1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педесет нијанси на сиво (Fifty Shades of Grey) [2015]

Дискусија во 'Филмови' започната од Rock.Lady, 20 декември 2013.

  1. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.802
    Допаѓања:
    38.201
    Пол:
    Женски
    Јас не ја имам читано книгата, филмот веројатно ќе го гледам.Наминав само да кажам за глумецов.Колку што знам тој треба да е тип што сака садо-мазо игри, по тоа како глумеше во The Fall сметам дека подобар актер не ни можеле да одберат.
    Кој не ја гледал серијата, поим нема колку добро му лежат вакви улоги на актеров, таму има улога на психопат кој убива млади убави девојки, гушејќи ги постепено додека не умрат.
    Ептен има таква мистериозна, секси фаца.Јас сметам дека добар избор направиле.
    За девојката поим немам каков лик е во книгата, ама на трејлерот ми изгледа океј.
     
    На Tiki-lolipop, Marossa и Rock.Lady им се допаѓа ова.
  2. Rock.Lady

    Rock.Lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    That's what I'm talking about. :!:
    Мене многу ми се погодени актерите и трејлерот ми е одличен. Палче нагорe!
    Интервју за Today Show :)
    [​IMG]
    https://www.youtube.com/watch?v=90mo_Fk_414
     
    На ivancekitty, Pussycat и Domakica им се допаѓа ова.
  3. sweetyB

    sweetyB Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    79
    Не можам да дочекам да излезе овој филм, ја имам читано книгата и е препредобра! :inlove:
     
  4. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Сите три дела ги имам прочитано ,само пофални зборови.Глумците ме разочараа Кристијан и Анастазија ги замислував многу поубави додека ги читав книгите.Во мојата фантазија Кристијан беше повозрасен и убав ,но ајде ке видиме како ке испадне филмот.
     
  5. Lozanoska

    Lozanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    133
    Преубав пар ми се едвај чекам да дојдит фебруари 2015 најубав ќе е филмот вреди да се гледи ви препорачувам на тие што ќе го гледаат филмот а не ја имаат читано книгата да ја прочитаат нема да зажалат....
    [​IMG] :inlove:
     
  6. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Ја немам читано книгата ама баш сакам да го гледам филмов :)
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    оуу филмот обавезно ќе го гледам примамлив ми е иако критиките за книгите не се баш во најдобро светло од повеќето од околинава што ја имат прочитано ;)
     
  8. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    едвај чекам да излезе филмот :)
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Филмот најверојатно ќе го гледам онака, од љубопитство, за да се уверам дека лудакот Кристијан не може да биде претставен на филмското платно каков што сум го замислила во глава; инаку од книгите и не сум воопшто фасцинирана. Премногу бујна фантазија и ништо друго.
    Па, искрено, го замислувам како „ванила“ верзија на филмчињата за возрасни, мислам дури и затоа буди толкава фама кај публиката.
    Ќе видиме што ќе излезе на крај, а од актерската екипа сум онака - мех, можело и подобро.

    Идеален за улогата на Греј ми е Џастин. Не Бибер, туку овој големиот Џастин. :lol:
    Баш си ги замислував Ана и Кристијан како ЏТ и девојката од клипот ТКО. Хемијата меѓу нив е малтене иста како онаа на погоре споменатиот пар. :wasntme:
    [​IMG]
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Кендел Џенер ќе учествува во филмов (изгледа)
     
  11. orchid28

    orchid28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Едвај чекам да излезе..ме интересира како и колку ќе биде прилагоден на книгите што патем не беа толку лоши и баш ми се допаднаа но сепак за филм се работи не е исто ..
     
  12. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.222
    Допаѓања:
    124.260
    Ќе го гледам филмов чисто за да видам како изгледа оргазам на прв секс на девица.
    И да видам како режисерот ке се справи со толку многу небулози од книгата.
     
    На Marossa, evangelina.ina, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Видео инспирирано од 50 нијанси на сиво..


    дефинитивно овие актери ми се многу подобри и повеќе прилегаат на улогите одколку тие што ги избраја ми делуваат малце млитаво :^)
     
    На Kala22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rock.Lady

    Rock.Lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски


    Втор трејлер.(y)
     
  15. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Глумецот мо е ок ... на моменти симпа на моменти не има харизма и мислам дека добро ќе ја заврши својата работа ...

    Глумицава ја опишувам со 1 збор УЖАС
     
  16. Bennet

    Bennet Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    55
    Мене ми се океј и двајцата глумци, поготово Кристијан т.е Џејми. Едвај чекам да излезе во киното. ^_^
     
  17. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
  18. Tumblr

    Tumblr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    992
    Пол:
    Женски
    Книгите ги имам прочитанo и ми се ооодлични,ама со филмов мислам дека ептен ја имаат оплескано.Глумциве:tmi: ни тој ни таа не ми се допаѓаат.Уф да беше Ian Somerhalder:$.Ќе го гледам чисто од љубопитност ништо повеќе.Инаку мора да ја слушнете песнава од Бијонсе што е soundtrack за филмчево,предобра е!
     
  19. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    tretatta kniga ja chitam, iskreno nesakam kraevi so brakovi ama ke vidime kako ke zavrshitek sum na pochetokot. a filmot edvaj cekam da go gledam :sweat:, ne sudete za glumcite pred da se vidi deloto
     
  20. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Книгата не ме воодушеви воопшто, ги симнав сите делови во pdf и првата едвам ја прочитав.. Многу просто напишана, не знам.. можеби поради тоа што не сум љубител на ваков жанр или поради тоа што имам читано многу поквалитетни дела па затоа оваа ми изгледаше мизерна..
    Како и да е, остана уште месец до премиерата.. повеќе сум возбудена да ја слушнам целата верзија на Crazy in love, и живо ме интересира како актерите ќе се покажат во експлицитните сцени, актерката е погодена немам збор.. ама изборот на актер ме разочара, но сепак да не судиме пред време можеби и ќе не изненадат. ;)