1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педесет нијанси потемно (Fifty Shades Darker) [2017]

Дискусија во 'Филмови' започната од lovely97, 27 февруари 2017.

  1. Ivo Na

    Ivo Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    ај и јас вон темава од кај ги зедовте книгите и по колку? фала
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Јас ги земав од книжарница "Три", над 500 денари беа.
     
  3. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Па не се потресила многу, убаво и дошле парите:D
     
    На Ivo Na и joy1 им се допаѓа ова.
  4. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ами и има кажано тој пред да снимаат: Жено нека не ти сметаат цицките на Дакота, во живо ни еден маж не би се напалил на неа.
    Мене вака од страна ми делува ко да ја мрзи да има секс. Или ко да сака да ја убедуваат. Или ко уопште да не сака секс, ама пак, ја мрзи да објаснува дека не сака. Затоа само се смешка и по потреба стенка.

    Што ќе реагира, позади овие сцени има еден куп луѓе, не дека е многу забавно. Снимаш и ти влегува некој: Чекај малку пудра да ти клам под мишка, си се запотила. :whew:

    Доцна е, ај да одам да спијам :rofl:
     
    На tinka-mace и joy1 им се допаѓа ова.
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Одкако ги изгледавте филмовиве сега почитувате BDSM ?
     
  6. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Го гледав јас во Cineplexx
    И од мене 10/10
     
  8. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    По коментариве нз дали со дечко ми или без дечко ми да го гледам филмов ? |(

    Имаше овој пат камшици ? Повторно ли одеа во собата за мачење ?
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.593
    Пол:
    Женски
    Со дечко..можеби ке добиете идеа плус :lol:
    Имаше секс под туш,во теретана,игра со анални топчиња,секс со алатка од собата за мачење ..:D ејгиди се ти открив
     
    На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    Страв ме фати :bandit:
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. pretty-girl6

    pretty-girl6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски

    Едноставно, сопруга која го подржува сопругот во работата. Знае дека тие сцени се дел од сценариото, да сум на нејзино место не би била љубоморна. Барем другата, нека знае што маж имам в кревет и колку е згоден :D
     
  12. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Незнам кај да прашам али си викам можи тука, 3 дел од книгата има така и како се вика? :D
    Инаку овај дел ми беше далеку поинтересен од првиот.
     
  13. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.237
    ,,Педесет нијанси -Ослободени'' е третиот дел.
     
    На joy1 и Adi888 им се допаѓа ова.
  14. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Баш го гледав вториот дел пред неколку дена, повеќе од љубопитство него од нешто друго затоа што и првиот ме остави баш индиферентна.. никаква хемија нема меѓу актериве, се е некако површно колку ради реда изглумено. Карактерот на Кристијан Греј никако не ми го доловува актерот кој го одбрале, премногу меко изгледа како за доминантен, богат и моќен тип. Тотална утка ми се и двата. А за Дакота излишно е и да коментирам... Сцените како нафрлани ми се, скокаат од едно на друго без никаков континуиран тек за развој на настани. Big no from me. (n)
     
    Последна измена: 3 март 2017
  15. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Филмовиве се далеку полоши од книгите, а факт е дека и книгите не се нешто многу добри.
    Прво кастингот е ужасен, од Дакота и Џејми.
    Воопшто во книгата не се претставени така. Кристијан Греј е претставен баш како совршенство од маж, перфектен, а мене Џејми тоа воопшто не ми го доловува, многу мутлеста фаца ми има и не ми е ни симпатичен дури, многу повеќе му стои улогата на сериски убиец во The Fall.
    А за Анастасија да не почнувам скроз промашена, дури имам чувство додека ги гледав филмовиве дека сосила глуми, само колку да се каже, и нормално да си ги собере парите. Додуша сум ја гледала Дакота и во други филмови и е типичен пример за тоа што значи да имаш славни родители, во превод не ја бива за актерка ама ич.
    Друго вториов дел беше романтики тешки, многу делови од книгите беа набрзина покажани и одма завршени. Делот со Лејла или со Хајд, уствари целата поента на овој дел беше да се истражи минатото на Кристијан, делот со Елена, како дошло до тоа, а тука Елена ја покажа се на се во две сцени. Исто и за Лејла,се појави еднаш, ја зема Кристијан и ја однесе во лудница и толку. Тоа не ми се допадна.
    И мој совет, доколку ги читате книгите, пробајте на англиски, зашто македонскиот превод е ужасен.
    Посебно на секс деловите, а книгите се 80% секс делови, се утепав од смеење зашто преводот е трагикомедија.:D
     
    На Mrs.Styels и joy1 им се допаѓа ова.
  16. Blue000

    Blue000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    159
    Пол:
    Женски
    Па...работа на вкусови е очигледно. Во книгата е опишен како совршенство типот и според мене Џејми е тоа. Дакота е пренежна, далеку од совршена ама не ни треба да биде тоа е поентата. За нивната глума и хемијата помеѓу нив не знам зошто толку не ви се допаѓа мене ми се преслатки и Дакота ми е баш пресекси во тие сцени, дури и ако гледате како се снимал филмот ќе видите колку се блиски и колку им е пријатно еден покрај друг и колку хемија има, и баш сите критичари коментираат за нивната хемија. Вие сте го гледале филмов ама уште пред да го погледнете сте створиле некоја слика дека филмов е чиста глупост затоа и мислам дека не сте си дозволиле баш да уживате во него. Мене премногу ми се допаѓа, поинакво е од тоа што сме виделе до сега, се работи за филм кој на нас жените првенствено треба да ни ја разбуди фантазијата и да направи да посакаме излеземе од сопствените граници и да пробаме нови работи. Значи филм за ние жените да уживаме во него и да дозволиме фантазијата да ни работи, опуштете се, не мора се да критикуваме.
     
    На tinka-mace, Ivo Na и only44you им се допаѓа ова.
  17. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    А кај може да се види како се снимал филмов ?
     
  18. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.504
    Допаѓања:
    7.490
    Јас сакав демек романтика со мм да го гледам,ама он се откажа.На крај сама си го гледав, а мм не можеше да одолее,па фрлаше погледи кога ќе доојдеше некоја жешка сцена.
    Филмот воопшто не ми остави впечаток.Јадење-секс,лифт-секс-премногу секс сцени во еден филм.

    Од мене 6/10
     
  19. Blue000

    Blue000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    159
    Пол:
    Женски

    пиши на youtube 50 shades behind the scenes ќе ти даде
    И прочитав нешто за сопругата негова ваши коментари, типката изјави дека не го гледала филмот ниту пак родителите на Дакота не сакале да го гледаат зaтоа што фала богу глупаво е и непријатно :D
     
    На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
  20. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Незнам што е полошо од трилогијава филмовите или книгите ?
    Од мене 1/10