1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пелени за една употреба или пелени што се перат

Дискусија во 'Бебе' започната од captivating, 22 септември 2013.

 1. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  474
  Врска немам како се викаат овие пелени за повеќе употреби што се.
  https://www.google.com/search?q=reus...urce=og&sa=N&tab=wi&ei=s9Q-UsX6EoqltAbs34GICw

  На вакви мислам. Користи ли некој од вас? Што мислите за нив? Ај ве молам споделете искуство
  Читав ваму таму, некои истражувања викаат дека финанскиски тие се подобра опција затоа што на почеток даваш одредена сума а ги користитш подолго време.
  А и поеколошки се.
  Јас се мислам да преку ден да ја држам во такви па навечер во тие за едно кратна употреба (и се разбира кога одиме надвор ќе носиме памперс)
   
 2. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  26.608
  Пол:
  Женски
  линот не се отвара и така немам претстава за какви пелени збориш :(
  Ај плс стави повторно линк или слика ;)
   
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
 4. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  474
  MacenceEna за вакви, кога ќе ги видиш ќе видиш ќе разбереш одма. reusable dippers
  обично секогаш проверувам дали е ок линкот сега да не ми пртече какаото само стиснав испрати и ете одма грешка :lol:

  https://www.bundlebabyshop.com/images/rumparooz-diagram_13.jpg

  Фала MSkorpionka.
   
 5. Nova

  Nova Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.125
  Ги има кај нас овие пелени? Која цена се?
   
 6. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.193
  Имам слушнато за многу позитивни искуства за пелените што се перат особено од мајки чии деца се алергични на пелени за една употреба. Овде има многу избор и некои се многу интересни а ги прават и по нарачка со слики по избор :rofl:
   
 7. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  201
  jas imam takvi, mnogu se prakticni i moze da se koristat kako sirok povoj.
   
 8. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  474
  Ги има кај нас? Од каде ги имаш земено?
  Јас сум мн среќна што имам пријателки од странство па од таму ќе ми дадат
  ама ако има тука би си докупила.
   
 9. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.104
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира каде може да се најдат овие пелени? Ги има ли кај нас?
   
 10. Twinja

  Twinja Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  68
  Еве женчиња линк од застапници на вакви пелени. https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... e=1&ref=nf

  И јас ги гледав, ама некако не бев одлучна и си користиме памперс. Имам пријателка во Хрватска она користеше за ќеркичката и беше презадоволна од ваквиот тип на пелени.
   
 11. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  474
  Фала ти Twinja.
  Имаш некоја идеа која цена се? Овде не пишува.
   
 12. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  201
  Мене од швајцарија ми ги донесоа.
   
 13. Twinja

  Twinja Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  68
  Не знам captivating, исконтактирај ги на ФБ.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  И една пелена колку пати може да се употреби?
   
 15. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  474
  Додека бебето не ја надреасне. Се пере нели, и ја користиш нон-стоп додека не дојде време за поголем бр.
  И овие пелени имаат големина иако ако земеш од поголемите можеш да ги користиш и за помало бебе.
   
 16. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  има ли шанса така да пропуштаат или не ,ако станува збор за поголем број???
   
 17. Kristi17

  Kristi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво... разгледував тетра пелени и сакав да ве прашам ДАЛИ ТЕТРА ПЕЛЕНИТЕ И ПЕЛЕНИТЕ ЗА ЕДНА УПОТРЕБА СЕ КОРИСТАТ ЗА ЕДНА ИСТА РАБОТА. ( освен што мислам дека тетра пелените служат и за широк повој )
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.516
  Допаѓања:
  195.512
  Пол:
  Женски
  Кога немало пелени за еднократна употреба, да, за иста работа. Сега само за широк повој (ако ставаш) и за се' друго кај бебе. Под главче, за бришење, во количка, во транспортер/седиште за да не поти и слично.
   
 19. Sparkles27

  Sparkles27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2017
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  921
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно пелени што се перат. Два месеци користев памперс после секое какање мочкање ми смрдеше ужасно и корпата полна со пелени ми беше,случајно начекав фирма која почна да се занимава со продажба на пелени за повеќекратна употреба и си купив. Многу лесно се одржуваат ги перам на два дена нежни се суво го држат бебето не ми пропуштаат и не се пеглаат тооп :)
   
  На Ygritte, kukla21 и Lolipop23 им се допаѓа ова.
 20. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  7.833
  Допаѓања:
  59.355
  Пол:
  Женски
  Обичните тетра или други се?