1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.196
  Допаѓања:
  91.996
  Мене карго секогаш ми носеле до врата, ми падна чудно овој кога рече ајде симни се тука сум |(
   
 2. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  9.620
  Пол:
  Женски
  И мене денес ми стигна :)
   
  На Ano, SophiaBella и eli25 им се допаѓа ова.
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.352
  Сега сите со јастучињата ќе спиете како бебиња :)
   
  На Милаaa7, Ano, SophiaBella и 2 други им се допаѓа ова.
 4. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  19.096
  Со здравје да си ги користите сите што сте си ги нарачале.
  Има некои перници кои после можат да се користат за доење?дали овие од Сомниа се такви ?
   
  На Милаaa7 и Seduction им се допаѓа ова.
 5. Милаaa7

  Милаaa7 Нов член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  @V.odolija пребарував на интернет дали и како може да се користи. Најдов слика со иста форма на перница како од somnia shop, може и за доење да се користи а.jpg
   
  На make90, Ano, V.odolija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  19.096
  Да @Милаaa7 за вака мислев.
  Супер, а не се ни многу скапи.
   
  На Милаaa7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Милаaa7

  Милаaa7 Нов член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Пристојна цена за толку добар квалитет. Баш се изненадив.
   
  На V.odolija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.352
  А големи се пернициве? Ми се чини дека ќе трева мм дс спие во друг кревет кога ќе треба дојде време за перница да земам јас.
   
 9. Милаaa7

  Милаaa7 Нов член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  @kukla21 Околу 150 см е долга и 90 см широка оваа јас што ја нарачав
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.196
  Допаѓања:
  91.996
  Мене по долги патешествија ми стигна. Голема е доста и тврда, јас спијам на помеко ќе споделам искуство. Инаку тие што нарачавте од Сомниа колку ви наплатија? Мене сакаше 1450 . Се побунив ми текна дека ми стигна на меил колку треба да платам. И човекот вика аааа дада, не видов! А и на самата пратка залепено 1319 за плаќање:x
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.846
  Истото ми се случи и мене. 1820 требаше, ми побара 1950, и јас му реков и исто ми рече аа да не видов :^) Ова не вервам да е до Сомниа, туку до Курир.
   
  На Luna91 и eli25 им се допаѓа ова.
 12. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  9.620
  Пол:
  Женски
  Хмм.. мене колку што треба 1320ден.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  32.595
  Пол:
  Женски
  Не ми е стигната. Баш денес се јавував да прашам до каде е, ми рекоа најдоцна до утре требало да ми стигне. 4 дена достава. Јас колку што знам карго им врши достава. Незнам зошто вака ти направиле.
  Барем убава ли е?

  Едит: изгледа само мојата не е стигната ;(. А со душа ја чекам.

  @kukla21 ме изнасмеа со креветот. Јас затоа пред еден месец го менував креветот за поголем. Да има место и за перницата. Само уште да стигне:rofl:
   
  На eli25 и kukla21 им се допаѓа ова.
 14. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Леле а баш ја гледав пред некој ден, ама како што пишува ели ако е многу тврда нема да ми заврши работа, јас спијам на многу мека перница. Ај да видам и од ано искуство па ќе одлучувам
   
  На eli25 и Ano им се допаѓа ова.
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.196
  Допаѓања:
  91.996
  @Ano убава е. Голема, тврда, се пере навлаката па вечер ќе ја пробам. Спијам на помеко , само тоа не знам како ќе биде......Инаку курир ми се јавија не карго. Сабајлево им пишав на Сомниа, сакав да нарачам и јорганче и им кажав дека ми побарале повеќе пари и дека не ги носат до врата, ми одговорија дека не смеат така да бараат пари и мора да носат до врата , ќе разговарале со нив. Мене ми ја донесе попладнето, со мотор не со комбе. Се качив ми вика симни се не потпиша. Се симнувам пак , ливчето ми вика во перницата е. Викам извини сто пати не можам да се симнувам. И тогаш се качи , го одлепи ливчето и си отиде. Пак се врати, да се потпишам :x
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VeronikaSK

  VeronikaSK Нов член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Срцки, дечките од somniashop се супер како и производите, имам нарачано и перница и јорган со топ квалитет, ова сигурно не е по нивна вина гарант е до доставувачот, девојката што ми се јавува да ги потврдам нарачките е секогаш љубезна, мила и услужлива.
  Генерално јас сум презадоволна од се што сум зела од кај нив позз и помалце тркалајте се ;)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  32.595
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека не е до нив. Мене и денес не ми ја доставија, а девојчето од сомниа ми рече 4 дена. Утре ќе ѕвонам да се пожалам дека не ми ја стигнала.
  Инаку мене ме радува што кажуваш дека е тврда, јас сакам да спијам на потврдо. Уште да ми ја доставеа :^)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.196
  Допаѓања:
  91.996
  Тој делот во средината, точно на стомак ми доаѓа? Ми нема логика? Така ли треба :^)
   
 19. pile30

  pile30 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  2.011
  Допаѓања:
  9.441
  Пол:
  Женски
  Мешковци која има од вас сега брзо купено перница за трудници таа ко потковица што е и за бебле што се користи понатаму за доење.Од каде и колку чини?
   
 20. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  32.595
  Пол:
  Женски
  Последно што се дискутираше тука и ја нарачавме неколку феминки беше оваа
  https://somniashop.com/product/pernica-za-trudnici/

  Јас сум многу задоволна.
   
  На Милаaa7 и pile30 им се допаѓа ова.