1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Персонализирана рутина за лице

Дискусија во 'Лице' започната од *Лорена*, 24 јануари 2024.

  1. Anettta

    Anettta Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    Еве овие ми ги предложија. Доколку и некој друг ги има користено нека сподели искуства.
    IMG_8670.png IMG_8671.png IMG_8672.png IMG_8673.png IMG_8674.png IMG_8675.png
     
    На Selena01 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. vviktorijaaa

    vviktorijaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2021
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    61
    Ја го имам користено само гелниот чистач. Лесен е, лесно се измива не ја суши кожата. Мене лицето ме беше ужасно слободно пиши ми ќе ти пратам слики од пред да почнам да ги користам работите што ми ги кажаа и од сега
     
    На Anettta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.255
    Допаѓања:
    104.921
    Пол:
    Женски

    Јас ги користам истите производи (место rich хијалуронската ја имам light) задоволна сум , само мислам гелот ќе го заменам , а и маслото за нешто друго, имам чувство дека не ми е добро исчистена кожата како што треба особено по шминкање.

    Само кремата на Mary&May ја немам пробано
     
    Последна измена: 27 февруари 2024
    На Anettta му/ѝ се допаѓа ова.
  4. veris

    veris Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2023
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.310
    Пол:
    Женски
    Искуство со elloxy.mk? Ви помогнала ли рутина од нив?
     
  5. peonya

    peonya Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2022
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Неколку пати сум пишала, најдоброто нешто што и се случило на мојата кожа, проследено со професионална поддршка во секое време, што резултираше со крај на сите мои проблеми со кожата. Луѓето навистина знаат да си ја работат работата, имаат образование за тоа, искуство, беспрекорна грижа за клиенти, нешто сосема различно од тоа што е вообичаено и просечно, друго ниво, моја најтопла препорака, каде да стигнам зборувам, а и мојата кожа исто така :inlove::inlove::inlove:
     
    На veris му/ѝ се допаѓа ова.
  6. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    2.902
    Пол:
    Женски
    Кој се подобри eloxy или coslove? И зошто?
     
  7. Alice21.

    Alice21. Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2023
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Малце касно, ама и јас имам исто искуство со магнолиа. Од тие нејзините производи ми се појави текстура на лицето којашто никогаш не сум ја имала. Лицето лом ми се плаче. Наместо да оди кон подобро, цела сум комедони или фунгални акни и стварно не знам дали воопшто ќе ми се оправи лицето.
     
    На lovely91, Elence93, IamSexyAndIKnowIt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    631
    Пол:
    Женски
    не се секирај, може треба време производите да дејствуваат или во краен случај ко мене, не ставав ништо и си помина тој период ужасен што беше резз на ту мач состојки и ден денес мислам. Таа жена мене ќе ми остане како тешка с*љанка пок*ндурена, без разлика на сите дипломи. Ако немаш однос и култура основна се е џабе. Во однос на козметика за мене највеќе ми помогна само мед. козметика и храна. Никакви серуми есенции више не експериментирам :lol::*
     
    На Elence93, IamSexyAndIKnowIt и Alice21. им се допаѓа ова.
  9. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.729
    Допаѓања:
    11.245
    Пол:
    Женски
    Не сум ѝ ги користила, само знам еднаш пишав во порака. Тоа што ми го препорача не го ни погледнав, зашто ми стоеше ко за 50+ годишна жена. Тука беше толку фалена на времето.
     
    На Alice21. му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Alice21.

    Alice21. Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2023
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно. На фб една девојка во една група бараше помош за акни. Една и ја предложи баш магнолиа. Јас коментирав најкултурно дека ми е влошено лицето од нејзината рутина, но дека тоа е само мое искуство.Ја не знам од кај се откопачи магнолиа и таму да ми пишува како секогаш ќе имало лоши коментари и да сум ја контактирала да видела што е проблемот, демек не можела да го најде мојот меил. Душо не фала неам ја уште 50 евра да давам на глупости и да те пунам тебе со пари :lol:
     
    На lovely91, sleepingbeauty, Elence93 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски

    Морам да го потврдам истото, ме блокираше и на инстаграм, бедно. И кословметикс скроз истото ми го направија.

