1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пензиoнирaње

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SunnyGirl2, 28 август 2017.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.408
  Допаѓања:
  5.853
  Здрaвo, дoкoлку имa вaквa темa зaклучете,преместете. Не знaев кaде дa јa стaвaм темaвa.

  Се знaе декa сите сaкaaт дa дoчекaт пензијa, тaкoв периoд пa кoристење нa истaтa.
  Пa зaтoa..

  Ме интересирa дaли кoгa вaш близoк се пензиoнирa прaвите мaлa прoсчaвa,кaкo честитaте, предлoг идеи зa пoдaрoк?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Ние ништо не направивме за баба ми и дедо ми, можеби згрешивме
   
 3. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Татко ми бидејќи на 50 г се пензионираше му спремавме прослава.
  Но во меѓувреме сестра ми се омажи, па веридбата и прославата за пензија во исто време ги направивме.
  Татко ми си рече тогаш поубав подарок за пензија не можев да добијам.
   
  На cresa-jagoda и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 4. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  47.817
  Пол:
  Женски
  Мајка ми и татко ми пред 2 месеци отидоа во пензија. Прослава со блиските ќе имаат сега во октомври пошо беа на одмор долго време и нема кога да организираат. Од мене однапред добија поклони. Мајка ми- таблет, татко ми- часовник.
   
  На cresa-jagoda и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.133
  Допаѓања:
  33.067
  Пол:
  Женски
  Татко ми летово се пензионираше, а поклон ќе му купиме викендов. Некој апарат за домаќинство.
   
  На cresa-jagoda и elimkd им се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.408
  Допаѓања:
  5.853
  Бaш мислев зa перницa, дoрмеo
  Нели слoбoден дa спaвa пoвеќе, дa oдмoрa
  Амa некaкo не ми е oк бaш
   
 7. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Од мене татко ми доби космодиск.
   
  На biGirl и elimkd им се допаѓа ова.
 8. Arendelle

  Arendelle Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Јас пак велам од пензија треба нам нешто да ни купат :D
  @SunnyGirl2 добар подорак е дормео.
  Ако се работи за љубители на книга добар поклон е, да се релаксираат.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.408
  Допаѓања:
  5.853
  Спoртскa oблoжувaлницa, рибaрење -хoби

  А дa нaпрaвaм чaшa сo нaтпис СТOП ТЕНЗИЈO,ЗДРАВO ПЕНЗИЈO
  Или нaвлaкa зa перницa
  Чaшa ќе е oк и некa пие чaј зимoвo хaхa

  Идеи другии?
   
  На cresa-jagoda, Bozica1980 и elimkd им се допаѓа ова.
 10. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  19.172
  Пол:
  Женски
  Моите се малди , уште 10 години треба да чекаат за пензија :(
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.191
  Пол:
  Женски
  Една фотеља-клацкалица :D
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.191
  Пол:
  Женски
  Дајте ми идеја за убав подарок за пензионирање. Стварно незнам каде да го поставам прашањево, но ајде во оваа тема бидејќи е за мајка :l:

  Вие што сте/би подариле?
   
 13. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.213
  Пол:
  Женски
  @Kitten јас на мајка ми часовник :l: Немаше и не носеше, па тоа и купив зошто знаев дека е нешто што ќе и трае и ќе го носи. Се израдува ептен :)
   
  На Kitten и duffi им се допаѓа ова.
 14. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  16.042
  Допаѓања:
  280.501
  @Kitten и мене ми се допаша предлогот за рачен часовник. Јас обично купувам поклон за кој знам дека би го користела но никогаш не дошло ред да си го купи.
   
 15. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.191
  Пол:
  Женски
  @Sexybaby86 @danichap и мене ми беше тоа првичната идеа НО кумата ме претркала :^) Ѝ купила уште пред два месеци, кога официјално ги поднесе документите, но обичен, часовник од Parfois кој верувам нема да трае повеќе од една година :(
  Без врска е сега јас пак да ѝ купувам, сакав поквалитетен, но часовник на часовник некако не иде. Ептен ми е криво.

  Значи тотално сум аут, ни идеи ни бутур :doh:
   
 16. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  2.051
  Допаѓања:
  26.308
  Пол:
  Женски
  Нарачај и сребрено ланче со твоето име и сестра брат што имаш или нешто слично има на фб изработуваат по нарачка
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Вереничка

  Вереничка Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  1.706
  Пол:
  Женски
  Што да подарам на човек кој ќе оди во пензија, се разбира во повеќе работи, се занимава со електрика и дрвенарија. Може да поправи и тоа што мислиш дека местото му е во канта (y) Сака најразлични алати, алатки, се интересира за технологија, поврзува, заштрафува, сече, лепи, додава, одзема, од старо ново :)

  На мисла сум за некоја алатка, си замислувам некакво волшебно куферче со најразлични алати внатре... немам друга идеја, а баш сакам да биде нешто посебно, нешто убаво, во истовреме штосно, а корисно?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.152
  Допаѓања:
  4.125
  product_63461.jpg

  п.с. Ја има во dm како засебни пакувања... инаку корисна е и за мажи и за жени.
  @Вереничка ова само како предлог, можеби е најдобро ако се дадат пари па секој сам да си одбере што би сакал.
   
  Последна измена: 14 јануари 2019