1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Па од таму ќе си земам баги има разлика во цената !
   
 2. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.641
  Допаѓања:
  7.395
  Пол:
  Женски
  Јас ја земав од стружанка перницата, а спиење некако не ми е погодена мн ми е голема или јаас незнам како да ја користам. Ама за седење за потпора на кичма е ко измислена, мислам највише само за тоа сега ќе ја користам. А и за доење понатака здравје боже вака супер ми изгледа.
   
 3. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  bez pernicata nigde ne dam te vo spalna te vo dnevna ubavini
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Се си викав ќе земам ќе земам и никако не ја земав. Ама се многу убави, ги имаше во ГАК - новост за разлика од пред три години.
   
 5. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.698
  Допаѓања:
  8.685
  Луѓе, мене 'рбетот многу ме боли исто така, ме изгоре од болка мислам. На грб лежење нема шанси, а и кога седам ми е тешко. Дај кажете што да се прави или секако ќе треба перница, ама не знам како одат со цените. Не ми се дава 2000, нешто поефтино да биде, а да помогне.
   
 6. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  32.595
  Пол:
  Женски
  Јас ќе пробам со таа од Анжи па ќе ти пишам искуство ако ти се чека. Таму мислам околу 700-800денари дека се.
   
  На Black girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.571
  Допаѓања:
  127.120
  Пол:
  Женски
  Јас од Стружанка купив за доење, со неа меѓу нозе спиев за да ми е полесно. Мислам околу 650-700 беше.дури се продава и навлака ако сакаш да не ја прљаш директ. :)
   
  На stevemila, kukla21, Black girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.196
  Допаѓања:
  91.996
  @Ano таа од групер и сега е иста цена. Им пишав на тие за нарачка ама никој не враќа одговор. Ќе барам и јас друга. Мора да купам. Спијам на рати што се вели :doh:
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.620
  Допаѓања:
  41.333
  Пол:
  Женски
  Mene mi donese zolva mi pernica,taa so ja koristese koga bese bremena.Ama ne mi e toa toa.Pa poracav na snaa mi da kupi nova.Ama ke pocekam uste mesec da mi ja donesat.Sega spijam so pernici.Mnogu me bolat butovite,mi se zdrvuvaat nozete
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  5.343
  Пол:
  Женски
  На Antebellum и stevemila им се допаѓа ова.
 11. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.620
  Допаѓања:
  41.333
  Пол:
  Женски
 12. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  5.343
  Пол:
  Женски
  @stevemila незнам само што видов и постирав тука ,во план ми е утре да порачам и јас . Има контакт или на фб ќе ги контактираме :)
   
  Последна измена од модератор: 21 април 2017
 13. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.620
  Допаѓања:
  41.333
  Пол:
  Женски
  Prasaj bas.Ako ima broj za poracuvanje pisi mi go vo poraka.Poso ne koristam fb pa nemozam da vidam.Da ne ja nosi majka mi duri od ch da si poracam od ovde.
   
  Последна измена од модератор: 21 април 2017
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VeronikaSK

  VeronikaSK Нов член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Срцки, морам ова да го споделам со сите.
  Пред 2 недели колешки ми поклонија перница за трудници во U форма, толку е добра што конечно се наспивам. 6ти месец сум и стомакот го потпирам на перницата горе ја ставам главата а другиот дел меѓу нозе. Им ја препорачувам на сите кои што ја немаат, од somniashop е порачана.
  Уживајте лесна бременост се читаме
   
  На Вереничка му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Вереничка

  Вереничка Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.671
  Пол:
  Женски
  Мешиња ја има некоја перницава https://somniashop.com/product/pernica-za-trudnici/ ?
  И дали сте запознаени воопшто со производите на фирмава? Сакам да земам од обичните перници.
   
  На Seduction, SophiaBella и eli25 им се допаѓа ова.
 16. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  32.595
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да ја нарачам. Ако не ти се брза ќе ти пишам како сум задоволна.
   
  На Вереничка му/ѝ се допаѓа ова.
 17. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.869
  Допаѓања:
  26.612
  Пол:
  Женски
  Сомниа е бренд на фабриката Комфи Ангел...користам заштитници нс душек и за нас на спална и за детево во детска, јоргани летни и зимски, постелнина, прекривки... Од се сум задоволна ..шијаат за извоз многу и материјалите им се квалитетни.. Се пере де во машина... Перници имам неколку, но спијам на дормео зошто ми се малку потврди..
   
  На Antebellum, Вереничка и Ano им се допаѓа ова.
 18. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  5.343
  Пол:
  Женски
  Сите кои сакаат перница , ми стигна денес од линкот што го постирав . Преубава е и квалитетна. Навлаката се вади . Препорачувам . Еве и слика
   

  Прикачени фајлови:

  На Bebulleee, Вереничка, Ano и 5 други им се допаѓа ова.
 19. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.846
  И јас планирав од тука да порачам, фала за споделеното искуство :*
   
  На ada21 и Seduction им се допаѓа ова.
 20. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  32.595
  Пол:
  Женски
  Сакав да те прашам ја нарача online со плаќање при достава?
  И кое време ти ја доставија, зошто на работа сум па да не не ме најдат дома?
  и јас се решив да ја нарачам инаку.:lol:
   
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.