    @sleepingbeauty
     
    На sleepingbeauty и Elence93 им се допаѓа ова.
  12. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    631
    Пол:
    Женски
    Хахаха мене и на стори ме објави господичната. И ме блокираше па луѓе ми праќаа. Страшно. Само зборува за Културата нејзина Европска. :lol: Инаку девојки јас откако ставам само мед.козметика и не шлакам глупости, по некој третман на ливце некогаш лицево ми е топ, да не се подречам. :$
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  13. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски
    Што си ја налутила толку? Хахаха, мене ми кажа дека НЕ СУМ ЈА ЗАСЛЕДИЛА НА ИНСТАГРАМ, а сум барала рутина, а тоа што по нејзина препорака купив СЕ не важи. Чекав рутина 3 недели и пишав кои продукти не ми одговараат, ја немаше да врати. И пишав на мејл: "после да не те чуди зошто не те следам веќе". И ме блокираше. А, кословеметикс имав искоментирано под пост за некои продукти и ме блокираа.

    viber_image_2024-06-12_18-34-01-833.jpg
     
    На sleepingbeauty, Selena01, Elence93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    2.902
    Пол:
    Женски
    И јас не сум задоволна од рутината на кослов. На почеток ајде ок, треба време, ама буквално никаква промена нема кај мене. Им пишав, дрско ми одговараат на емаил, и ме убедуваат дека треба време. А поминаа скоро 4ри месеци. Другарка со сосема друг проблем со лицето, и ја дадоа скоро па истата рутина како мене. Изгледа што ќе им трефне, тоа кажуваат.
    Верував дека сликите на инста им се реални, ама по се изгледа не ќе да се.
     
    На IamSexyAndIKnowIt и peonya им се допаѓа ова.
  15. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.940
    Допаѓања:
    10.107
    Пол:
    Женски
    А како може да помогне рутина само преку слики од лицето. :?: Згора на тоа дадена од непрофесионалец. Ама на овој начин си ја зголемуваат потрошувачката препорачувајќи скапи производи.
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Alice21. им се допаѓа ова.
  16. Alice21.

    Alice21. Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2023
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Јас се прелажав со магнолиа поради тоа што еднаш држеше семинар на медицински факултет. И си викаш ај штом ја викнале има појма жената. Ама ете… памет за друг пат.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.754
    Допаѓања:
    6.932
    Пол:
    Женски
    Ме предомислуваш сега, и јас сакав да барам рутина од нив. Иако ми треба само за обична хидратација. Најчесто земам мини продукти од кај нив за да испробам.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски
    Ако ти е само за тоа и сама можеш да си направиш, разгледај им ги убаво продуктите, прочитај опис и што содржи, и ќе знаеш што ти треба. Мене двапати ми правеа рутина и двапати лицето ми фифна од црвенила ми изгоре. Сама си направив после тоа исфрлив се што купив.
     
    На Selena01 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    2.902
    Пол:
    Женски
    Побарај рутина, ништо не губиш, колку да видиш што ќе ти кажат. Не мора да ги купуваш баш тие производи..
     
    На Selena01 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.255
    Допаѓања:
    104.921
    Пол:
    Женски
    Јас користев производи на кослов од лани август месец, бев задоволна од неколку производи, ама многу масно ми го правеа лицето некои од нив, па убедуваат како е потребно време, и секој месец треба да се сликаш и известуваш, е сега кај мене гледаа дека во однос на флеки и нема некое којзнае какво подобрување и само ми трупаа производи,коридтев серуми пептиден, хијалуронски, ретинол и кога се пожалив дека имам доста митисери на брадата ми дадоа и салицилна и се откажав , милион работи искрено да кажам не сакам да воведувам ,подобро ми е лицето доколку користам помалку работи , мн комплицирано ми стана. Кога им кажав за митисерите ми рекоа добро ќе биде да одам на дерматолог на чистење за таа проблематика :wasntme: За сликиве, јас имам една познаничка што користеше нивна рутина и единствено со една флека имаше проблем и за година и исчезна па,продолжи сп нивните производи.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.