Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пелистерка календар

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ina Ina, 25 декември 2014.

?

Дали ви се допаѓа календарот на Пелистерка?

 1. Да

  30 глас(а)
  25,0%
 2. Не

  90 глас(а)
  75,0%
 1. Ina Ina

  Ina Ina Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Феминки овие два дена зовре интернетов околу традиционалниот календар на Пелистерка. Имаше претежно позитивни коментари,но и многу негативни,начесто упатени на Тамара Тодевска.

  Што мислите за ваквото позирање? Дали музичките ѕвезди требаа да го покажуваат телото,или би требало да останат она што се пред се-музичари? Дали ви се допаѓа календарот? Чекам коментари :)
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  Ги следиме светските трендови, пред се се работи за маркетинг. Немам ништо против нути пак сум нешто импресионирана.
  Музичките ѕвезди, па и не само тие туку сите што се нафаќаат да позираат вака треба да имаат и што да покажат и да се носат во иднина со сите коментари. Не е работата само да се слика и после со фотошоп да се поправа цело тело.
  Конкретно за овој календар Маријана и Аделина ми се допаѓа како изгледаат, поготово Маријана девојката има тело бомба и ко измислена е за вакви фотосесии :D Тамара воопшто не ми се допаѓа, а реакцииве на порталиве и тие бомбастични наслови со „најдоброто деколте во Македонија„ очигледно треба да си го зголемат диоптерот, ко да не виделе гради до сега па што се попалија толку. Како и да е премногу фотошоп е употребено на неа сите ја имаме видено во живо и знаеме како изгледа вистински, ако им била целта природна „убавина„ не требало да ја фотошопираат толку. Не дека другиве не се фотошопирани ама не им е ремоделирано телото до толку.
  Претходно мислам дека позираа Викторија Лоба, Елена Ристеска имаше знам, лани беа некои манекенки до сеа сите ми биле на место, онака убаво за очи...
  Како и да е ќе висат само во кабините на камионџиите и во автомеханичарските салони. :)
   
  На Divinebutterfly, Victorian, BoaVista и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Ina Ina

  Ina Ina Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Јас лично сум против разголувањето,посебно на пејачките и актерките,не само на наши туку и на светски. Тоа ми е на некој начин продавање на телото. претежно ќе речат: е не ти смета странските звезди голи а на нашите да. И на едните и на другите. Како можеа Адел,Тејлор Сфифт да направат кариери без провокатвна облека и голотија? На каленадаров Аделина и Марјана се "трпат" ,ама Тамара ми е too much,дури вулгарно ми делува. А дали има или нема тело за да се слика гола...не сакам да коментирам :) а градите ако и биле големи и убави не мора на цела Македонија да и ги покажи. И јас имам ама ретко на кој ги покажувам хахахhttp://think.mk/2014/12/25/tamara-zazhali-shto-gi-pokazha-gradite/
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  49.027
  Пол:
  Женски
  Јас ќе речам сувишно е да се коментира за Тамчето, доволно ја разработи и темата Македонските јавни фаци :D го постигна тоа што сакаше, ама фолот ќе и трае неколку дена и ќе се заборави за жал. Ионака не беше нешто посебно , секако не се сликаше за Плејбој или ете да направи некоја реклама во светски размери .:D:D
   
 5. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.478
  Мене Аделина ми е и згодна и убава.Маријана има тело ама фаца БЉАК.
  А Тамара...но комент.Факт е дека има големи гради,и ако се нејзини сушер,ама мене она на силикони ми личи.
  Мислам дека претера.
   
 6. Kartman

  Kartman Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Машки
  dope shit
  ako sakam da gledam goli zeni ke go upotrebam google
  ne mi treba nekoja marketing agencija ocajno da probuva da asocira zadovolstvo so svojot produkt
   
  На BoneMachine, Петре Прличко и kolovoz им се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Јас прво незнам што се крена толкава фама со календаров.
  Алооо па не се ни први ни последни што се соблекле, а најмалку се вредни за волкаво внимание. Искрено што сакаат нека прават, освен во шкафови на војска/полиција, соби на тинејџери и работилници на мајстори, јас незнам дали на друго место ќе биде закачен тој календар.:wasntme:
   
  На sugarlips, DraTilHelvete и tessie им се допаѓа ова.
 8. Ina Ina

  Ina Ina Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  ах тешко дека ќе биде закачен по работилници и по камиони :) вие не знаете колку е тешко да се дојде до календар е до толку му се дава важност:puke:
   
 9. Петре Прличко

  Петре Прличко Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  384
  Аделина Тахири праќаше отровни стрели од Косова Републике, увредливи коментари спрема Македонците, а Пелистерка и го полни џебот. Луд јебе збуњенога!

