Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Девојки што ја имате перницата од Сомниа дали со неа има резерва навлака или има само една? И дали материјалот е памучен?

  Плус кога сме кај Сомниа сакам да го порачам и комплетот (бебешко јорганче + перничка) дали некоја од вас го земала и дали се добри?
   
  На Милаaa7 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Милаaa7

  Милаaa7 Нов член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам нарачано белата перница од Somnia. Материјалот на навлаката е многу убав. Нешто како плиш е, многу е мека. Јас сум презадоволна. А резерва навлака нема.
  За бебешкиот комплет и јас сакав да го нарачам, убаво изгледа. Ако го нарачаш ќе споделиш искуство :)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.564
  Допаѓања:
  16.013
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да спијам или пак незнам да спијам на оваа перница. Поукочена сум, понезгодно ми е за станување. А башка што е огромна па сирот мм бега у ќош. Некако нит стомак потпирам, ми бега страната и паѓа на земја...ќе видиме при крајот како ќе користи ама сеа за сеа џабе ја имам.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Милаaa7

  Милаaa7 Нов член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  @Цвет88 Ајде за доење ќе си ја искористиш. :)
   
 5. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.564
  Допаѓања:
  16.013
  Пол:
  Женски
  Дај боже...бар за тоа да користи
   
 6. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.112
  Допаѓања:
  31.201
  Пол:
  Женски
  Јас ја и имам и многу ми се погоди. Резервна навлака нема, а и јас сакам да се јавам да прашам дали воопшто имаат. Мојата навлака е памучна, се вади и се пере.

  Јас колку што знам шијат за странски пазар и држат до одреден квалитет. Само незнам дали исто е производството за тука и надвор.

  Ако дознаеш повеќе сподели.
   
  На Милаaa7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.096
  Допаѓања:
  101.806
  @Ano @eli25 и другите што купивте перничиња, како ги исправте?
   
 8. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.112
  Допаѓања:
  31.201
  Пол:
  Женски
  Мојата си имаше навлака. Таа ја исправ на 60 и ја вратив. И редовно ја перам во машина.
   
 9. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.033
  Допаѓања:
  77.821
  Исто како Ано имаат патент се вади навлаката, само после тешко се мести. Од сомниа нарача?
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.096
  Допаѓања:
  101.806
  Да, од сомниа. Вчера стаса, па да ја исперам.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.112
  Допаѓања:
  31.201
  Пол:
  Женски
  Дури и внатрешната навлака има патент. Ако сакаш можеш да ја испразниш од полнењето и да ја испереш па да ја наполниш повторно. И не се плаши во прв момемн ако малку ти е тврда. После кратко време се прилагодува. Со здравје да си ја користиш.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  6.065
  Пол:
  Женски
  Перницата од стружанка, таа и за доење што е како ја користите/местите? Нели е мала и не сфаќам кај би ја ставила.
  Таа па од сомниа ми изгледа огромна, не знам дали ќе ми ја собере на спалната а и не ми се допаѓа што има дел и за главата, не знам колку е удобна. Вака око ми фати една на Чико, пишува дека е во три дела и ми изгледа најпрактична ама 3000 и нешто кога видов цена се откажав. Постојат ли други перници освен овие или пак да ми кажете која е најпрактична:D.
   
 13. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.096
  Допаѓања:
  101.806
  И мене на сомниа ми изгледаше гломазна, ама супер ми е :)
   
  На ana-banana и eli25 им се допаѓа ова.
 14. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Дали сте задоволни од пернициве?

  Јас немаше да купувам ама имам болки во грбот и некако во спиење несвесно се вртам на грб и маж ми само ме кара, неодговорна сум била (facepalm) и денес се изнервира, вели да ги купиш сите перници на свет и да си ги наредиш околу тебе :D, па сега гледам да нарачам една од овие.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Chantal

  Chantal Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  836
  Допаѓања:
  7.300
  Пол:
  Женски
  Добро утро девојчиња. Дали знаете негде да се продаваат навлаки за перници? Вчера добив користена, а таман разгледував да си купам и баш каква што сакав, само без навлака. Па ако некој знае негде да се продаваат вакви навлаки ке ми биде од корист.
   
 16. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  6.065
  Пол:
  Женски
  Каква перница имаш конкретно? На пример ако е од Стружанка перницата таму има и навлаки. Иначе јас си земав од Стружанка за почеток, си реков секако за доење ќе ми треба па еве колку толку брка работа. Ќе видиме колку ќе врши работа кога ќе ми порасне повеќе стомакот, па ако треба ќе си купам уште некоја :).
   
 17. Chantal

  Chantal Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  836
  Допаѓања:
  7.300
  Пол:
  Женски
  Во Германија сум и преницата е од тука, ке прашам во една продавница каде што има добар избор, ако не еве размислувам да си купам сепак иако оваа е каква што сакав со перли. Сестра ми ке доага на гости па мислев ако има таму да ми донесе она.
   
 18. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.096
  Допаѓања:
  101.806
  Не се вади навлаката?
   
 19. Chantal

  Chantal Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  836
  Допаѓања:
  7.300
  Пол:
  Женски
  Користена добив од пријателка, неможела да ја најде навлаката па ми ја даде така затоа барам навлаки. А и цела не ја собира во машина па на рака ке ја перам.
   
 20. AnonimnaDevojka

  AnonimnaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  233
  Здраво на сите, ве читам и гледам има доста задоволни од перницата за трудници од сомниа, сакам и јас да купам ама претходно да си прашам дали од тие што купиле има некојa околу 155cm висока? :) дека универзална е перницава и за 180см високи и за 150см, па не знам дали ке одговара за пониски како мене :)