1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песна која ве потсетува на некое место

Дискусија во 'Музика' започната од anichka94, 1 декември 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Не најдов баш ваква тема,ако има без многу дискусии клуч :)
  Постирајте ја песната која ве потсеќа конкретно на некое место :?:
   
 2. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  песна која ве потсетува на едно место

  http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY


  Незнам зошто но песнава ептен ме потсеќа на Крушево...минатата зима :)
   
 3. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  песна која ве потсетува на едно место

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LQl3WQQoQ0

  Незнам ни самата зошто,веројатно на летото кое помина.
  А да и на екскурзијата која ја имавме лани. 2012 де. :D
   
 4. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  песна која ве потсетува на едно место

  http://www.youtube.com/watch?v=3P06kyFpIQU
  Ме потсеќа на Градиште ова лето..
  тие до нас ,на сабаље на рипит му беше
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  песна која ве потсетува на едно место

  Напна на одмор со оваа брат ми, па како споменче од таму ми е , Грција - Неа Врасна
  http://www.youtube.com/watch?v=1yw1Tgj9-VU

  Иии едни убави и мили денови за кои сега ми е криво што поминаа, а тогаш што побрзо да ги снема сакав.
  http://www.youtube.com/watch?v=tDq3fNew1rU
   
 6. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
 8. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  576
  Lana Del Rey- Blue Jeans. :)
  летото со другарките седевме во школски двор навечер. си легнувавме, ги гледавме ѕвездите, и обавезно песната :lol:
   
 9. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.135
  Alicia Keys - Girl on fire

  Секогаш кога ќе ја слушнам ме потсетува на Graz Austria кога бев минатата зима каде и да одев само неа ја слушав во кола :)
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.925
  Допаѓања:
  26.767
  Пол:
  Женски
 11. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  На часовите по биологија. Еднаш еден од одделение почна да ја пее на биологија и од тогаш професорката не може да не заќути, цело време ја пееме. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=RbtPXFlZlHg

  Се гледа зошто ме потсетува на СКопје, по името на песната.
  http://www.youtube.com/watch?v=k-ImCpNqbJw

  На летото 2013, кога бевме на одбор на Азурна обала и старосватиците цело време ја пуштаа, па затоа ме потсетува на тоа место.
  http://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI
   
 12. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  157
 13. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
 14. V.Eleonora

  V.Eleonora Нов член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 15. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
 16. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
 17. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.677
  Допаѓања:
  88.158
  херцег нови ....:angel:

   
 18. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  25.009
  Пол:
  Женски

  Лето 2012,
  плус неговиот незаборавен концерт под отворено небо на море:inlove:
  песнава воедно истата година и беше хит и останува хит засекогаш, предобар текст.
   
  На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Женски


  На Барселона ;(:l::l::l:
   
 20. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  25.009
  Пол:
  Женски

  На Венеција.