  Штета што Груевски ги воведе новите автобуси инаку ќе висеше постерот на Тамара низ старите автобуси :D

  Кој филм беше порано возење во автобус. Стари жени, мајки со деца, а цел автобус излепен со голи цицки :D
   
  На SV1911, vinozito1, Ina Ina и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.992
  Календарот има зелено светло од мене.
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 11. omg92

  omg92 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  580
  Пол:
  Машки
  Леле колку прашина се крена за календаров како за Плејбој да се сликале. Добро супер си се девојките со исклучок на Тамара ама де бре луѓе...
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  Од аспект на фотографија календарот е аматерски и извештачен, тешки лаици го имаат работено - типично македонска работа. Гледајте колку лошо светло, контраст на бои, тој жален фотошоп нема потреба ни да се спомнува... И да биде покомично, преполно е позитивни коментари, интернет експертите од македончиња се радуваат како на Пирели или нешто... Уште еднаш се запрашав дали со мојата перцепција нешто не е во ред, или живеам во држава полна ненормални каде еден факинг календар од кој прават медиумска сензација „зрачи“ непрофесионалност.
  И не дека е антипатична откако знам дека постои, туку навистина, сликите на Тамара ми се грозни... она чудо би се вклопило супер во календар од некоја месна индустрија.
  Инаку Марјана и Тахири се таман... само останатите инволвирани не се очигледно.
  И срам ми е што одвоив секунди да го пишувам ова.
   
  Последна измена од модератор: 26 декември 2014
  На mirandaa, najubava2010, Ina Ina и 4 други им се допаѓа ова.
 13. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  2.069
  Пол:
  Женски
  И после зошто мажите имале искривена перцепција за тоа како треба да изгледа женско тело. Задоени се со фотошопирани фаци и тела.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.708
  Допаѓања:
  49.446
  Пол:
  Женски
  http://goli.n.ie.mk/
  Чисто за споредба.
  Повеќето луѓе се скроз голи, а не изгледа вулгарно, барем според мене. Тела, пријатни за гледање, без претерано многу фотошоп.
   
 15. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  9.929
  Пол:
  Женски
  Па добро ако го гледаме од тој аспект и Тамара не нарече "мизерни македончиња".
   
  На fighter и tessie им се допаѓа ова.
 16. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.462
  Мене реално и овој и сите календари уназад од Пелистерка ми се допаѓаат, па едни никакви по светот се разголија ние уште отепани ли ќе дремиме. Супер се женските, сите.
   
  На sanjaeva, galapce и Annath им се допаѓа ова.
 17. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Ете,... ми ги растуривте коцките....:(
  Таман мислев камион да си купам па да си го закачам календарот, кога ете .... не го свиѓате ...:^)

  Оној деловниот календар, е тој со фотошоп не го праат. Другите веројатно сите.
   
 18. Петре Прличко

  Петре Прличко Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  384
  Која е поентата некој да се пали сеуште на календари кога со две куцања на гугл имаш тон голи девојки ( ако
  Добро, не мора баш да бидеш ограничена до толку. Аделина со тоа мислеше друго( знаеме Шиптари што мислат), а Тамара го кажа во друг контекст ( затоа што сестра и сме ја плукале). Ниту едната, ниту другата не ме интересира, а најмалку таков стил на музика и естрада, па нешто да паѓам во несвест, но трагикомично е на кого едно просечно Македонче троши пари наместо маме да и ебе.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DraTilHelvete

  DraTilHelvete Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Прво што ме вознемирува е што нема верзија за жени и хомосексуалци. Добро бре мајката мужиштава толку ли се ружни што нема календар од нив онака полуголи ?
  Второ Македончето ќе си биди и остани мизерна цепидлака која ќе плука се што не е пластично или перфектно и не дај боже нешто поуспешно од него. Тамарчето се познава дека нема такви корекции и личи поприродно . Додека на западот се туркаат поздрави и понормални и поприродни и покрупни модели овдека само се бараат мани за да се утешат дека ете има нешто полошо
   
 20. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Ете и на оваа тема ќе почнат да се тешат полничките :^) Нема спас.
  Тамара е за срамови, се избрука за сите пари.
   
  На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.