1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педесет нијанси потемно (Fifty Shades Darker) [2017]

Дискусија во 'Филмови' започната од lovely97, 27 февруари 2017.

 1. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  fiftyshadesnew.jpg

  Филмот „Педесет нијанси потемно“ (Fifty Shades Darker) е потпишан од режисерот, Џејмс Фоли по сценарио на Ниел Ленард, а претставува продолжение на приказната за Анастасија Стил и Кристијан Греј.
  Двајцата се главни протагонисти на еротската драма „Педесет нијанси сиво“ од 2015 година која е пишувана по истоимениот роман на британската писателка Е.Л.Џејмс.
  Приказната го следи откривањето на „темното“ минато на Греј во формата на фатална Елена Линколн. Покрај наведените, улогите ги толкуваат и Ким Бесинџер, Лук Гримс, Елојз Мамфорд и други.


  Филмот се прикажува во Cineplexx Skopje City Mall.

  А еве и линк каде што можете да го гледате онлајн со превод, со снимка од кино.

  Јас го изледав и искрено ми се допадна повеќе за разлика од првиот дел и од мене има 10/10.
   
  На Istata od vcera, marijaleon, MarinnaG и 2 други им се допаѓа ова.
 2. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  I od mene ima 10/10 :)
   
  На lovely97 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  12.571
  Пол:
  Женски
  Баш сега сакав да прашам дали го има онлајн да се гледа.. Одма го пуштам сега..Фала ти :D
  Инаку мене првиот дел многу ми се допаѓа, се надевам дека вториов нема да ме разочара.
   
  На Petar80 и lovely97 им се допаѓа ова.
 4. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски

  Гледај го и пиши после твое мислење, се надевам нема да те разочара. :)
  Мене првиот ми беше добар, очекував многу подобар да биде според најавуваното, али тоа е. :)
   
  На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Го симнав на торент го гледав, мене искрено и првиот ми беше досаден, ама овој бетер беше и од првиот, заспав при крај, не ми текнува како заврши.:DНе ми се јасни вакви филмови кај што се мешаат 100 жанра драма, романса, еротика и целокупниот резултат е каша попара, башка што дејствието е многу бавно, и воглавно ништо не се дешава...Ај првиот дел влечеше повеќе на еротика (иако може вода да им носи на Addicted и 9 and a half minutes во тој поглед) ама овој е чиста утка.
   
  На Lotus-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  3.076
  Пол:
  Женски
  Мене па првиот дел ми беше поинтересен барем имаше некоја поента...овој дел.. тие што практикуваат или сакаат да пробаат S&M не го гледајте...la la land same shit..
   
 7. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  31.069
  Пол:
  Женски
  Го гледав во кино и не ми остави баш некој впечаток. Ништо посебно, првиот дел ми беше поинтересен.
   
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.471
  Допаѓања:
  319.451
  Пол:
  Женски
  по крајот мислам дека ке има и трет дел..

  премногу секс во еден филм ,некои ептен глупо реплики(сврши Ана сврши за мене :x),слаба глума ептен слаба,нецелосна приказна

  ај него и да го сватам зошто е таков нели трауми влече од детсвото

  ама она?
  да сака да биде некому покорна:^)

  у секој случај он ми беше плакнење на очи :D
   
  На Dust, Petar80, mssuniquee и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.261
  Пол:
  Машки
  Мене ми е жaл штo тoлку убaви песни, oсoбенo "Helium" oд Сиa се искoристени зa филмoв...aкo мoжaм тaкa дa гo нaречaм.
   
  На ludoto19, Someonespecial, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  ^^
  Ова мене никако не ми се свиѓа, нит за око, нит за уво. Понизна жена и исфрустриран маж...
  Али отслик на секојдневие, да, буквално. Живот пише романи. Таман да искористам да кажам дека многу сакаат да глумат жртви. Што викаше еден другар:" Има жени кои сакаат да се среќни и такви кои се среќни кога се несреќни."
   
