Пентатоникс (Pentatonix)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Najubava09, 17 јули 2014.

 1. Najubava09

  Najubava09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  108
  Ако има ваква тема-клуч. :)
  Pentatonix - американска акапела група, која се појави во 2011 година во Арлингтон, Тексас. Се состои од пет члена: водечкиот вокал Scott Houing (22), Mitch Grassi (21), Kirstie Maldonado (21), вокал бас Avi Kaplan (24) и beatboxer Kevin Olushola (25). Групата победи во третата сезона на The Sing-Off , групата доби 200.000 $ и договор за снимање со Sony. Групата има издадено три албуми и има организирано неколку круга патувања во нивната поддршка. Во првата недела по пуштањето на нивниот деби албум тие има продадено 20.000 примероци.
  Тоа е најкратко за нив.. :)
  Еве нешто од нив: :D
  http://www.youtube.com/watch?v=lExW80sXsHs

  http://www.youtube.com/watch?v=eh-72yBP7sw

  http://www.youtube.com/watch?v=sdhmCcGxoss
   

  Прикачени фајлови:

 2. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Evolution of music само им го знам, многу е јако :)
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.989
  И јас таа им ја знам и тоа шо е ко волшебникот од оз :D
  http://www.youtube.com/watch?v=QkVeKb2igrg
   
  На MademoiselleB му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  премногу се талентирани и ги обожавам
   
  На Najubava09 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.313
  Пол:
  Женски
  Не знам како успеаја да соберат 5 толку талентирани дечки на едно место. И да ви кажам право, воопшто не ми недостасува уште некој женски вокал во групава (дека маживе доминираат, т.е. двајца од нив се технички повеќе жени, а Mitch и со гласот богами). Kevin е мултиталент, се восхитувам што го бидува и за свирење и за пеење и за beatbox, а Avi со тој бас... Каде бре Avi? Нова музика не слушам, мојот музички избор е сосема спротивен на она што тие го изведуваат (било да се кавери или нивни авторски песни), ама не можев да одолеам на умешноста и талентот. Дури песни што не сум ги сакала или не сум ги ни знаела, успеваат да ме натераат да ги слушам и да ми падне вилицата. Генијални! :rock:
   
  На Najubava09 му/ѝ се допаѓа ова.