1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пелистер

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од princessara, 19 јули 2012.

 1. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Nekoj bil li na odmor na pelister?
  Ako bil dali moze da kaze neophodni raboti kakvo e vremeto tamu najchesto ?
  ko ima vakva tema slobodno zatrvorete ja ve molam mi treba hitno za da znam dali ad odam ili ne ?
  blagodaram odnapred ;)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  На Пелистер? Каде поточно мислиш, во одмаралиштто или? Како и да е, Пелистер е преубав и ти препорачувам да го посетиш. Земи си облека и по долги, затоа што вечерите знаат да бидат свежички.
   
  На princessara му/ѝ се допаѓа ова.
 3. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  благодарам на советот а иначе во Мотел Молика ке одам затопа прашувам и дали е чисто?
   
 4. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  ^
  На планина можи да биди и посвежичко, затоа секогаш треба да се носи и некоја подебела облека. Хотел Молика, според мене е еден од најубавите хотели. Чисто е, супер услуга, а цените не знам сега баш како се движат, не е премногу скапо. Ама, дефинитивно ќе се одмориш. Во близина е и Копанки (30тина минути споро пешачење) а ако сте повеќе за пешачење одете и до Јоргов Камен. Има од Копанки до Јоргов Камен пешачење околу 40тина минути, ама дефинитивно вреди да пешачиш за онај поглед. И по пат е и Видиковецот, ама таму пострмен е патот. Се надевам супер ќе си поминиш, поздрав :)
   
 5. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  благодара на советот да земам потопла облека поздрав и до вас :* :hai:
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Јас бев на екскурзија на пелистер и од летуввалиштето има лошо искуство...
   
 7. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  vo odmoralishteto e katastofa a inache preubavo si pominav :)
   
  На butterfly33 и ocila им се допаѓа ова.
 8. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Абе детското одморалиште е катастрофа. Во одност на услови, инвентар, храна... Ама најубавите спомени од екскурзии од осново училиште ми се баш од таму. А, претпоставувам не само мене, туку и на сите други битолчани/ки кои оделе на екскурзија во Детското. Еххх да се вратат тие времиња :(
   
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Имам одено седев 10дена во одморалиште.Премногу е убаво и навистина доста средено.Јас бев во јули и деновите беа доста жешки со кратки одевме ама околу 7-8 заладуваше па моравме нешто подолго да носиме.Инаку не ни даваа да седиме надвор после 8 затоа што имало волци.Инаку се на се беше ок.
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Во Пелистер сум била само три пати на по една недела.Од прво до трето одд. секоја година на 14 јуни не носеа.Тоа ми се незаборавни искуства.Да,одморалиштето не е толку убаво,но кога си 8 годинки од школо,со други деца на твоја возраст и ти е многу убаво не гледаш какво е.Од таму сеуште го памтам бурекот со сирење.За првпат таму изедов цела четвртина.Го памтам доручекот,ресторанот,собите,прошетките низ планина,собирањето чаеви,игрите...Прекрасен е Пелистер,се би направила да одам пак.Иако,пролетва планираме да одиме :)
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Јас сум била на Пелистер 2-3 пати и см задоволна.Бев со градинката во 1-во и 2-ро одделение.Чист воздух прекрасно е.Посетувавме две ливади,една ја викавме висока,а една ниска.Преку ден не е многу студено ,но сепак подобро е да си понесеш тренерка. :)
   
 12. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Јас сакам летово да одам.Само инате повеќе инфо за х.Молика?Контакт тел...?? Нешто такво...
   
 13. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  имате*
   
 14. bonnita

  bonnita Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Постои некој јавен превоз што се движи од Битола кон Пелистер (хотел Молика) или има некој информација колку би чинело со такси?
   
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.025
  Пол:
  Женски
  Луѓенца кои можите дајте кои не можите барем споделете итн

  FB_IMG_1532914004240.jpg
   
  На Milobebence и Slavicak им се допаѓа ова.
 16. denicijaa

  denicijaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  177
  Дечки, јас работам на мојата магистерска тема која што вклучува анкети за собирачи на лековити и овошни растенија на Пелистер. Дали можеби познавате некој што собира?
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Шумски фенери е многу ок местенце, а за природата да не коментираме, самиот Пелистер е вистинска убавина, свеж воздух, зеленило и шума насекаде, преубаво е и во летниот период да се седне на ручече.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.