Перници за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Stasija, 25 декември 2015.

 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  @AnonimnaDevojka Јас сум висока 1,60, ја купив, ама не ја користам од причина што имам и наддушек дормео и треба или него да го тргнам или неа од причина што пропаѓам па не успевам да се свртам, ама ја пробав во дневна на тврд кревет и супер е. Се надевам ти помогнав со одговорот.
   
  На AnonimnaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.419
  Допаѓања:
  3.473
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас мамички користи трудничка перница за спиење? Дали вреди да се купи и од која недела е најкорисна?
   
  На TheGetmaki и mimiiiii им се допаѓа ова.
 3. TheGetmaki

  TheGetmaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Јас си ја купив од старт па се до сеа сум презадоболна си ја местам и секоја вечер ко бебе спијам :)
  Купи си ја не се мисли
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.444
  Допаѓања:
  39.007
  Пол:
  Женски
  Женски, тие што сте ја земале од Сомниа перницата дали е згодна и за доење бидејќи гледам дека е прилично долга..?

  Друга препорака за перница за спиење, плус да се користи за доење?
   
 5. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  20.405
  Пол:
  Женски
  Јас користам две перници, ама не за трудници :D
  Ако не се тие неможам да спијам, трудничка не ми ни треба :)
   
 6. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.414
  Допаѓања:
  11.304
  Јас имам една долга и мека ,од Анжи ја купив,не е толку долга како тие од Сомниа,ако сакаш ќе ти ја дадам да ја користиш ,да не купуваш ако те бендиса:)
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.106
  Допаѓања:
  101.815
  Не ја бива за доење.
   
  На AnonimnaDevojka, Ano и Kitten им се допаѓа ова.
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.444
  Допаѓања:
  39.007
  Пол:
  Женски
  За спиење, така? Јас од минатиот пат ја чувам таа од Стружанка но ми се сплеска, плус нема навлака, ќе треба цела да ја перам, а не ја собира во машина...абе компликации :D
  И така некако решив дека ми треба нова, посебно за доење, ги гледам новиве полукружни се баш дебелки и полнички. Со таа од Стружанка се искичмив.
   
  На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
 9. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.414
  Допаѓања:
  11.304
  Да за спиење е многу убава,и оваа нема навлака ама поголема е од таа од Стружанка и помека,ќе ја најдам и ќе ти ја дадам па ако ти одговара земај и бегај :D
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.119
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Еве и јас ќе ти потврдам како @kukla21 за спиење ми беше одлична, ама за доење не се снајдов баш со неа и не ја користам. Гломазна е, нема како да влезеш во неа со бебе во рака, ниту па можеш да ја наместиш.
   
  На AnonimnaDevojka, Kitten и kukla21 им се допаѓа ова.
 11. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  4.567
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас ја има користено перницава за спиење и како сте задоволни? image.jpg
   
 12. Anicka30

  Anicka30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2017
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Ја немам конкретнава, но иста форма е и мојата и неколку месеци веќе ја користам, од кај 3-4. Мене многу ми се погоди за спиење и легната и сега веќе полуседната а претпоставувам дека ќе ми помогне и после при доење.
   
  На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dana84

  Dana84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  80
  Каде ја има оваа перница?
   
 14. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  4.567
  Пол:
  Женски
  Во bebe home и kiddo во Аеродром
   
 15. kostarika

  kostarika Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  1.942
  Мешиња го пратив муж да земе перница за трудници во стружанка му дале за доење перница. Е сега оваа е кратка како за спиење плус крива ама ме држи исправена колку толку да не го гмечам мешлакот . Вас оваа ви вршеше работа или од подолгите за трудници сто се?
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.444
  Допаѓања:
  39.007
  Пол:
  Женски
  Сликни ја ако не ти е тешко, јас незнаев дека има два типа на перници од Стружанка. Мојата е од пред 4 години, форма на потковица но не ми се најде за доење, многу е сплескана, но затоа за спиење сега во бременоста ми е супер!
   
 17. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  5.148
  Допаѓања:
  49.984
  Пол:
  Женски
  Како ми расте стомакот така се ме боли особено грбот и кичмата,вака не ми беше првиот пат,уште сега се чуствувам како тенк]:)
  Користете ли перници за трудници и од кои?
  Гледам од тие огромните ама скапи ми се 1000 и нешто денари.
   
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.444
  Допаѓања:
  39.007
  Пол:
  Женски
  Таа од Стружанка е добра за спиење, подобра отколку за доење, се сеќавам дека 650 ден ја купив.
   
 19. Marija 84

  Marija 84 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  А и оваа ме интересира. Кога легнувам без перница меѓу нозе не можам да заспијам а наутро перницата не ми е потребна уште поубаво ми е без неа. Си мислам од ствднување на пупето ќе е ??? Ви се случува тоа ???
   
 20. Charlotte*

  Charlotte* Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  1.136
  Пол:
  Женски
  Јас перничето кај маж ми меѓу нозе го наоѓам сабајле. :D
  Истата сум.
  Не знам од што е ни јас. :)
   
  На Marija 84 му/ѝ се допаѓа ова.