Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педагошки факултет-Битола

Дискусија во 'Образование' започната од LaDyDoLl, 19 август 2011.

 1. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  Здраво. Ме интересира дали некој знае каков тест е психофизички тест на педагошкиов? Т.е какви прашања поставуваат?
   
 2. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво. На тестот ќе си поминиш супер, не е ништо страшно и скоро сите (ако не и сите) го поминуваат. Ќе те прашаат дали имаш можеби некои психички проблем или било какви други проблеми со блиски личности, семејството, дали си физички активна, дали спортубаш нешто, дали си спортувала можеби и на крај треба да стоиш на греда за рамнотежа (носи патики). Се ова беше минатата година и не верувам да има некои измени. Пак ќе ти кажам не е ништо страшно. Со среќа
   
  На Cute bunny му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  А колку време трае?
   
  На Magiloea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Максимум 5 минути од студент.
   
 5. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  И 1200денари
   
 6. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Да.
   
 7. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.111
  Допаѓања:
  6.455
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој за втор циклус студии уписи кога има?
   
 8. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  Колку што знам поминати се
   
  На ZeNoN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  Некој да ми даде мало објаснување што се изучува поконкретно на социјална и рехабилитациска педагогија ?
   
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  7.850
  Пол:
  Женски
  Дали се знае како ќе почнеме? Со физичко присуство или онлајн?
   
 11. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  И мене истото ме интересира.
   
 12. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  За неколку денови ќе имало известување, ќе видиме.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  7.850
  Пол:
  Женски
  Како би било подобро според тебе? Која година си? Дали во прва македонски многу замараат или бараат?
   
 14. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Физичкото присуство не може ништо да го замени. Втора година сум, во прва си поминав супер и не замараат многу ако сакаш просек и да научиш вистински треба да вложиш труд.
   
 15. ElenaBUTTERFLY

  ElenaBUTTERFLY Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2021
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Вие што студирате на овој факултет,кој професори се добри според Вас,а кои се така построги.
  Ви се допаѓа ли факултетот?
   
 16. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Јас сум на македонски јазик и книжевност. Па искрено до сега сите професори кои ми предавале беа супер, се разбира има и построги, но едноставно сите си бараат знаење.
   
  На angelche16 и ElenaBUTTERFLY им се допаѓа ова.
 17. ElenaBUTTERFLY

  ElenaBUTTERFLY Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2021
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Јас сум четвртата година,насока Воспитувач и јас сум од сите задоволна ,т.е. јас всушност многу учам,а кога човек учи нема проблем со професорите
   
  На Magiloea му/ѝ се допаѓа ова.
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  7.850
  Пол:
  Женски
  Јанушева и Даниела како професори дали се многу строги?
   
 19. Magiloea

  Magiloea Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Даа се согласувам со тебе. Ти посакувам побрзо дипломирање и се најдобро. ❤️

  Не, Даниела е многу добра професорка пресрцкаста е. Јанушева ми нема предавано, по нејзините предмети ми предаваа други две професорки, асистентки, Христина и Марија и тие исто така не се воопшто строги.
   
  Последна измена од модератор: 20 септември 2021
  На ElenaBUTTERFLY и angelche16 им се допаѓа ова.
 20. Cute bunny

  Cute bunny Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  26
  Што мислите ќе биде со физичко присуство?

  Кога се почнува? И ме интересира дали начинот на облекување е воочлив од страна на професорите?
   
  Последна измена од модератор: 20 септември 2021