Песна за душа

Дискусија во 'Музика' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Песни за душа, да си го релаксираш мозокот во секој момент ,колку да ги слушаш да не ти бидат здосадени и да се чувствуваш изрелаксиран од музиката. Еве нешто постаро, песна што никогаш не умира !

  http://www.youtube.com/watch?v=Qt2mbGP6vFI

  http://www.youtube.com/watch?v=tt8d3Shl ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=5MWFcfGi8QQ

  http://www.youtube.com/watch?v=oZGE-Y1C ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=loWXMtjU ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Во моментов ми ја исполнува душата, дует на Шакира и еден тип , песната се вика Si tu no Vuelves.Убава песна :)
   
 4. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.403
  Пол:
  Женски
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
 6. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
 7. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
 8. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
 9. SweetDream

  SweetDream Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Си има најдооветен жарн во музиката-soul!
  Нема соул песна која не е од душа,мелем за душа.
  Меѓу поомилените ми се
  James Brown
  http://www.youtube.com/watch?v=pbaCmtuU_tw
  http://www.youtube.com/watch?v=U5TqIdff ... re=related
  Аretha Franklin
  http://www.youtube.com/watch?v=6FOUqQt3Kg0
  http://www.youtube.com/watch?v=PB2Mu2zB ... ure=relmfu
  НО, крал на соул музиката е неоспорно Otis Redding, не само како изведувач, туку како тексописец и композитор.

  http://www.youtube.com/watch?v=NyMg-EhZ ... re=related

  Зашто не можам да постирам поише од 5 линка, а постов може да оди и до над 100, зашто неможам да се одлучам за која,побарајте ги нивните останати песни, нема да зажалите.
  Нема подобра песна за душа, од самиот соул.
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.972
  Допаѓања:
  77.228
  Пол:
  Женски
 12. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
 13. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
 14. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
 15. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  Знае да те разнежни,наежи ,да допре во тебе толку длабоко ,да те повреди толку што до срж ке те здоболи и пак да ти внесе надеж...
  Инструменталов и без ниеден збор кажува ТОЛКУ МНОГУ !


  http://www.youtube.com/watch?v=53DEAiAmSZs
   
 16. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
 17. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=XZ3OLswKKAw Песнана Gangam style кога ќе ја слушнам знае и косата нагоре да ми се крене ама коверов е нешто неверојатно..каква свежина дава на песнава..сепак е до девојкиве..слушнете задолжително можеби сепак ова стајлов и не е толку лош :)
  :clap: :bow: за девојките
   
 19. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
 20. bombona23

  bombona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.816
  Christina Aguilera - Say Something feat. A Great Big World :)