1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пелистерка календар

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ina Ina, 25 декември 2014.

?

Дали ви се допаѓа календарот на Пелистерка?

  1. Да

    30 глас(а)
    25,0%
  2. Не

    90 глас(а)
    75,0%
  1. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    ^^Ова е новата апликација за млеко ТАКАА?:rofl:
     
    На babyblond, Dvolicen и mims-89 им се допаѓа ова.
  2. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Топ се, само наместото на Аделина требаало Лоба или Каролинчето да бидат :devil:
     
  3. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Многу често желбата за популарност и за лесна и брза заработка може да ги одведе луѓето во лоша и нездрава крајност без разлика на полот и на верската и националната припадност.Така што,мене ништо повеќе не ме зачудува,па ни тоа што Пелистерка прави календари со разголени жени само за да привлечат рејтинг и внимание и тие,а и тие коишто се сликаат за календарите.Но,сепак,популарноста е минлива работа и како и се,така и таа си има свои позитивни и негативни страни и една од негативните е тоа што негативните и неквалитетните луѓе коишто со лоши работи сакале да станат популарни бргу ќе бидат заборавени и популарноста бргу ќе им помине.Така што фамата околу Тамара,Аделина и Маријана со нивните календари од Пелистерка ќе трае само оваа година и следната година некоја друга разголена женска ќе се најде на тапет затоа што се сликала за календарот на Пелистерка бидејќи секое чудо е за три дена.Ништо не ме зачудува и не ме фрапира повеќе!:!::hai:
     
  4. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Е ајде де, објасни ми...
    Незнам како одат работиве со славата кај нас и на запад..

    Целта во најголем дел е публицитет, да биде видена и зборувана, некој тоа го вика брукање, во секој случај целта е постигната.
     
  5. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Ne ne se vulgarni ic onaka skromni se :DAbre luge be za da bides centar paznja I da si ja zgolemis popularnosta mozes na drrug nacin so mozokot a ne so teloto na vakov nacin site mozeme da postigneme popularnost
     
  6. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    На Тамара градите не се толку интересни. И онака пола град ги има опипано, лол!
     
  7. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.357
    Допаѓања:
    83.784
    Пол:
    Женски
    Абе незнам што толку се замарате и коментирате некои ептен непотребни работи (според мене)
    На Тамара и се гледале градите, гола била незнам што... па што ако ? Тамара е прва што се соблекла гола ?
    Не не е ниту прва ниту пак ќе биде последна.И ич не и е галје за коментарите кои се шират наоколу поради нејзините голи гради.
    И да точно е дека само девојки го коментираат тоа,како што прочитав еден статус на фб.
    Секој има свое мислење,кажете си и готово нема зошто да се расправате и да убедувате други дали тоа е правилно или не.Крај краева ниту е малоумна ниту пак е малолетна самата си знае што прави и во што навлегува со тој нејзин чекор.
    Искрено таквите календари и мене ме потсеќаат на минатото а има и во денешно време некои луѓе кои уживаат во такви календари па им ги красат работилниците со нив :D

    Тамара си држи добра цицка и не се замара а вие коментирајте дали е океј или не, на неа и е сигурно супер :D
     
    На pilenka, tessie и DraTilHelvete им се допаѓа ова.
  8. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Мене глупо ми е, ако Тамара е пеачка, нека си пее, што има да се разголува?

    Има пеачки кои стварно се ценети, прекрасно пеат, моќни се со нивниот глас и не мораат да се промовираат или да ја затскриваат својата тапа кариера со слекување.

    Биди си пеачка, уметник, имај свое достоинство, чувај си ги градите.! А, не оооп на мегдан.

    Абе пак ќе повторам, јаката работа ако некоја ги покажала цицките. Дај направи нешто вредно да те видам !
     
    На Ina Ina, elisabeta и anina им се допаѓа ова.
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мислам дека има премногу фотошоп, како цртани делуваат сликите.
    Тамара супер што ослабна, ама треба и да вежба за да се затегне. Градите дефинитивно и се поткренати на сликите.
    Аделина ми е тотално неубава и кичеста, ме потсеќа на бугарската пеачка Андреа која исто така не можам да ја поднесам (еве ја, за тие што не ја знаат)
    [​IMG]

    Маријана има тело бомба, мора тоа да го признаеме сакаме или не, и еве во контекст на дискусиите што се водеа претходно на темата за облини, и таа има облини, ама убави и затегнати, што не е случај со облините на Тамара. Тоа е таа компарација што се провлекуваше низ темата и за која не можеше да се најде заедничко мислење.

    А тоа дека се пејачки и не треба да се разголуваат, аман, ако сметаат дека така треба и тоа ќе им донесе поголема популарност- тогаш зошто да не, тоа е шоу бизнис.
    Секој си го бира патот по кој ќе оди и си одговара за своите постапки.

