1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педофилија (општо)

Дискусија во 'Канта' започната од Dinamickid, 24 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  За чудо.Нема оваква тема..загрижувачки.
  Мој другар се прашува дали е педофилија случај на 21 годишен момак со 14 годишна девојка (чија врска и контакт е согласно со девојката и дечкото)?
  Од правен аспект сака да превземе активности.Наводно му значела девојката дека му била комшивка а не дека сака да биде со неа зашто другаров има 17 години.
  Што би можело да се случи.Од аспект на пријавување(Дали ќе наебе ако пријави) до судска развршница(за обезбедување докази дека тоа се случувало...било лесно имал слики итн.).
  Ми рече да прашам за женски мислења како единствен во наше друштво што има овде профил. :!:
  Слободно на слични теми споделувајте искуства.
  Да учат девојчиња не бидете наивни споделете бидете со заштитен идентитет.Нека учат луѓе...дајте искуства да видиме совети..
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Ако се согласува девојката нема он што да пријави.
  По мое мислење,ќ е пријави, ќе дојде полиција, девојчето ќе рече дека се согласува на врска со тој поголемиот, и тоа би било тоа.
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.