Песна за душа

Дискусија во 'Музика' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  ...slusham sega kje otvoram i tema...
  ...gledam ja neshto mi fali u ...
  ...forum.femina.mk ‹ Забава ‹ Музика...
   
 2. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_km0u64OLng&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_km0u64OLng&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]

  Може да кажам дека сум сонувач
  Но, јас не сум само еден
  Се надевам дека еден ден ќе ни се придружат
  И светот ќе живее како еден
   
 3. Black.rose

  Black.rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Gledam golem izbor na stranska muzika, sto spored mene ne e los ima navistina kvalitetni pesni i pesni za dusha,no sepak nesto najdobro:
  - Vlado Janevski ( Crno Tikvesko, Evergrin )
  - Olgica Hristovska ( Svirete ja zajdi zajdi )
  - Ceca ( Beograd , Dokaz )
  Ima i mnogu drugi na koi vo momentov ne mozam da se setam no ete ovie vleguvaat vo " potesniot izbor" na pesna za dusha! :D
   
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  ...pushti si se shto ti e na dusha...nema zabrani...
  ...bar jas ne vidov deka treba da bidat vakvi ili onakvi pesni...
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 6. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/BFhU-NxjyKg&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/BFhU-NxjyKg&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Marley,морам да те пофалам за Peter Gabriel и Kate Bush.
  Хм,,убаво!
   
 9. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  70
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  http://www.youtube.com/watch?v=jtoncUzV6nA

  песнава е прекрасна и има преепреубав текст и ме убива текстов и само на убави но некако тажни ствари ме потсеќа, на стари љубови..... :roll:
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  ...fala kate21...ne sum mnogu za falenje...
  ...davam malku ama od srce...

  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zVt-ySCDZWY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zVt-ySCDZWY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]

  ...neznam shto mi tekna denes...na Ines..?
   
 12. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  116
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Блиску до мене - Влатко Лозановски
   
 14. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.458
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Some people wait a lifetime for a moment like this
  Some people search forever for that one special kiss
  Oh, I can't believe it's happening to me
  Some people wait a lifetime for a moment like this....
  - Kelly Clarkson
   
 16. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/n9_74RBoMOQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/n9_74RBoMOQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Све још мирише на њу, и дан и јутро што се буди
  након ове ночи, ночи без сна
  и 500 година да их бројим у самочи
  откако је отишла...
  - Аки Рахимовски
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Машки
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9ftiwaHSVvk&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9ftiwaHSVvk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Јесен у мени - Парни Ваљак
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски