1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. Stasija

  Stasija Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  1.264
  Пол:
  Женски
  Feminki da li nekoja od vas koristela pernica za trudnici, nekolku pati se pojavi oglas na gruper ama se dvoumam kolku e korisna. Dali navistina pomaga, imate li iskustvo?
   
 2. Sunshine_1979

  Sunshine_1979 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Ја немам видено таа од Групер, јас купив од Анжи околу 500 денари беше но не ми се погоди!
  Само штом ја исправ( на 30°), и се собра полнењето внатре и целата е "згужвана".
  Многу не ја користам, некако многу е голема, ми прави вруќина и ми пречи во креветот. Повеќе ми одговара обична перница.
   
 3. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.799
  Допаѓања:
  90.006
  Се мислев за перница, ама не купив. Ставам една перница меѓу нозе. И океј ми е. Таа од Групер е огрома и прескапа, оние како потковица од Стружанка не ми вршат работа. Кога ми е тешко, ставам нога врз маж ми :)

  Со спиење неам мака, освен од носот.
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Smizzy

  Smizzy Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  4.148
  Пол:
  Женски
  Мене искрено многу ми се најде, помалце за спиење, а повеќе за доење, уште во болница ми ја донесоа и многу ми олесна околу доењето, после бебе го ставав на стомак да лежи преку неа, си уживаше. Многу ми се најде, кога треба само навлаката ја перам и супер е, а внатре полнењето е како со некои ситни топченца зрнца и се прилагодува обликот :)
   
  На zalosna и okcenzi им се допаѓа ова.
 5. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.526
  Јас ја користам максимално уште од 5ти месец. Подобра работа нема. Дури веке бојата и ја извадив од перење. За доење сите ги фалат, па се надевам дека ке ја докористам и за пуфлата.
   
  На Eli23, LUCERKA, zalosna и 3 други им се допаѓа ова.
 6. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  @okcenzi мила, дај пушти ми линк ако можеш да најдеш , да видам за која и каква перница станува збор, оти веке спиењево почнува да ми станува тешко....
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.360
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
 8. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.526
  https://www.google.com/search?q=пер...m=isch&q=nursing pillow&imgrc=0hgHUODngx23sM:

  eve ja ista samo mojata e roze so cvetovi

  не мила не е таа, мојата ја пастирав погоре, оваа некако голема ми е
  Мојата ја земав во чико за 1200 ден
   
  Последна измена од модератор: 4 април 2017
  На Bebulleee и only44you им се допаѓа ова.
 10. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.360
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  Mmm ubava eee
   
  На only44you и okcenzi им се допаѓа ова.
 12. Sunshine_1979

  Sunshine_1979 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  На only44you и okcenzi им се допаѓа ова.
 13. @Ledi@

  @Ledi@ Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Jas ja zemav za 800 den od Andrej kompani vo Stip.Mojata e kako potkovica se vadi navlakata i e polneta so zrnesto nesto :) Lesna e i se prilagoduva na teloto.Poradi problemi so polovinata mi ja preporacaa i si ja koristam za spienje.A zdravje senadevam i za malata ke se najdi ponatamu.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.658
  Допаѓања:
  74.872
  Пол:
  Женски
  Jas ja imav ova zoltava preubava e ja koristev i pred i posle za doenje..i koga se selev ja frliv posto malce mi pukna od strana i me mrzese da ja sijam:D ..sega pak ce treba da kupuvam nova (facepalm)
  Inace i Anastasia ja stavav da spie na nea i pravev kako krevetce od pernicata i mirno mi spiese
   
 15. Stasija

  Stasija Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  1.264
  Пол:
  Женски
  Kade vo chiko vo city mall?
   
 16. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Дали мислите дека вреди да се инвестира во Перница за трудници ја има на групер за 1650 денари ?
   
 17. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  Дајте ве молам кажете искуства со онаа перницата за трудници што е за спиење... Јас веќе имам проблем со спиењево, се вртам на една страна па не ми е удобно и пола стомак под мене, односно лежам на половина од стомакот...што знам така ете се вртам , а и на друа страна коа се вртам исто ми е ...воопшто не ми е удобно оти стомакот почна да расте .....
  Што да превземам ?
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.039
  Допаѓања:
  55.842
  Пол:
  Женски
  Ја имаше една моја другарка и ептен беше задоволна, добра поддршка била и ептен удобна, а после и за доење и се наоѓаше.
  Јас од Анжи си купив, на попуст беше 450 ден, како полумесечинка е, а може и да се врзе крај со крај и како потковица доаѓа за доење покасно, сега за сега ми е супер. Таа од стружанка е претежно за доење, за спиење не баш.
   
 19. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.739
  Пол:
  Женски
  Кaде имa Анжи сегa? Тoa.штo беше близу зеленo пaзaрче гo зaтвoријa aкo зa истoтo aнжи збoриме :)
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.039
  Допаѓања:
  55.842
  Пол:
  Женски
  Позади пазарчето буњаковец е, има на зградата натпис со огромни портокалови букви ми се чини.
   
  На alisijad му/ѝ се допаѓа ова.