1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

  1. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
  2. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Нема за што :* Само кога ќе се јавиш прашај колку вкупно ќе те чини и преглед и ехо. Мене ме изненади сумата за наплата 5000 ден а телефонски ми кажаа 2300. Што е голема разлика. Никој не ми кажа дека само ехо е толку а преглед се наплаќа плус 2700.:o
     
    На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marijaleon

    marijaleon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    dali znaj nekoj kolku pari e pregledot kaj margarita kambovska vo plodnost
     
  4. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    700 денар и ако правиш плус крвна слика се доплајка 100 денари,толку беше пред една година мислам дека не се сменати цените а можеш за сигурно да си прашаш телефонски.
     
    На marijaleon му/ѝ се допаѓа ова.
  5. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Takvi se cenite vo privatnite, za zal, ne me iznenaduva :hug:
     
  6. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Мајки дали имате искуство со др. Ѓорги Паскалов? Ми треба матичен педијатар.
     
  7. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Знам мила и не жалам ни денар кога се работи за дете, но кога се јавуваш да закажеш и да се информираш за услугата треба некој да ти каже а не да те удри шлок на шалтер и да ти кажат тоа е. Не е проблем цената, туку односот ;)
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. cacikr

    cacikr Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    243
    Ние бевме вчера кај маргарита и плативме 800ден за преглед, две инхалации и крвна слика, а по првата инхалација го прегледа уште два пати. Претходно бевме само на преглед и ни зедоа 800 ден така пишува и во ценовникот. Мене искрено ме зачуди за вчера дека само толку ни зеде. Инаку е супер докторката.
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.583
    Пол:
    Женски
    Мене пак во систина никогаш не ми наплатиле повеќе од 1900 за преглед за дете.Ехото се плаќа плус.
     
  10. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Е тоа да видиш. Мене ми заличе ко да ни тресна цена од ракав. На преглед сме биле во систина и не чинел 1900 ден.
     
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.583
    Пол:
    Женски
    Последниот пат бев мн изреволтирана од Систина и односот на тие на шалтер.
    Правевме крвна слика и место 40 мин за резултат ние чекавме два часа со мн болно дете.За да на крај дотичната која не умееше ни реченица да склопи ми вика:одете си дома и телефонски ке се слушнете со докторката откако ке ги добиеме резултатите.Мало морген и реков.Од кај идам од друг град,платив скоро 4000 ден и на крај да си одам дома без извештај,терапија,без резултати????

    Докторката слушна дека галамев и излезе надвор не повика во ординација.Го заврши прегледот,разговараме уште десетина мин,даде терапија и совет и заминавме(без добиена крвна слика).

    Та ако се приватна болница не се кралската палата
     
    На alana, Maceto123, Kaetana и 3 други им се допаѓа ова.
  12. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    И ние во Плодност плаќаме 800 денари преглед. Само мора во работен ден и работат до 3 часот само, инаку еднаш во сабота ни наплатија 3000 денари за доктор на повик што дојде (итно беше).
     
    На marijaleon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. apolonija27

    apolonija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Kerka mi e 3,5 meseci, koga bese 2 bevme kaj dr. Taleski koj ni rece 2 kapki Plivit D3. Maticnata samo za do 2 meseca ni prepisa Baby D3 + K1 po edna kapsula. I samata maticna ni rece deka otkako le odime na ortoped negovata terapija da ja sledime za D kapki...
     
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Нас матичен доктор ни е Златка Руфческа во Букурешт.

    До сега ДЕНАР немаме платено, па до една година возраст и лабораторија беше бесплатна а после една година се плаќало околу 140 денари анализа на крв.

    Вака кога читам колку плаќате дури и не ми е јасно.
    Кај некои педијатри дури на почеток на година им земале на пациентите 2400-2800 денари како партиципација за цела година :headbang:...врз основа на што ги бараат тие пари-незнам.
     
    На karak, eleni27, alana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. marijaleon

    marijaleon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    fala ;)
     
  16. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Ve citam i se cudam na sumive sto gi pisuvate
    Jas dvete deca gi nosam vo Neuromedika.od dr sum mn zadovolna
    Pregled ne se naplakja a koga pravime krvna slika samo 78 den ni baraat
     
  17. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    ^мислам цените што ги наведуваат феминкиве се за ислиги во приватни болници/установи кои не соработуваат со Фондот... Сите други прегледите им се бесплатни зошто си добиваат партиципација за нас корисниците на здравствени услуги и несмеат да ни наплатат до одредена сума на пр..крвна слика ако на приватно е 150 преку фонд со ез картичка е 30. Дискутабилен е третмано за жал... Таму кај што ќе платиме добиваш подостоинствен третман, објаснувања, совети.. Во другиве ако имаш среќа да не чекаш со саати и да не закачиш некој друг вирус или болест, отколку што си болен... Ма да во последно време, и приватнициве не се тоа што беа.. Конкуренцијата му го право своето..
     
    На joy1 и slobodka им се допаѓа ова.
  18. Nanika4

    Nanika4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Ve molam za preporaka za dobar pedijatar koj raboti so kartoncinja po moznost vo K.Voda ako ne slobodno pisete i vo druga naselba samo da e dobar.Vi blagodaram odnapred feminki
     
  19. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.915
    Допаѓања:
    135.485
    Пол:
    Женски
    1900 e pedijatriski pregled. Inaku ako si go nosela kaj nevrolog mislam 2300 e specijalisri prwgled i plus ehoto zatoa izleglo 5000. Ne deka e malku mnogu e ama znam deka taka obicno se naplaka ne gi formiraat cenite tie sto naplakaat sto ke vnese doktor vo sistem toa
     
  20. ana89d

    ana89d Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    7
    Препорака за добар педијатар што работи со плави картони?