Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  5.296
  Пол:
  Женски
  @Ano преку фејсбук ја порачав ,им пишав во инбокс која перница ја сакам , адреса и тел број им дадов . За 24 часа ми ја доставија ,околу 14 часот беше. Ептен брза испорака . Си плаќаш кога ќе ја земеш ,плус 130 ден на каргото .Може и на работа да ти ка донесат ама бајаги големка е
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.119
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Благодарам @ada21 , Јас мислев дирекно преку страната на somniashop, ама ај ќе им пишам на fb за да видам како може да се договориме за после 5 да ми ја достават. На работа ми е малку непријатно да ја примам.
   
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  5.296
  Пол:
  Женски
  @Ano Да , најубаво така . Пиши им и прашај ги дали може .
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.039
  Допаѓања:
  77.897
  Ада , добра е перницата ? .Јас мислам деновиве да ја нарачам. Не бива веќе, не сум отспиена . И колку сум смотана, земав перници од топ шоп, не оти ми требаа беа на акција, место да земам ваква :shake:
   
 5. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.119
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Јас ја нарачав ја чекам. Ако не ти се брза ќе ти пишам за некој ден искуство.
   
 6. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.039
  Допаѓања:
  77.897
  Јас кликнав на страната , одбрав перница и чекам некоја да пише и да нарачам :D Ама тоа е тоа, сите се исти. Оние на групер беа поскапи и не ми враќаа кога им пишав кога им заврши понудата. А изгледа исти се.
   
  На Ano и Seduction им се допаѓа ова.
 7. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  3.732
  Има пишано ада дека е добра. Има и слика ставено на претходната страна. И јас ја порачав чекам да ми стигни :D

   
  На Ano, Seduction и eli25 им се допаѓа ова.
 8. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  И јас нарачав од Somnia Shop, им пишав во inbox и денес ми се јавија да ја потврдам нарачката па ја чекам овие денови да стигне.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.039
  Допаѓања:
  77.897
  Мене ми пишаа од страната да нарачам, нарачав оттаму. Еве овој модел image.jpeg Имаат и јорганче вакви бои да ми стигне перницата па и тоа да го нарачам . Ми стигна меил дека е примена нарачката, карго 130 ден. до врата.
   
  На kukla21, stevemila, orhideea и 4 други им се допаѓа ова.
 10. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  5.296
  Пол:
  Женски
  @eli25 здраво Ели. Задоволна сум ептен е убава перницата . Само првата вечер ми беше малку неудобно дека ми е висока за главата ,навикната сум да спијам на ниска перница . Инаку супер е немам замерка :)
   
  На stevemila, Ano, Seduction и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  Еии супер штом е висока, јас пак неможам да спијам на ниска перница и баш на тоа мислев цело време каква ќе биде. (y)
   
  На ada21, Ano и SophiaBella им се допаѓа ова.
 12. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  3.732
  Исто и јас само на високо, да можам 3 перници една над друга ќе наредам :rofl:
   
  На ada21 и Seduction им се допаѓа ова.
 13. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.119
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Ама не чекаш ништо. Јас на страна на сомниа. Го пратив во кошничка и потоа од таму ја завршив нарачката со детали. сега чекам достава само.
   
 14. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.857
  Допаѓања:
  9.303
  Што убава е перницава. Само што не знам колку ќе ми е од корист затоа што сеуште немам проблеми со спиење.:^)
   
 15. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.119
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Овие перници се мултифункционални. Обично после ги лористат за доење или потпирање на бебето. Ака ако не ти треба сега ќе се снајдеш и за другите намени;)
   
  На eli25, stevemila и Luna91 им се допаѓа ова.
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.039
  Допаѓања:
  77.897
  Јас се распрашав кај колешка од Прилеп за фирмата имале супер квалитет. Ми ги препорача и јорганите па следно и тоа ќе нарачам :lol:
   
  На Antebellum, Ano и kukla21 им се допаѓа ова.
 17. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.119
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Ти како мене. Јас одма кај колеги од таму се јавив.:lol:
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.039
  Допаѓања:
  77.897
  @Ano ти стигна ли перницата? Мојата уште ја нема, сигурно е рано. Едит дури зборевме се јавија од курир и човекот нејќеше да се качи до горе на 4 спрат ми рече да се симнам да си ја земам :@ и му викам бремена сум ( башка лифтот не работи нема струја) аааа вика ништо не смеам комбето да го оставам така :@ Карго до врата оставаат. Овие ко на пазар симни се!
   
  Последна измена: 26 април 2017
  На Ano и Seduction им се допаѓа ова.
 19. Милаaa7

  Милаaa7 Нов член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  И јас нарачав од somnia shop. Ми стаса вчера. Навлаката е прекрасна, многу е мека. Ви ја препорачувам на сите. Trudnica-IV-600x600.jpg
   
  Последна измена: 26 април 2017
  На make90, IvannaT, Ano и 3 други им се допаѓа ова.
 20. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  3.732
  Мене ми стигна вчера, исто со каргото ајде слези и ајде јас слегов па освен перницата имав порачано и мали перничиња, па се сама влечкав по скали :sweat: Инаку перницата изгледа супер, ја немам пробано, перев навлаки, па вечер ќе ја пробам каква е за спиење.
   
  На Ano и eli25 им се допаѓа ова.