1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пелистерка календар

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ina Ina, 25 декември 2014.

?

Дали ви се допаѓа календарот на Пелистерка?

  1. Да

    30 глас(а)
    25,0%
  2. Не

    90 глас(а)
    75,0%
  1. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Феминки овие два дена зовре интернетов околу традиционалниот календар на Пелистерка. Имаше претежно позитивни коментари,но и многу негативни,начесто упатени на Тамара Тодевска.

    Што мислите за ваквото позирање? Дали музичките ѕвезди требаа да го покажуваат телото,или би требало да останат она што се пред се-музичари? Дали ви се допаѓа календарот? Чекам коментари :)
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ги следиме светските трендови, пред се се работи за маркетинг. Немам ништо против нути пак сум нешто импресионирана.
    Музичките ѕвезди, па и не само тие туку сите што се нафаќаат да позираат вака треба да имаат и што да покажат и да се носат во иднина со сите коментари. Не е работата само да се слика и после со фотошоп да се поправа цело тело.
    Конкретно за овој календар Маријана и Аделина ми се допаѓа како изгледаат, поготово Маријана девојката има тело бомба и ко измислена е за вакви фотосесии :D Тамара воопшто не ми се допаѓа, а реакцииве на порталиве и тие бомбастични наслови со „најдоброто деколте во Македонија„ очигледно треба да си го зголемат диоптерот, ко да не виделе гради до сега па што се попалија толку. Како и да е премногу фотошоп е употребено на неа сите ја имаме видено во живо и знаеме како изгледа вистински, ако им била целта природна „убавина„ не требало да ја фотошопираат толку. Не дека другиве не се фотошопирани ама не им е ремоделирано телото до толку.
    Претходно мислам дека позираа Викторија Лоба, Елена Ристеска имаше знам, лани беа некои манекенки до сеа сите ми биле на место, онака убаво за очи...
    Како и да е ќе висат само во кабините на камионџиите и во автомеханичарските салони. :)
     
    На Divinebutterfly, Victorian, BoaVista и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Јас лично сум против разголувањето,посебно на пејачките и актерките,не само на наши туку и на светски. Тоа ми е на некој начин продавање на телото. претежно ќе речат: е не ти смета странските звезди голи а на нашите да. И на едните и на другите. Како можеа Адел,Тејлор Сфифт да направат кариери без провокатвна облека и голотија? На каленадаров Аделина и Марјана се "трпат" ,ама Тамара ми е too much,дури вулгарно ми делува. А дали има или нема тело за да се слика гола...не сакам да коментирам :) а градите ако и биле големи и убави не мора на цела Македонија да и ги покажи. И јас имам ама ретко на кој ги покажувам хахахhttp://think.mk/2014/12/25/tamara-zazhali-shto-gi-pokazha-gradite/
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Јас ќе речам сувишно е да се коментира за Тамчето, доволно ја разработи и темата Македонските јавни фаци :D го постигна тоа што сакаше, ама фолот ќе и трае неколку дена и ќе се заборави за жал. Ионака не беше нешто посебно , секако не се сликаше за Плејбој или ете да направи некоја реклама во светски размери .:D:D
     
  5. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Мене Аделина ми е и згодна и убава.Маријана има тело ама фаца БЉАК.
    А Тамара...но комент.Факт е дека има големи гради,и ако се нејзини сушер,ама мене она на силикони ми личи.
    Мислам дека претера.
     
  6. Kartman

    Kartman Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    dope shit
    ako sakam da gledam goli zeni ke go upotrebam google
    ne mi treba nekoja marketing agencija ocajno da probuva da asocira zadovolstvo so svojot produkt
     
    На BoneMachine, Петре Прличко и kolovoz им се допаѓа ова.
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас прво незнам што се крена толкава фама со календаров.
    Алооо па не се ни први ни последни што се соблекле, а најмалку се вредни за волкаво внимание. Искрено што сакаат нека прават, освен во шкафови на војска/полиција, соби на тинејџери и работилници на мајстори, јас незнам дали на друго место ќе биде закачен тој календар.:wasntme:
     
    На sugarlips, DraTilHelvete и tessie им се допаѓа ова.
  8. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    ах тешко дека ќе биде закачен по работилници и по камиони :) вие не знаете колку е тешко да се дојде до календар е до толку му се дава важност:puke:
     
  9. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Аделина Тахири праќаше отровни стрели од Косова Републике, увредливи коментари спрема Македонците, а Пелистерка и го полни џебот. Луд јебе збуњенога!

