1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пепелашка (Cinderella) [2015]

Дискусија во 'Филмови' започната од strawberry06, 14 март 2015.

 1. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Денес го гледав во кино и многу ми се допадна. Одлично е направен со прекрасни компјутерски ефекти, супер глума и онаа стара добра приказна украсена со неколку нови детали. Се на се топло го препорачувам на сите оние кои сакаат да го видат цртанот од Дизни оживеан со глумци.
  Дали го гледавте и како ви се допадна?
  http://www.imdb.com/title/tt1661199/
   
  На SimonaTino, Hipica, Mahidevranfan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.792
  Допаѓања:
  46.392
  Ејјј бaш сaкaм дa oдaм дa гo гледaм денoвиве...Кoлку е кaртa и кaжи ми вo 3D e?
   
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Не е 3D обичен е. Мене ми пеше убав, со малку глупи елементи.
  Реченица која ми остана во сеќаевање : Be brave and kind.
  Принцот беше малку грд, ама очите му беаа, 5ка.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.792
  Допаѓања:
  46.392
  Дoбрo е :D...и oнaкa ме бoли глaвa oд тие нaoчaрите ×D
   
 5. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Принцот грд? :o :o :o
  Баш само заради него би го гледала филмчево.
  [​IMG]
   
  На Lella, Marossa, atala и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
  Ммм супеерр е! Едвај го чекав да излезе :D
   
 7. Mlle

  Mlle Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  256
  Ефектите прекрасни! Меѓутоа филмот како филм онака ништо посебно.
   
  На DesertGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Vampire.Lover02

  Vampire.Lover02 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Го има за гледање онлајн? Ако го има пратете линк. :D :lol:
   
 9. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Ќе чекам да излезе на интернет со убава слика, па ќе го гледам.
  Делува како интересен и мило ми е што оживеаја уште една од приказните за принцезите. Се надевам дека позитивно ќе ме изненади исто како и Maleficent.
  Принцов има убави очи, друго е работа на вкус.
   
 10. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Filmot gi nadmina moite ocekuvanja. Prekrasen bese. Odlicna muzika,scenografija,vizuelni efekti I sekako odlicna gluma. Filmot e ispolnet so prekrasni poraki. Poseben vpecatok mi ostavi porakata koga naratorot pred Pepelaska da ja proba cevlickata rece deka taa e pred najgolemiot rizik i predizvik, da se pretstavi pted princot onakva kakva sto e,bez magija za da i pomogne. Sto e najgolem predizvik na denesnicata,retko koj ostanuva svoj do kraj. Site togas se slevaat so tolpata.
   
 11. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  9.360
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам торент со убава слика, принцот ми е :l::l:
   
 12. Desert.Rose

  Desert.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  189
  На smajlii, Vampire.Lover02, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  8.353
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам Дизни филмовите. Безвременски се.
  Кога ќе најдам време обавезно ќе го изгледам филмчево. Прво ми е на листата.
  Сигурна сум дека многу ќе ми се допадне.
   
 14. Annucka2

  Annucka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Планира некој да оди деновиве да го гледа?
   
 15. Vampire.Lover02

  Vampire.Lover02 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Ај утре ќе го гледам, па ќе ви кажам мислење. :lol:
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Очекував повеќе. Ме подразочара малце. Таа Пепељуга ми доаѓаше да ја треснам со нешто, толку здрвена ми беше.
  Светла точка ми беа маќеата и секако Хелена Бонам како добрата вила. Значи просто ја обожавам женава, во ниту една улога не ме разочарала.

  Во споредба со цртанот, цртанот ми е подобар.
  [​IMG]
  И аман со тие стегнати ци*ки цели извадени на изволте!
  [​IMG][​IMG] [​IMG]
   
  На Abeja, joy1 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
  Ај дајте ми линк од торент со добра слика, сеуште го немам гледано
   
 18. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.933
  Допаѓања:
  30.765
  Пол:
  Женски
  Јас тука го гледав, иако сликата не е баш добра. Не ми се чекаше. :D Ако ти чини, слободно гледај.
  http://putlocker.tn/cinderella-2/
   
 19. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
  Ама ова е без превод :$
   
 20. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски