1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

  1. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Само што се јавив кај нејзе, зборев со сестрата ќе не примат, но следна недела ќе мора за преглед. Се зачудив, сестрава уште не е на работа крева телефон, овие не можеш да ги добиеш ни за лек. 10 месеци е, така во систина во август на ургентно кога бевме антибиотик му дадоа на детево со розеола вирус обичен, сега пак на невидено. Па греота е, бебе е. Еве супер што ќе не примат, ваљда конечно ќе најдам асален лекар за бебе.
     
    На KiviOdMaldivi, azelea и Kitten им се допаѓа ова.
  2. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Баш ми е мило што ќе ве примат. Се надевам ќе се средите и ќе бидеш задоволна од докторкава.
    Јас сум презадоволна од Митка, двете деца ми се кај неа, никогаш антибиотик не дава пред да провери детално.
     
    На Cherry333 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Изминативе две недели слушам слични ситуации за кај посочената докторка, но ќе се воздржам од коментар.
    Можеш да видиш, пробаш и кај Паскалов.
    „Јавете се пред да дојдете на преглед во нашата ординација за да не чекате и нема мешање 078477126 е бројот кој после работното време станува дежурен телефон“.
    Ова е пост на Гого од неодамна.
     
    На Cherry333 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Во ново лисиче е еден доктор Сашко. Јас еднаш случајно ја носев мојста кај него кига Драгана беше на породилно. Ептен впечаток ми остави. Смирен, стсложен, детален.
    Не ми текнува презиме, ама оединацијата се вика реоника.
     
    На Cherry333 и azelea им се допаѓа ова.
  5. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.920
    Допаѓања:
    18.034
    Моето бебе во септемвти беше болно со тт и после тоа осип, без проблем не прими матичната, го прегледа комплет.
    Многу ми е одвратна Коич, оправа криви дрини најчесто кај др Ненад, а за жива глава не прима ни здрав ни болен. Тој барем пишува дека прегледува пациенти.

    Ние одиме кај Ѕвезда во идадија,нејзина замена е Драгана. И нас ни е далеку ама не најдов поблиску. Откако почна пандемијава 3,4 пати одевме на редовна контрола
     
    На azelea, Butterfly1107, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Др Смоковска ти е во аеродром кај палма они имаат посебен термин за здрави и болни деца
     
    На Cherry333 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Ние сме кај Паскалов син ми во септември беше болен ,па качи температура плус ,не примија без проблем и дури и не тераа на 2 дена да го носиме да го слушнат.
     
    На Cherry333 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.027
    Не е баш така.
    Мене ми испуштаа битни работи за развојот од сам старт. нит вежби објаснуваше, ништо. Тотално незаинтересирана само чекаше на Ад да го префрли

    После се што чув за коич, таа жена е да и се земе дозволата!
     
    На Kitten, Lady*Bug, Cherry333 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.482
    Допаѓања:
    35.201
    Пол:
    Женски
    Сите коментари за оваа Којич се лоши, па ме интересира дали има некоја што е задоволна од неа? :D
     
  10. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    Jа кoга требаше да гo запишувам бебетo негде самo дoбрo слушав дури се пoкаjав штo не jа запишав каj неа. Нo сега oд лoш дo пoлoш збoр.
    И читаjќи jа на фб дoктoрката jезивo ми дoаѓа.
     
    На Sofi.ja и 0ли им се допаѓа ова.
  11. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.215
    Допаѓања:
    124.192
    Ау, па тоа е крш
     
  12. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Ажурна е да ти најде термин за тестирање, ама после да ти рече не се точни тестовите, сите имате ковид. А 90% од матичните наши на возрасните се како нејзе, ниту примаат, ниту ги интересираат пациентите. Ама оваа избрала да работи со бебиња бе, толку да се немало осет. Ќе ја видев да беше на инфективна секој ден во контакт со заболени што ќе правеше. А вака си имаат одврзани раце си прават што си сакаат со пациентите. Затоа и ќе ги снема, пандемијава ќе помине ама кај нејзе не знам кој ќе остане до тогаш.
     
    На PUPICA, Sofi.ja и azelea им се допаѓа ова.
  13. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Ели уште сте кај Живкович?
     
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.027
    Сега не , она само здрави прегледувала
    Последно кога беше болен Искра од Козле го гледаше.
    Супер е .

    Едит: Погорново за Спасова се однесуваше
    Ужас. Среќа на време се свестивме
    На телефон кога и да и се јавев све она со внуците е и кажувај побрзо оти немам време !
    Катастрофа!
     
  15. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Ние сме кај неа, јас за сега сум задоволна. Ама реално фала му на Бога сме немале проблем некој кој знае каков па за да може да ја проценам.
    Инаку ако има нешто што ме мачи го сликам/снимам синко за да ми каже дали е океј. До сега секогаш ми враќала и ми давала совети. Реално ни јас не сакам да одам сега кај неа ако нема потреба. За сега ќе си тераме кај неа, ако случајно се разочарам ќе си ја сменам.
    Сеа со ситуацијава со корона е малце зезнато инаку и за гиниколог, заболекар, матичен лекар не се сите за секого Ок.
    Пример на мм матична му е тетка му, јас не се согласувам со нејзиниот начин на дијагностика и преглед и не сум кај неа.
    Битно е да се најде доктор/човек на кој му верувате и ви иде "муабетот".
    Мењајте ако не ви одговара.
     
    На Cherry333 и Spidy им се допаѓа ова.
  16. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    Јас сум кај неа, до сега фала богу не ми требало да одам. Ако имам потреба од прашање или совет збориме на вибер.
    И ги сваќам мајките што се револтирани кога најмногу треба преглед она не дозволува. Незнам ни колку е ова законски..
     
    На Butterfly1107, eli25 и 0ли им се допаѓа ова.
  17. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Бевме и ние кај Искра,многу ми се бендиса со оглед дека 2 пати пнеумонија ми напраи малата, добар пулмолог е.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Не е ич законски, за прегледот еднаш рече мајка ми ако не одбие да ја пријавиме веднаш. Ама не прими и не ја пријавивме.
    Реално е така, ако може мојата мајка да работи ненормални 12 саати секој ден, и викенд и празник од март навака и да не се буни. Зошто да се прават на Тошо другиве.
     
    На Cherry333, Mitrovska95 и Cka им се допаѓа ова.
  19. Baby kengurce mk

    Baby kengurce mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Ве молам кажете ми добар матичен педијатар , бебенцето ми е 2 месеци... ми ја предложија розита хаџи манчева- искуство?
     
  20. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Кога ве прими? Колку пати ве примила? Ние бевме февруари, бебево месец ипол имаше, тогаш не запиша за матична. После имавме вибер преглед на 6 месеци и рече за здраво дете не доаѓајте на контроли, ок. Ама ни болни не прима, многу ме интересира какви деца прима.