    Штета што Груевски ги воведе новите автобуси инаку ќе висеше постерот на Тамара низ старите автобуси :D

    Кој филм беше порано возење во автобус. Стари жени, мајки со деца, а цел автобус излепен со голи цицки :D
     
    На SV1911, vinozito1, Ina Ina и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Календарот има зелено светло од мене.
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  11. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Леле колку прашина се крена за календаров како за Плејбој да се сликале. Добро супер си се девојките со исклучок на Тамара ама де бре луѓе...
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Од аспект на фотографија календарот е аматерски и извештачен, тешки лаици го имаат работено - типично македонска работа. Гледајте колку лошо светло, контраст на бои, тој жален фотошоп нема потреба ни да се спомнува... И да биде покомично, преполно е позитивни коментари, интернет експертите од македончиња се радуваат како на Пирели или нешто... Уште еднаш се запрашав дали со мојата перцепција нешто не е во ред, или живеам во држава полна ненормални каде еден факинг календар од кој прават медиумска сензација „зрачи“ непрофесионалност.
    И не дека е антипатична откако знам дека постои, туку навистина, сликите на Тамара ми се грозни... она чудо би се вклопило супер во календар од некоја месна индустрија.
    Инаку Марјана и Тахири се таман... само останатите инволвирани не се очигледно.
    И срам ми е што одвоив секунди да го пишувам ова.
     
    Последна измена од модератор: 26 декември 2014
    На mirandaa, najubava2010, Ina Ina и 4 други им се допаѓа ова.
  13. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    И после зошто мажите имале искривена перцепција за тоа како треба да изгледа женско тело. Задоени се со фотошопирани фаци и тела.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    http://goli.n.ie.mk/
    Чисто за споредба.
    Повеќето луѓе се скроз голи, а не изгледа вулгарно, барем според мене. Тела, пријатни за гледање, без претерано многу фотошоп.
     
  15. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Па добро ако го гледаме од тој аспект и Тамара не нарече "мизерни македончиња".
     
    На fighter и tessie им се допаѓа ова.
  16. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Мене реално и овој и сите календари уназад од Пелистерка ми се допаѓаат, па едни никакви по светот се разголија ние уште отепани ли ќе дремиме. Супер се женските, сите.
     
    На sanjaeva, galapce и Annath им се допаѓа ова.
  17. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Ете,... ми ги растуривте коцките....:(
    Таман мислев камион да си купам па да си го закачам календарот, кога ете .... не го свиѓате ...:^)

    Оној деловниот календар, е тој со фотошоп не го праат. Другите веројатно сите.
     
  18. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Која е поентата некој да се пали сеуште на календари кога со две куцања на гугл имаш тон голи девојки ( ако
    Добро, не мора баш да бидеш ограничена до толку. Аделина со тоа мислеше друго( знаеме Шиптари што мислат), а Тамара го кажа во друг контекст ( затоа што сестра и сме ја плукале). Ниту едната, ниту другата не ме интересира, а најмалку таков стил на музика и естрада, па нешто да паѓам во несвест, но трагикомично е на кого едно просечно Македонче троши пари наместо маме да и ебе.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DraTilHelvete

    DraTilHelvete Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Прво што ме вознемирува е што нема верзија за жени и хомосексуалци. Добро бре мајката мужиштава толку ли се ружни што нема календар од нив онака полуголи ?
    Второ Македончето ќе си биди и остани мизерна цепидлака која ќе плука се што не е пластично или перфектно и не дај боже нешто поуспешно од него. Тамарчето се познава дека нема такви корекции и личи поприродно . Додека на западот се туркаат поздрави и понормални и поприродни и покрупни модели овдека само се бараат мани за да се утешат дека ете има нешто полошо
     
  20. troublesome

    troublesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    152
    Ете и на оваа тема ќе почнат да се тешат полничките :^) Нема спас.
    Тамара е за срамови, се избрука за сите пари.
     
    На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.