Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

 1. 0ли

  0ли Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  6.083
  Допаѓања:
  22.575
  Пол:
  Женски
  Како бе ова со татковциве? :rofl:
  Море море.
  Не ми се случило да начекам ваква ситуација, бог да чува, како другите да не чекаме и само тој има дете што треба да биде прегледано.

  Кај Марина секогаш чекам, само на прва контрола откако се роди немаше никој и веднаш влегов.
  И сега трча во две ординации, не е сменето тоа. Ме нервира чекањето, па си мислам да се префрлам во Систина.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  4.006
  Допаѓања:
  10.851
  Пол:
  Женски
  Хаха мене често ми се дешава со татковците :D Еден ми остана во сеќавање, си чека така мирно во редица и си мислиш пациент е, па кога дојде на ред кога почна да се дере 'Дали треба сега да се јавам на Елица? Еве кажете ми, да и ѕвонам? За 2 мин ако не не прими и ѕвонам на Елица. Па ние преку неа сме овде и сега да чекаме? Еве сега Елица ќе ви се јави директно, па објаснете и нејзе.'
  Не знам која е Елица ама и јас се исплашив од неа :D 10 пати и го повтори името :rofl:
   
  На Happyinlove, Chuchanov, 0ли и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Mila_Skopje

  Mila_Skopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Јас ја носам кај Паскалов, поточно кај виктор и сум пре презадоволна؛ Сега не примаат здрави деца веројатно ради коронава ама мене ме примаат бидејќи сме 1 месец؛ Ги препорачувам؛ Инаку имам слушано мн добри муабети за Емел Марковска мислам беше
   
  На BeLLaDona23, monka_bonbonka и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 4. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  4.565
  Пол:
  Женски
  Сопственичката на Ремедика :)
   
  На Chuchanov и Jana06 им се допаѓа ова.
 5. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  3.264
  Пол:
  Женски
  Леле тие фаци, знаеш ли кој сум јас (facepalm)
  На живци ми иделе секогаш.
   
  На Филотеа, Coco31, Jana06 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. фина96

  фина96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Здраво мајки,
  Би можеле да ми препорачате некој добар, ама стварно добар педијатар во Скопје. Мака мачиме 10 месеци со инфекција на окцето, нашиов ништо не дава освен капки а од нив никалво подобрување. Или некој добар очен лекар од кој сте задоволни..
   
 7. Anaskopje

  Anaskopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2016
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали има некој искуство со доктор Радица Маџоска од Ѓорче?
   
 8. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  5.660
  Во систина имаат офтамологија и доста ги фалат лекарите таму.
  Исто мајка ми правеше интервенција во промедика доста стручен кадар се мислам кај др Наум Трпеновски беше. Најдобро телефонски консултирај ги далј може за бебче да ти помогнат...
   
 9. Mom89

  Mom89 Нов член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo majki. Dali imate brojce od Dr. Dragana od Idadija?
   
 10. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  3.544
  Пол:
  Женски
  Само јас изгледа имам среќа. Со првото се имаше случено да, чекам. Со второво, најмногу сум чекала 15 минути.
   
 11. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  3.544
  Пол:
  Женски
  Само кај неа одиме од раѓање и секогаш закажувам во 16h. Први во втора смена. Син ми е 3 години, малово 3 месеци и кај друг педијатар не сме биле. Е сега, мислам @Cka пиша погоре, добар педијатар се гледа кога бебето е болно. И да, поголемиот еднаш беше со мрсулчиња како бебе, така добро изреагира што остана само на тоа, не спушти надоле. Може и среќа сме имале. Битно за мене Марина е супер. Еднаш бевме на ургентен во Систина навечер(големиот имаше 3 м и многу плачеше, излезе дека му било жешко хаха) и чекавме 30мин.
   
  Последна измена: 31 октомври 2020
  На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  4.006
  Допаѓања:
  10.851
  Пол:
  Женски
  И ние сега на последниот преглед чекавме 15-20 минути и скоро цел саат траеше прегледот. Конечно задоволна да си отидам од таму.
   
  На Coco31, Chuchanov и 0ли им се допаѓа ова.
 13. NanaMia

  NanaMia Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  2.924
  Пол:
  Женски
  Предложете ми матичен педијатар во Јане Сандански?
   
 14. Vojdana

  Vojdana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  1.283
  Пол:
  Женски
  Сеуште не сме го однеле малиот на педијатар, денес полни 12 дена.
  Дојде патронажна сестра, не советуваше без потреба да не го носиме нигде...
  Инаку ми ја препорачаа Драгана Емел.
  Дали има некоја од вас контакт од докторката или од ординацијата?
   
 15. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  10.526
  Ако не го носиш барем измери го да видиш како напредува.
  078 262 220 број од Драгана
   
 16. Vojdana

  Vojdana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  1.283
  Пол:
  Женски
  Фала најмногу, Софи...
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ni.na

  ni.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  627
  Јана колку се чека за термин кај нејзе се наоѓа или 1 месец однапред да закажам треба?
   
 18. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  4.006
  Допаѓања:
  10.851
  Пол:
  Женски
  Што порано, од прилика 1 месец ама пак зависи.
   
  На ni.na му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.826
  Допаѓања:
  5.100
  Пол:
  Женски
  Здраво мајки. Некоја чие што бебе било болно да ми каже доктор што прима болни деца? Кога е здраво ете на вакцина го проверуваат. Синче ми имаше температура, се тестиравме двајцата за Ковид, бидејќи Којиќ ни е матична и знам како бега од Ковидот како од црн ѓавол. Ѝ се јавувам, мислев барем ќе го слушне детево. Не, ковид имате двајцата вика не се точни тестовите. Ако имал 3 дена температура анбитиотик ќе ни дала, тоа е тоа. Јас сум многу толерантна, ама ако е пандемија и докторката има фобија од ковид, а детето ми е НЕГАТИВНО, не мора да значи дека други болести не постојат и дека детето треба да биде непрегледано. Јас имам воспаление на крајници, морав антибиотик да земам и ми е страв да не е и бебе така, јас еве немав ич т. Абе немам коментар, се расприкажав. Пожелно Аеродром некој добар лекар што прима болни деца во пандемијава. Претходниот пат 100 евра во Систина дадов за дежурен, па нема смисла ова веќе. Што им е работа на матичниве?
   
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.444
  Допаѓања:
  39.003
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно што и е на таа докторка :^) Се надевам ќе остане без пациенти ради ваквиот однос.
  Колкаво е бебето што таа брза одма да даде антибиотик? И тоа без да види грло. Ако бебето имало само 3 дена температура, може била само обична вироза. Па и да Е ковид, без преглед на плуќа и грло смее ли така да се расфрла со антибиотици кај малецки деца (facepalm)

  Да пробаш кај Митка Тренчева? Она беше во Јане, сега се преместила во своја ординација малку подоле на Васко Карангелевски колку што разбрав. Можам да ти дадам број па јави се, прашај дали ќе ве прими.
   
  На Sexybaby86, Sofi.ja, Spidy и 1 друга личност им се допаѓа ова.