    Бијонсе што да не нема глас, а спотовите и се полни голотија.
    Еве на пример овој

    И еве уште една фотка од градите на Тамара :)[​IMG]
     
    На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Аман бе Тамаро ти ги видовме цицките :Dмислам од фрижидер ќе ми излезат. А иначе се сеќавате кога и Тијана се сликаше гола за Орка,само со патики?
     
  11. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Da zbroruvame najrealno ova e balkan i tuka nema Kim kardashian koja pravi sto saka od dosada I koja neznae kolku pari ima
     
    На troublesome му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Да, ова е Балкан и јас ти се обложувам дека на дневна прошетка низ Скопје, Белград, Загреб ќе видиш илјадници и илјадници девојки коишто се спејс шатл за таа азијатска курва Ким Кардашиан, т.е. патуљак со 200 пластични операции на неа, но затоа што телевизијата сето тоа ти го идеализира, татко и имаше пари да плати за нејзината условно кажано кариера, ти ја претставува како секс симбол, а во живо само на куче со кучешка тенија може да му се крене на нејзе.

    Дали Бред Пит би бил секс симбол кога би се прошетал во Скопје со своите едвај 170 цм висина? Но, ти го гледаш на телевизија со пластичен нос, па мислиш бог знае што е. Телевизијата е маска. Ти ги сокрива сите недостатоци и ти создава илузија дека се тие совршени, недопирливи.
     
    На sanja.burgundy и mirandaa им се допаѓа ова.
  13. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Ееее сеа и ти :) за Ким си потполно во право,ама Бред Пит е Бред Пит ...и не е висок 170...и нема пласични операции. Најди слики на интернет од неговата младост,кога не беше популарен
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Вкусови се во прашање. Јас никогаш не сум паѓала во несвест ни на Бред Пит ни на Том Круз. И знам неколку истомисленички. Значи, ако мислиш со своја глава и го слушаш личниот вкус, оној што ти прикажува не е толку моќен.
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Малку оф топик ама кога веќе збориме за календари и голотија- ќе имаме ли и оваа година твитер календар?
     
  16. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Dali e seksi ili ne Kim dali Bred Pit ima plasticen toa ne e bitno samo kazav deka ova e balkan rabotite stojat poinaku I kolku da vleguvame vo nekoj film taa e realnosta
     
    На tessie и troublesome им се допаѓа ова.
  17. troublesome

    troublesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    152
    Тамара нема тело за да се слика разголена и фотошопот на нејзините слики е ужасен, на една слика нема ни брадавици. За тие што ги интересираше зошто е брука.
     
    Последна измена: 27 декември 2014
  18. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Не е ни битно тоа моментално, но не е висок повеќе од 172 цм. И, за Анџелина Џоли Википедиа вели дека е висока 170 цм, но тоа е за пред јавност и дека е слаба, па се создава вештачка илузија со сликањето. Не е битно, но има бејби лице, а тоа девојките го сакаат.
     
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Па не е прв пат ваков календар да излезе во јавност, и лани имаше или прехлани со Лоба, Каролина, Елена и онаа водителкана одвратна се и го заборавам името, слично беа доста провокативни како овие не се крена толкава џева.

    Мислам дека на сите ни е ск*рчено од Тамара па сега што и да направи одма ќе следува бурна критика после тоа. И мене не ми е нешто секси, не зашто има некое кило вишок или зашто не е затегната, туку зашто е одбивна. Нит малку не е мила и има тотално антипатично однесување. На календаров е океј, не ми сметаат толку нејзините фотографии, ама не ми се ни нешто уау. На ниедна од нив поточно.
    За календарот на твитерашите dont get me started, не е темата за тоа.

    Провокативен календар ко провокативен календар. Ма да можеле да бидат покреативни малку, не со девојките туку со сликите, со изборот на локациите, со аутфитите, имаме ние креативни фотографи и способни пред се.
    Знаете што, можеше сто пати полошо од ова да биде, замислете ја ангажираа Мелита, ма да, како што е крената до небо не би ме зачудило догодина она да им плати на нив за да ја има на календаров. Е тоа ќе биде ужас.
    Ова е само исподпросечен обид за заводлив календар. Имаат едно 3че за трудот. Догодина подбро, покреативно пред се.
     
    На anuskaNESTLE, sesilija, Waka-waka и 2 други им се допаѓа ова.
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Дека ја држи грудата, ја држи, дека НЕМА ГРДА ФАЦА НЕМА! Ама толку Мажествена жена немам видено :D

    Уваво кажа Лилит, абе има некоја таква енергија, и добро е што не сум била само јас да приметам :D
    За среќни празници [​IMG] Каленар ко календар разголен, ука бука за ништо, се надевам распеаниот камионџија повеќе ќе пее годинава :D
     
    На Yipman2, anuskaNESTLE, SexiLy и 1 друга личност им се допаѓа ова.