Песна за душа

Дискусија во 'Музика' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
 4. Marcey

  Marcey Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  943
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
 7. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Bajaga-Moi su drugovi, секогаш кога и да ја чујам се појавува насмевка на моето лице,и топлина, едноставно многу позитивна песна

  http://www.youtube.com/watch?v=oAEKtxAJnuY
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.532
  http://www.youtube.com/watch?v=jBZ0BuTOx0M

  Најубава за душа.
  За сите девојки кои се вечно нечии жртви, кои постојано потклекнуваат на нечии лаги и молби, кои некаде попатно си го загубиле самопочитувањето и вербата во се', во љубовта, надежта, а најмногу во себе...
  Слушнете ја убаво песната.
   
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  38.672
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  Ааа, па и до тука ми стаса песнава дефинитивно.
  Од еден ден слушање, премина во денови.. и хит на денот беше сега цап и за душа ја прогласувам!
  А, да ич не треба да ја слушам поради, ма бл’р бл’р... ама ете ти после долго одбивање да ја слушнам цела :| предолго бе, оти убава е и моја е веќе, крај! :D

  Ах!

  http://www.youtube.com/watch?v=vjfI3uSN ... r_embedded
   
 12. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.540
  Допаѓања:
  25.497
  Скоро сите песни од Cure ми се за душа, која и да ја ставам нема да погрешам. Оваа некако за нијанса ми се издвојува, можеби од некои субјективни причини... :|

  http://www.youtube.com/watch?v=FRJeN6la ... re=related
   
  На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  http://www.youtube.com/watch?v=vjfI3uSN8DQ

  My Lady d'Arbanville, why do you sleep so still? I'll wake you tomorrow and you will be my fill, yes, you will be my fill. My Lady d'Arbanville why does it grieve me so? But your heart seems so silent. Why do you breathe so low, why do you breathe so low...
   
 14. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
 16. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.615
  На relax08 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. relax08

  relax08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
 19. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
 20. Rocker

  Rocker Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  19