1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Персонализирана рутина за лице

Дискусија во 'Лице' започната од *Лорена*, 24 јануари 2024.

  1. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.302
    Допаѓања:
    10.166
    Пол:
    Женски
    И јас да потплатам и мене ќе ме викнат. Ќе ме има и по насловни и секаде. Не се лажам за вакви ствари, ова интернетот колку е добар, тродупло полош, удира и на џеб и на здравје.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Alice21., koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Anettta

    Anettta Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    Истото ми се деси и мене. Им пишав културно меил со слики дека немам никаква промена, туку ми се влоши лицето. Дрско ми одговорија и ми рекоа дека сум сакала да се расправам и сум била негативна. Никогаш повеќе нема да купам производи од кослове.
     
    На Cherry333, IamSexyAndIKnowIt, L.i.n.a.a и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.757
    Допаѓања:
    5.713
    Пол:
    Женски
    Elloxy!!!
    Оддамна е постот, ама доколку се уште не си одлучила. :D

    И оваа Магнолија колку ме нервира, со купени следачи тука, и потплатени реклами се преправа, а врска немаат некои производи.
     
    Последна измена од модератор: 14 јули 2024
    На Selena01, koritsaki и anggell им се допаѓа ова.
  4. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.504
    Допаѓања:
    7.377
    Пол:
    Женски
    И јас да се пожалам од кослов. Оваа рутинава што ја даваат на сите ја добив, лицето ми стана пепел. Воспалено, со цистични акни. Никогаш не ми било такво, сите ме прашаа што ми се случува. А јас грдни пари фрлив, сега лицево од флеките не можам да го исчистам. Ама најјаки ми беа, хормони е, храна е, ова е, она е. Како да го игнорираа фактот дека пред да почнам со нивната козметика лицето ми беше скоро па супер. А завршив како од осило излезена (n).
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.754
    Допаѓања:
    6.932
    Пол:
    Женски
    Види ако немаш некој посебен проблем. Подобар совет ќе добиеш овде од членки за што да користиш.
    Јас барав рутина за обична хидратација ништо специјално. Повеќе ми помогнаа овде него ли рутината.
    И после некој период се уходуваш во производите и почнува и да те бива :D8):d:

    Имам и хипотеза дека премногу мешаат производи кога даваат рутина. Можеби бидејќи гледаме по Инстаграм како се шлапаат со све и свашта. И после ај и ние. Ама некако less is more
     
    На Antebellum, Cherry333 и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  6. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.504
    Допаѓања:
    7.377
    Пол:
    Женски
    Мешаат за да им купиш све што имаат. Јас се сложувам дека less is more исто.. Инаку не е некоја филозофија козметикава, ама ете ќе се излажеш од позитивни резултати што ќе видиш, а не дека сум била скроз незналица, башка на интернет се ќе прочиташ. Ама од пуста желба за кристална кожа останав и без пари (нив ги прежалив) ама лицево уште не можам да си го вратам назад.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CandyM

    CandyM Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2024
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво женски,
    Некој што имал искуство со рутините на Магнолиа да ми каже дали е задоволен и отприлика до која сума се движеле рутините,гледам доста пофални зборови за нејзе,дали стварно имаат сите такви ефекти на кожата.
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.255
    Допаѓања:
    104.921
    Пол:
    Женски

    Прочитај погоре повеќето не се задоволни од нејзините рутини
     
  9. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Некоја од вас да нарачала производи или добила бесплатна рутина од coslovemetics?
    Подолго време на инста гледам реклама, гледам и споделени резултати и стварно исчистени лица, сакам да им пишам за рутина и да нарачам производи, па ме интересира ако има некоја од вас искуство со нив :)
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.255
    Допаѓања:
    104.921
    Пол:
    Женски
    Јас. Пиши ми во порака што те интересира :)
     
    На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. noteforself

    noteforself Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2020
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    380
    Пол:
    Женски
    Дали некоја побарала рутина за нега на кожа од тука?
    https://coslovemetics.mk/rutina-coslove-skincare/

    Сум видела и на други страници нудат исто нешто, но не можам да се сетам кои страни беа. Ме интересира само ако некоја пробала, дали сте задоволни и дали вреди да се проба?