Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

 1. Bellona

  Bellona Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Имаат нешто сајт на нет каде што можам да го најдам телефончето ?
   
 2. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.730
  Пол:
  Женски
  Тoa гo кaжувaaт мaјки кoи идaт тaму. Акo си член нa сoбa зa трудници мaјки и децa нa фб прoчепкaј види, бaш пред некoе време пишувaa зa oвa.
   
  На Bellona и MissDior им се допаѓа ова.
 3. Bellona

  Bellona Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Се јавив, се договорив :) па ќе видиме како ќе се покажат :D
   
 4. Stasija

  Stasija Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.261
  Пол:
  Женски
  Ke mozes li fa mi objasnis zo sto ti e obim na glavceto?
   
 5. wings

  wings Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  2.878
  Обемот треба да се мери месечно за да се прати развојот на мозокот, си има шросек во кои месеци колку треба па секое драстично отстапување да се забележи на време
   
  На slobodka и Stasija им се допаѓа ова.
 6. majavel1

  majavel1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  1.380
  Пол:
  Женски
  @kikin што направи за педијатар, за кој се одлучи? И јас сум во иста општина па да си имам во предвид.
   
 7. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.035
  Допаѓања:
  13.450
  Пол:
  Женски
  На крај зедов педијатар кој не е во Аеродром. :)
   
 8. majavel1

  majavel1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  1.380
  Пол:
  Женски
  Оффф изгледа и мене ме чека исто :D
   
 9. lejla5

  lejla5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Majki dobar pedijatar da mo preporacate vo remedika ili sistina
   
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  6.113
  Допаѓања:
  92.750
  Пол:
  Женски
  Сајковски, Палчевска, Симонида, Фидановски.
  Сите го форсираат Сајковски, ама и другиве се одлични педијатри. :)
   
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.825
  Пол:
  Женски
  Ако е за бебе до година Станка Танчевска -Систина
   
 12. lejla5

  lejla5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Bebceto e eden mesec pa sakam da go odnesam kaj dobar pedijatar kako eden sistematski pregled da se napravi
   
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.825
  Пол:
  Женски
  Јас бев мн задоволна од неа.До годината се таму ја носев.Пријатна е и темелна,зборува,одговара на се што ке прашаш.
   
 14. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.615
  Допаѓања:
  34.750
  Sajkovski definitivno!!!!
  So simonida imav mnogu loso iskustvo na izleguvanje od bolnica a i prijatelka isto. Mnogu nadmeno i nekoktno odnesuvanje.
   
 15. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.233
  Допаѓања:
  29.877
  Пол:
  Женски
  simonida spasevska sistina :) na mojot poragajot prisustvuvase a potoa i sin mi go nosevme kaj nea nekoe vreme.
  temelna, zborliva ne e od onie da im vleces zborovi so klesti, objasnuva se, i epten pozitivna osoba :)
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Ako ima majki od Bt da mi predlozat pedijatar za maticen samo ne Vangel i Ljubica
   
 17. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  682
  Ruza burevska vo uredo
   
  На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Midlam Aleksandra zaminala od kaj nego od Eli ne sum zadovolna ,jas dve god deteto go nosev tamu i go smwnav ama pa i ovas Ljubica ocajna e neznam sega ke treba i za bebeto maticen i barem i za pogolemoto istiot ke go piseam,a inaku ne znaev Olgica deka ne e tuka
   
 19. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  21.777
  Пол:
  Женски
  @irenadaniel и Александра е во Плодност сега. А Олгица е во Систина, слушнав дека отвориле педијатарски оддел тука. Ако одбериш некој кажувај, и ние да промениме. :)
   
  На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  @kristina.k jas verovatno kaj taa Dzekovski ke se prefrlam eve sestrami dve deca godini kaj nejze gi nosi pa ako ne mi odgovara i taa ke ja smenam ,pa kaj Ljubica koga da otidam samp zinat dava bez krvna alika onaka od rakav :@
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.