1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пентатоникс (Pentatonix)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Vikica.cuci, 20 март 2014.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Барав темичка за групава, но не најдов.
  [​IMG]
  Пентатоникс се акапела група од Америка која е составена од пет вокалисти: Scott Hoying, Kirstie Maldonado, Mitch Grassi, Avi Kaplan and Kevin Olusola.
  Јас си ги пратам уште од ко беа на Синг-оф во 2011 каде и победија.
  Премногу ми се интереснио и забавни. Неверојатни ми се. Одлични преработки на познати песни, сите се одлични вокали.
  Искрено, сите песни ми се предобри од нив, неможам да издвојам ни една.
  Најновата му е преработка на Happy од P.Williams. Други познати преработки му се: Royals, I need your love, Say Something, We are Young, Radioactive(заедно со Lindsey Stirling) уште многу други.
  Како што кажав предобри ми се и обожавам да ги слушам. Ако ги знаете ќе се согласите со мене, ако не слушнете ги и сигурна сум ќе ви се допаднат.
  Дали некој друг ги следи и ако да што мислите за нив?
  https://www.youtube.com/watch?v=uJ4diEohODE
   
  На Lizzy.Grant и Natali.3 им се допаѓа ова.
 2. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Pentatoni:@Пентатоникс)

  Значи дечкиве имаат преубај обработки на некои песни и јас ги слушам, прекрасни се. Комплетни се, немаат никакви пропуст и прекрасно пеат шо е најважно! :D
  Најуба ми е ова, една еволуција на музиката баш ми е интересна и забавна! :D
  http://www.youtube.com/watch?v=lExW80sXsHs
  како и http://www.youtube.com/watch?v=E9XQ2MdNgKY
  и http://www.youtube.com/watch?v=eh-72yBP7sw :emo: 8)
   
  На Vikica.cuci му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Неможам да престанам да ги слушам добро не е цела група ама овие двајцата ми се најаки. Колку поќе го слушам толку поинтересен ми станва коверов.

  http://www.youtube.com/watch?v=SPgoufy8PrE

  А на ова сум се паднала од смеа.

  http://www.youtube.com/watch?v=NmQOYEc3qxU
  Него сакав да кажам ги следам од почетоците и ми се чини се подобри и подобри се.
   
  На Lizzy.Grant му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elena..T

  Elena..T Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Опседната сум со дечкивее *_* <333