Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

 1. blessed2

  blessed2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
 2. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  4.331
  Нема за што :* Само кога ќе се јавиш прашај колку вкупно ќе те чини и преглед и ехо. Мене ме изненади сумата за наплата 5000 ден а телефонски ми кажаа 2300. Што е голема разлика. Никој не ми кажа дека само ехо е толку а преглед се наплаќа плус 2700.:o
   
  На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marijaleon

  marijaleon Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  30
  dali znaj nekoj kolku pari e pregledot kaj margarita kambovska vo plodnost
   
 4. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  412
  700 денар и ако правиш плус крвна слика се доплајка 100 денари,толку беше пред една година мислам дека не се сменати цените а можеш за сигурно да си прашаш телефонски.
   
  На marijaleon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blessed2

  blessed2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Takvi se cenite vo privatnite, za zal, ne me iznenaduva :hug:
   
 6. blessed2

  blessed2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Мајки дали имате искуство со др. Ѓорги Паскалов? Ми треба матичен педијатар.
   
 7. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  4.331
  Знам мила и не жалам ни денар кога се работи за дете, но кога се јавуваш да закажеш и да се информираш за услугата треба некој да ти каже а не да те удри шлок на шалтер и да ти кажат тоа е. Не е проблем цената, туку односот ;)
   
  На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cacikr

  cacikr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  242
  Ние бевме вчера кај маргарита и плативме 800ден за преглед, две инхалации и крвна слика, а по првата инхалација го прегледа уште два пати. Претходно бевме само на преглед и ни зедоа 800 ден така пишува и во ценовникот. Мене искрено ме зачуди за вчера дека само толку ни зеде. Инаку е супер докторката.
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.826
  Пол:
  Женски
  Мене пак во систина никогаш не ми наплатиле повеќе од 1900 за преглед за дете.Ехото се плаќа плус.
   
 10. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  4.331
  Е тоа да видиш. Мене ми заличе ко да ни тресна цена од ракав. На преглед сме биле во систина и не чинел 1900 ден.
   
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.826
  Пол:
  Женски
  Последниот пат бев мн изреволтирана од Систина и односот на тие на шалтер.
  Правевме крвна слика и место 40 мин за резултат ние чекавме два часа со мн болно дете.За да на крај дотичната која не умееше ни реченица да склопи ми вика:одете си дома и телефонски ке се слушнете со докторката откако ке ги добиеме резултатите.Мало морген и реков.Од кај идам од друг град,платив скоро 4000 ден и на крај да си одам дома без извештај,терапија,без резултати????

  Докторката слушна дека галамев и излезе надвор не повика во ординација.Го заврши прегледот,разговараме уште десетина мин,даде терапија и совет и заминавме(без добиена крвна слика).

  Та ако се приватна болница не се кралската палата
   
  На alana, Maceto123, Kaetana и 3 други им се допаѓа ова.
 12. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  21.780
  Пол:
  Женски
  И ние во Плодност плаќаме 800 денари преглед. Само мора во работен ден и работат до 3 часот само, инаку еднаш во сабота ни наплатија 3000 денари за доктор на повик што дојде (итно беше).
   
  На marijaleon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. apolonija27

  apolonija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Kerka mi e 3,5 meseci, koga bese 2 bevme kaj dr. Taleski koj ni rece 2 kapki Plivit D3. Maticnata samo za do 2 meseca ni prepisa Baby D3 + K1 po edna kapsula. I samata maticna ni rece deka otkako le odime na ortoped negovata terapija da ja sledime za D kapki...
   
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.087
  Допаѓања:
  284.735
  Нас матичен доктор ни е Златка Руфческа во Букурешт.

  До сега ДЕНАР немаме платено, па до една година возраст и лабораторија беше бесплатна а после една година се плаќало околу 140 денари анализа на крв.

  Вака кога читам колку плаќате дури и не ми е јасно.
  Кај некои педијатри дури на почеток на година им земале на пациентите 2400-2800 денари како партиципација за цела година :headbang:...врз основа на што ги бараат тие пари-незнам.
   
  На karak, eleni27, alana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. marijaleon

  marijaleon Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  30
  fala ;)
   
 16. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.972
  Пол:
  Женски
  Ve citam i se cudam na sumive sto gi pisuvate
  Jas dvete deca gi nosam vo Neuromedika.od dr sum mn zadovolna
  Pregled ne se naplakja a koga pravime krvna slika samo 78 den ni baraat
   
 17. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.838
  Допаѓања:
  25.622
  Пол:
  Женски
  ^мислам цените што ги наведуваат феминкиве се за ислиги во приватни болници/установи кои не соработуваат со Фондот... Сите други прегледите им се бесплатни зошто си добиваат партиципација за нас корисниците на здравствени услуги и несмеат да ни наплатат до одредена сума на пр..крвна слика ако на приватно е 150 преку фонд со ез картичка е 30. Дискутабилен е третмано за жал... Таму кај што ќе платиме добиваш подостоинствен третман, објаснувања, совети.. Во другиве ако имаш среќа да не чекаш со саати и да не закачиш некој друг вирус или болест, отколку што си болен... Ма да во последно време, и приватнициве не се тоа што беа.. Конкуренцијата му го право своето..
   
  На joy1 и slobodka им се допаѓа ова.
 18. Nanika4

  Nanika4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Ve molam za preporaka za dobar pedijatar koj raboti so kartoncinja po moznost vo K.Voda ako ne slobodno pisete i vo druga naselba samo da e dobar.Vi blagodaram odnapred feminki
   
 19. M&M

  M&M Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  87.043
  Пол:
  Женски
  1900 e pedijatriski pregled. Inaku ako si go nosela kaj nevrolog mislam 2300 e specijalisri prwgled i plus ehoto zatoa izleglo 5000. Ne deka e malku mnogu e ama znam deka taka obicno se naplaka ne gi formiraat cenite tie sto naplakaat sto ke vnese doktor vo sistem toa
   
 20. ana89d

  ana89d Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Препорака за добар педијатар што работи со плави картони?