Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

 1. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  584
  Пол:
  Женски
  Незаменлива е!
   
 2. Zoci <3

  Zoci <3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ne ne najdov seuste, ovde nikoj ne saka da odgovori, da preporaca nekoj dobar pedijatar sto znae vo taa okolina, pa uste si baram...
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.214
  Допаѓања:
  136.288
  Пол:
  Женски
  Јa фaлaт Миткa Тренчевa вo Јaне Сaндaнски, јaс ги нoсaм мaливе кaј Цекиќ вo Аерoдрoм. Други педијaтри вo тoј реoн не знaм.
   
 4. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  8.681
  Можеби сум грешка ама Митка мислам дека е пред пензија и не прима пациенти.
   
  На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Taka e, zatoa nie otidovme kaj edna vo sosdnaya ordinacija, zenata e ziva katastrofa ejjjj
   
 6. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  Слободка кај која сте вие?
   
 7. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.447
  Пол:
  Женски
  Најдобар педијатар Славица Тодоровска, ама на мнолу лоша локација и е ординацијата.
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 8. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Elizabeta Seizova. Nepismena totalka.
   
 9. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Ние сме сега втор пат кај неа. Од што се состои прегледот одприлика? (освен ехо)
   
 10. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.616
  Допаѓања:
  34.751
  I jas ja zemav za maticna ama nekako ne mi ostavila kojznae kakov vpecatok do sega..stoznam.
  Obem na glavce ne meri, sto i da kazam ne se sprotivstavuva..stvarno ne znam
  A sto preporaki dava ona za meso, mlecni i gluten?
   
 11. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.233
  Допаѓања:
  29.889
  Пол:
  Женски
  nie sme kaj dragana emel markoska edna od najfalenite pedijatri po socijalnive mrezi pa ni ednas ne mu izmerila obem na glavceto (facepalm)
   
 12. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.616
  Допаѓања:
  34.751
  A toa e mnogu bitno vo razvojot do 1 godina. Da ni pominat ovie 2 krizni meseci pak ke si se vratam vo sistina barem obrnuva vnimanie doktorot i e temelen
   
 13. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.730
  Пол:
  Женски
  Isto i nas ne ni merat obem na glavceto :( a i vo sistina koga bevme ne mu merea moze deka uste mal bese togas ne znam.ama tie tri pregleda sto gi imavme tamu ne mu merea.
   
 14. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.616
  Допаѓања:
  34.751
  Kaj kogo bevte?
  Na moeto uste od prvata kontrola mu merea pa se do tretiot mesec. Od togas ne sme bile radi nekoi nepredvideni trosoci pa da skratime ali mislam deka tamu ke se vratam. Se dodeka ne mi objasni ubavo i ne go pregleda ubavo ne izleguvame pa makar i 1h, a vamu...daj sta prije to bolje rabotata
   
 15. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.233
  Допаѓања:
  29.889
  Пол:
  Женски
  ni vo sistina simonida ne mu merese :?:. Inaku doktorkava za drugo e temelna fontanela, kurenceto, testisite obavezno sekoj pregled gi gleda,tezina, visina, go slusa so stetoskop, vezbicki na kolkovite mu pravi, se gleda ama ete obem ne izmerila , na sledniov pregled sama ke ja prasam za toa.
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 16. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Важно е обем на глава не дека не. Ни мојата матична не мерела, ама јас ја натерав.
  Важно е за да се види развојот на мозокот.
   
 17. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  23.591
  Пол:
  Женски
  Нас ни е Митка Тренческа матична, едвај не прими што се вели.
  Премногу гужва има. Не се дочекува.
  Претпоставувам на толкав обем на работа не може да е темелна.
  Обем на глава никој не и измерил на малата.
   
 18. tarantula

  tarantula Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  дали некој од вас има искуство со Д-р Ѓорѓи Паскалов (ординацијата е воо Козле)? Дали сте задоволни и дали се чека многу при прегледи или се закажува термин?
   
 19. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.730
  Пол:
  Женски
  Мислaм декa 90% oд мaјкиве вo скoпје тaму ги нoсaт бебињaвa :) oгрoмни гужви се и нa зaкaжaнo чекaaт пo сaaт, двa. Нoнстoп се дискутирa зa дoктoриве пo групиве нa фб Ѓoрѓи и брaт му чинaм Виктoр беше декa се супер нo претерaни гужви имa.
   
 20. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  8.681
  Во ординацијата на паскалов се тројца педијатри Ѓорѓи, Виктор ( не му е брат) и Оливера. До сега сите ми се покажале Ок, ѓорѓи ми е некако најспремен и затоа кога е нешто специфично само него го барам. Ординацијата има дежурен телефон кој функционира и за празник и за викенд што ретко кој го нуди. Често ми се нашле во таква ситуација брзо да реагираме. Гужва има зависи од периодот во денот не би рекла дека е толку голема гужва како што напишаа.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.