  На ana992, senza.parole и joy1 им се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.471
  Допаѓања:
  319.451
  Пол:
  Женски
  ^
  Најглупа сцена беше онаа со Лила.Седи Лила!!И она клекна :o
  Како послушно куче

  Сцената во хелихоптер
  Омг!Снимена во студио колку само се познаваше
   
  На ludoto19 и Petar80 им се допаѓа ова.
 12. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  Во Синеплекс , редица од жени имало за филмов. Пиштењеее:)
   
 13. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.410
  Повеќето што ги знам, се воодушевени од книгите, па можеби и затоа... очекуваат дека филмот ќе биде исто толку добар како книгите. @joy1, ќе има и трет дел, го најавуваат за 2018, или 2019... Педесет нијанси ослободени. Јас ги имам книгите дома, дури почнав да ја читам првата и на почетокот ми се виде ептен досадна и ја оставив, тогаш не ни беше снимен филмот, па и не знаев што ќе се дешава понатаму. :lol:
  @Mr. Right, ако ништо друго, бар добар soundtrack има филмов... Можеби и најдобар од сите филмови.
   
  На Mr. Right, joy1 и Ginger^ им се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.471
  Допаѓања:
  319.451
  Пол:
  Женски
  Не ни знаев дека е трилогија книгата.Претпоставував поради последната сцена каде го дадоа нејзиниот шеф.Веројатно во третиот дел ке спрема одмазда некоја тој
   
  На Ketchup, Petar80 и duffi им се допаѓа ова.
 15. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.542
  Допаѓања:
  144.391
  Трилогија е книгата.
  Освен првиот дел, овој новиот го немам гледано. Книгите ги прочитав трите , тогаш кога беше популарна.
  Не дека книгата е нешто ваау, ама е многу подобра од филмот.
  Барем првиот дел.
  Вториот се мислам дали да го гледам.:D
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На Dust и joy1 им се допаѓа ова.
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.656
  Допаѓања:
  80.804
  Пол:
  Женски
  И 50 делови да има филмов, пак ќе си остане просечен булшит.
  Дакота врска нема од глума и мислам дека доволен ми беше првиот дел за да се уверам дека на крај најмасовно попалена публика по „филмов“ ќе бидат тинејџерките кои секако немаат поим што значи добар секс.
   
  На YoungandBeautiful, joy1 и Baby-bubu им се допаѓа ова.
 17. MarinnaG

  MarinnaG Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  8/10 Подобар е од првиот ама книгите се боље,а soundtrack-от е врв!   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  2.595
  Пол:
  Женски
  Мене лично вториов ми е подобар од првиот го гледав во кино и после тоа уште еднаш дома,прекрасен е тука повеќе се работи за нивната љубов и за борбата да ја сочуваат ма да има повеќе с..с него друго,според тоа што читав на интернет во третиот дел fifty shades of freed кој ќе излезе наредна година исто февруари,Ќе се случи нивната свадба и нивниот меден месец,потоа Ана ќе има проблеми со татко и он ќе биде нешто во болница,и таа ќе заборави да пие контрацепција во тој период ќе остане бремена,на почеток Кристијан ќе се лути и нема да го прифаќа детето,тогаш она ќе ја дознае вистината за Кристијан и неговото детство,после се појавува Џек бившиот шеф на Ана,за да му се одмазди на Кристијан ќе ја заведе неговата сестра Миа и ќе прави многу сплетки,едвај чекам да излезе мислам дека тој е последен
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На mila1111 и only44you им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  Филмот беше ДОСАДЕН. Без поента, без развивање на настаните, од почеток до крај.Таква лимонадка беше дури се фрапирав.Мене првиот дел ми беше поинтересен, сепак повеќе секс сцени имаше, повеќе тоа садомазо стил што впрочем се работи и за тоа филмот.
  Овој благе везе немаше, романтики ме утепаа. Мене не ми се допадна искрено. Едвај чекав да станам да си одам, вртев со очите натака навака.... Не е мој фазон :)
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Agreed. Само саундтракот вреди во филмовиве (и двата дела), и можело тие песни во некое сензуално арт филмче да се искористат :D

  .....

  [​IMG]
   
  На Hipster, ana992, YoungandBeautiful и 2 други им се допаѓа ова.