Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Спремна е да и се фрлам:D
  20190123_114922.jpg
   
  На ***Bony***, Ive13, hub и 4 други им се допаѓа ова.
 2. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  12.332
  Пол:
  Женски
  Ааа ептен убава :D
  Еве ја мојата
  Screenshot_2019-01-23-23-20-20.png
  И уште 11 само имаат на залиха, како алва одат :rofl:
   
  На ***Bony***, Emma2, Eni.r и 2 други им се допаѓа ова.
 3. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  Хаха истата ја имам и јас ама под неа за главата ставам плус уште една перница бидејќи вака ми е ниска и од секопгаш сум спиела на повисоки перници. А за мм нема место и затоа спие во дневна ја се ширам со неа на повеќе од пола спална хаха само да ми биде удобно да се наспијам додека можам да наполнам батерии додека не е стасано бебчето :rofl: :lol: добра ноќ убаво да се наспиеш :D
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски

  Баш убаво си напиша,единствен недостаток е што кај главата е ниска за некој што спие на повисоко,за друго само пофални зборови. И кога си се вртев како човек брее одма тука е да те пречека :D
  Одлична е
   
  На Мариаа., Eni.r и an4ii им се допаѓа ова.
 5. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  И јас спијам со +перница обична под неа:D
   
  На an4ii и Happyinlove им се допаѓа ова.
 6. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  12.332
  Пол:
  Женски
  @Happyinlove ajde spodeli impresii ili uste spies na pernicava :rofl:

  I mojava stasa ke I se frlam I jas vecerva :yawn:
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски

  Навистина сум наспана,синоќа станав само 1 за во wc и до 10 во кома бев. Многу ме радува што не станувам отечена,а со обичните перници отекував и во раце и во стапала. Си ја сакам:inlove::D
  Рекламааа удрив како мама да ја шие:D:D
   
  На an4ii, Eni.r, Ive13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Maz mi ja naracal ovaa vcera stigna so pokloj vo race haha.. kojznae kakva ke bide od maz naracuvana haha...
  Ne mi e probana navlakata ja perev. Se nadevam nema da se razocaram, zas za nekoristenje neak kainda a staam :D
   

  Прикачени фајлови:

 9. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.897
  Допаѓања:
  6.277
  Пол:
  Женски
  Еее и јас нарачав таква FB_IMG_1547819575498.jpg
  А добив ваква :@
  20190119_184904.jpg :headbang::rofl::rofl:
   
  На Antebellum и Happyinlove им се допаѓа ова.
 10. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.246
  Допаѓања:
  5.561
  Пол:
  Женски
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nane26

  Nane26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Мене другарка ми купи голема перница,како тие од сомниа е, е сега јас пуста среќна легнав да спијам со неа, станав укочена:(:(:(. Неможев никако да се наместам, не знам рацете кај да ги ставам, се разбудив со укочени прсти на рацете,се борев цела ноќ со неа завчера,и вчера си спиев на старата перница. Кажете некоја финта,некое чаре како да се наместам.(facepalm)(facepalm)
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
 13. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.897
  Допаѓања:
  6.277
  Пол:
  Женски
  Само еднаш 2 саати на нејзе легнав,се укочив и ја заџитарив па мм ја качи на плакар.Сепак позгодно ми е да се качам на мм за спиење ,какви перниви какви бакрачи:D
   
  На ***Bony***, Ive13, Leo-nora и 2 други им се допаѓа ова.
 14. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  599
  Ќе ја гушнеш со рацете едната рака одоздола другата одозгора како да се држиш за дрво. :rofl::rofl: И малку грбот и главата наназад на задниот дел да се потпреш. Јас така спијам. И со неа и без неа ми е тешко да спијам. Она ми помага за болките во срамна коска малку, ама па жешко ми станува од неа па се откривам па ладно ми е после, па ќе се замота ќебето околу неа ќе го откријам маже и така.. А да не зборам за во вц кога треба да станам како се борам со неа додека да излезам од под ќебе. Труднички маки големи :D
   
  На Ann.loves.you, Eni.r, Ive13 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Ahahaha nie us renovirame sega sme tuto kompleto so negovite nema mesto za nejze... na svekrvata da i a dadam za 8mi mart hahahaha
   
  На Emma2, Nane26 и srekice им се допаѓа ова.
 16. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
 17. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  12.332
  Пол:
  Женски
  Добро барем бојата е слична :rofl:
  И башка беа 900ден кога почнаа да ги рекламираат одма ги покачиле.
  Се гледа дека е рачно правена, шиена. Во секој случај некој си разработил бизнис :)
   
 18. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.897
  Допаѓања:
  6.277
  Пол:
  Женски
  Јас од Factor Mk од fb ја нарачав. И ја платив 1450 значи.Да ти кажам со ддна канта кола ми ја доставија и копаше на цигари.Им пишав но не ме изрегистрираа и неможам да се замарам.
   
 19. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Истава ја порачав требаше пред две недели да ми стигне прво бројот го згрешиле ја вратија назад пак ја праќаја и во петокот требаше да ми стигне и денес и пишам до кај е што е перницата ми даде број од каргото и звонам во карго ми вика ааа бевме во Охрид ние ама не ве побаравме утре да ви ја пратиме а не викам со недели ќе ја чекам јас да не ми ја праќате се пренервирав значи и си останав без перница незнам во Охрид кај да барам сега :@
   
  На Ygritte и srekice им се допаѓа ова.
 20. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  А да си порачаш од сомниа, далеку поубава е од оваа сива што е тотален фејл.
   
  На srekice и ocicka2014 им се допаѓа ова.