Педијатар

Дискусија во 'Бебе' започната од lina-kalina, 22 август 2015.

 1. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  1.588
  Допаѓања:
  4.125
  Пол:
  Женски
  Не прими на 3 месеци за редовен преглед
   
  На Cherry333 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Oaza.123

  Oaza.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  24
  Здраво на сите. Ќе ве молам за совет. Ние моментално живееме во странство меѓутоа не сме задоволни од вниманието кое го добиваме од докторите тука. Дали знаете да име некој педијатар што нема проблем да комуницира со нас преку мејл и којшто би го препорачале бидејќи имаме ситуација со синчето за којашто би сакале да се консултираме. Благодарам многу!
   
 3. ..barbie..

  ..barbie.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  589
  Пол:
  Женски
  Искуство со др. Марија Христова, како матичен педијатар? Каде се наоѓа ординацијата во која работи? Се мислам помеѓу неа и Драгана Емел Марковска.
   
  Последна измена: 11 ноември 2020
 4. TeodoraV

  TeodoraV Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Majki dali nekoja znae dr Dragana dali prima novi pacienti i koja smena e da ja baram ili da idam podobro do ordinacija? :)
   
 5. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  4.138
  Допаѓања:
  10.804
  Една смена работат,утре се од 8 до 15
  Треба да закажеш преглед пред да одиш
   
  На TeodoraV му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TeodoraV

  TeodoraV Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Фала многу , ќе можеш да ми кажеш на кој бр да барам бидејќи тој што го имам не креваат 2 дена
   
 7. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  4.138
  Допаѓања:
  10.804
  075 260 907 на овој бр ги добив денес,инаку на врата преходно имаше заленепо лист со стар број од докрорката што веќе не го користи
   
  На TeodoraV му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  7.282
  Пол:
  Женски
  Koja Marija? Onaa starata vo Citi medika li? Ako e taa begaj podaleku.
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Izzy_0504

  Izzy_0504 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2020
  Пораки:
  845
  Допаѓања:
  2.843
  Пол:
  Женски
  Ние денес прв пат бевме на контрола кај доктор Тимовски - во Воена болница. Него го избравме за матичен. Презадоволни сме од првиот преглед. Не чекавме, дезинфицираат пред секој пациент, го прегледа детално, ни објасни се, одговори на секое прашање. Фала Богу добро е се, па добро и пројдовме. Нели викаат доктор се гледа каков е кога бебе е болно. Дај Боже да не видиме (барем не во брзо време).
   
  На kukla21 и Milkiway им се допаѓа ова.
 10. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  9.062
  Пол:
  Женски
  Јас ти ја препорачувам Драгана. И замената што и е во истата ординација, Звезда, е супер.
   
  На ..barbie.. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bibi30

  Bibi30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2017
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Ние сме кај него и планирам да го сменам. За да не носам деца, некогаш ми треба само консултација по тел, на вибер не одговара, по 100 пати се јавувам на фиксен за да го добијам, нез колку пати ме извадил од памет, де на мононуклеоза се сомневал, па правев испитувања во Авицена, тоа бактерија да имало детето, од јуни до септ раб само до 3 (неколку пати во раб ден за нешто после 4 на клиника сум ги носела). Само дава тоа за имунитет и става печати на листовите дека он дава. Е зт докторката е сосем спротивна, ама па не можам стално нејзе да ја начекувам...
   
 12. Izzy_0504

  Izzy_0504 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2020
  Пораки:
  845
  Допаѓања:
  2.843
  Пол:
  Женски
  Уффф... мене ми е блиску и слушнав некои добри мислења. Здравје ќе видиме следниов период како ќе биде. Вие каде ќе одите сега? Во Карпош некој друг добар знаете?
   
 13. ..barbie..

  ..barbie.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  589
  Пол:
  Женски
  Да, за неа мислев. Зошто?
   
 14. Bibi30

  Bibi30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2017
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Не знам за Карпош, се мислам кај мојот матичен општ лекар да ги запишам...
   
  На Izzy_0504 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Baby kengurce mk

  Baby kengurce mk Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Женски
   
  На Izzy_0504 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lady*Bug

  Lady*Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  871
  Допаѓања:
  4.059
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој денес др.Драгана која смена на раб е?
   
 17. ..barbie..

  ..barbie.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  589
  Пол:
  Женски
  Каква е ситуацијата кај др. Драгана со закажување во поглед на гужва, дали има и болни и здрави деца или се запазува редот? Се мислам дали до примањена вакцина на 2 ипол месеци да го носам кај др. Поп Лазарова како до сега или да си почнам кај др. Драгана?
   
 18. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.968
  Како сте задоволни од доктор Моника во Промедика? Прима пациенти сега?
  @Sexybaby86 мислам твоите малечки таму ги носиш.
   
 19. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.433
  Допаѓања:
  76.504
  Пол:
  Женски
  Не се веќе таму моите, ги запишав кај мојата матична од практични причини. Инаку од Моника бев задоволна како доктор, но не ми се допаѓаше тоа што во чекалната сите заедно се, и болни и здрави, и новороденчиња и возрасни. Реално и не сме имале поголем здравствен проблем кај децава за да знам како би се поставила докторката, сме оделе само на редовни контроли, но чекањето секогаш од 1+ саат и деца што кашлаат на сите страни наоколу не ми се допаѓаше, па ја сменив :)
   
  На eta и KuklickaSk им се допаѓа ова.
 20. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.968
  А некој искуство со ПЗУ Реоника?