1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

  1. eta

    eta Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    1.957
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Исто и мојата е од pillows lala, перницата е добра, до мене е изгледа :D
     
    На BeloMache и LadyC им се допаѓа ова.
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    Зависи колкава си? (Кој месец)
    Обично таму 8ми и 9ти бар ја како кран се осеќав и само мм можеше да ме дигне. Колкови ме убија и не ми беше никако удобно.
    Сега сум 5ипол месеци.
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.171
    Допаѓања:
    18.809
    Нарачувал ли некој скоро од Сомниа? Пробувам да платам неуспешно ѕвонам никој не ми се јавува (facepalm)
     
  4. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Што е разлика мему Лала и пернициве од Сомниа? 2 саати се местам со 15 перници на креветов, никако положба да фатам.
     
    На BeloMache му/ѝ се допаѓа ова.
  5. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    дали со некоја од горепрепорачаните перници за трудници следи екстра навлака?

    и дали некој нарачал од тука? некако најок ми се со цена, ама квалитетот кој им го знае. може да не е воопшто коузи како на сликава.
    185D2F76-E32B-43BE-9CF4-FC9E081CE39B.jpeg
     
  6. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.171
    Допаѓања:
    18.809
    Јас не порачав од тука земав од Сомниа шоп еве веќе 3 месеци ја имам жив спас ми е. Таа оди со една навлака не тинтребаат две тенка е брзо се суши особено сега. Сомниа ја земав 1100
     
    На rainbow_bb му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    @rainbow_bb јас од pillows lala земав , си одеше со една навлака, си доплатив мислам за уште една и се вкупно ме кошташе околу 2100 (150 мислам достава 2250 се вкупно) .
    Перницата 1600 + 2ра навлака 500.
    Ако е топло, јас се потам екстремно многу и менувам често.
     
    На rainbow_bb му/ѝ се допаѓа ова.
  8. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    @Milkiway @LadyC фала на инфо. мене дефинитивно ќе ми треба екстра навлака, најтрудна ќе бидам есен/зима :D и не секогаш ги перам постелнините веднаш штом ги сменам. знаат да си почекаат и по ден-два.
     
    На BeloMache и LadyC им се допаѓа ова.
  9. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.127
    Допаѓања:
    147.117
    Пол:
    Женски
    Имаат да си одбереш какви сакаш. :D
    Моите еве ги, такви имаа достапни во моментот. И да ти кажам не се каам за перницата, сега сум како кит, 9ти почеток сум, и да не е она ќе пукнам.
    После за бебе планирам да ја користам. :D
    И па на даље ќе ја користам, оти е предобра. :inlove:
     
    На rainbow_bb и Milkiway им се допаѓа ова.
  10. BeloMache

    BeloMache Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    201
    Добро утро мајки Да споделите искуство со перниците за бремени и од каде ги купувате? Сакам да си купам една, но на фб ми се појави само една страна и имаше мноогу лоши комемтари, па нормално ми текна на нашите труднички муабети време е да нарачам, се полошо спијам. Убав ден на сите ❤️
     
  11. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    8.660
    Пол:
    Женски
    Јас уште не сум имала потреба од ваква перница а сум 23+. А и на топлово ме фаќа нервоза. Ставам една голема меѓу нозе само кога лежам странично и тоа е засега. Понатаму ќе видиме. Од која недела почнавте да користите? До неодамна странично дури скоро на стомак легната спиев, т.е така се будев, незнам како не ме притискал стомакот.
     
    На BeloMache му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.171
    Допаѓања:
    18.809
    Јас земав уште 12та недела и од тогаш си ја користам.
    Супер ми е да се потпирам кога седам на кауч, за лежење ми е нешто ептен добро ми нема поубаво.. ја утепав јавање преудобна ми е и стварно спас ми е за пред тв не ја користам во спална креветот ни е мал.
    Ја земав од сомниа шоп 1100 ден стигна за 2 дена и деф најдобро вложени пари. После тоа може за бебе да си ја користите при доење хранење држење мислам дека ептен од помош ќе е...
     
    На BeloMache и Lovebug01 им се допаѓа ова.
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Имав перница од сомниа шоп. Удобна се покажа, ама ме фати жешкото веќе накај 8 месец кога бев и ја кренав, не можев да спијам со неа. Ептен бев голема и стомакот огромен и никако не можев да се наместам да заспијам, а и по 3-4 пати станував да мочам и не можев да се помрднам.
     
  14. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.171
    Допаѓања:
    18.809
    Јас за спиење користам обична перница меѓу нозе ја ставам друго не ми затребало. А оваа од сомниа ми седи во дневна за пред тв кога лежам, за потпирање на кичма, за јадење во дневна на кауч :D навечер ќе заспијам на неа. Не знам еве 30та недела сум и не ми смета не ми е ни жешко со неа супер ми е баш не знам без неа како ќе лежев и седев :lol:
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.175
    Допаѓања:
    8.862
    Пол:
    Женски
    Јас воопшто не купив се мислев од почеток дали да земам, ама се навикнав да спијам со перница меѓу нозе, еве 28ма+ сум и засега ми е океј, и за седење сеуште немам потреба да ставам перница на кичма, а за спиење обична си ставам.
     
    На Fallen.Angel и Milkiway им се допаѓа ова.
  16. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Практична е не велам не. Сега ја користам наместо гнездо за бебе . Го заградувам со неа и си одам во кујна.
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.171
    Допаѓања:
    18.809
    Супер и ја баш помислив дека ќе ме служи за бебе сигурно да не купувам џабе гнездо
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Ми позајмија потковица трудничка перница само навлака си купив. Користам обична перница за под глава и меѓу нозе а трудничката ми е супер за да ја напикам позади грб и да ме држи на страна и бочно лево за спиење. Претходно сум спиела само на десна страна или на стомак ми беше малце тешко додека да се навикнам. Сега ако се свртам така одма ме влече стомак и бебе се буни. Многу ме поти иначе трудничката незнам дали од навлаката или материјалот не ми одговара за под врат или меѓу нозе колку и да е анатомски погодна. Би ја користела за бебе понатаму.
     
  19. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ќе ти служи. Јас мислев да не го заградувам со неа, ама се витка убаво и му оставам доволно простор за да струи воздух, само од едната страна го заградувам.
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
  20. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Може ли слика во "живо" од перницава, не од нет.Да имам замисла колкава е...
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.