имам пеги)..Но не успеа..После ми рече со лимон тоа многу малце и помогна ,а често ставав...
  butterfly33 ако си ја пробала кремава кажи зашто ако не и таа ќе ја пробам..Па ако не успее советот на Stefaani не ми бега... :lol:
   
 18. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем ги користев кремите лала(ноќната и денската),леа и немаше ефект,пробав со некои маски со магдонос но ни тие намаа ефект :( :'(
  Кога бев кај баба ми на гости една пријателка нејзина ми рече дека и таа имала пеги јадела магдонос и и исчезнале..:\ :|
  знаете ли некоја маскаили крема(било што) што има ефект??! :**
   
 19. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Мајка ми користеше ваква. Има минимални ефекти, стануваат побледи, ама не исчезнуваат скроз.
  А и со текот на годините стануваат се побледи па не се познаваат толку.

  Иначе, имам и јас пеги ама несакам да исчезнат, арни се. :D
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.059
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некој бил во козметичките салони на третман за отстранување на пегите?или познава некој со такво искуство?сакам да ги отстранам почнаа многу да ме нервират :@