Песна која ве потсетува на некое место

Дискусија во 'Музика' започната од anichka94, 1 декември 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  Не најдов баш ваква тема,ако има без многу дискусии клуч :)
  Постирајте ја песната која ве потсеќа конкретно на некое место :?:
   
 2. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  песна која ве потсетува на едно место

  http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY


  Незнам зошто но песнава ептен ме потсеќа на Крушево...минатата зима :)
   
 3. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  песна која ве потсетува на едно место

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LQl3WQQoQ0

  Незнам ни самата зошто,веројатно на летото кое помина.
  А да и на екскурзијата која ја имавме лани. 2012 де. :D
   
 4. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  песна која ве потсетува на едно место

  http://www.youtube.com/watch?v=3P06kyFpIQU
  Ме потсеќа на Градиште ова лето..
  тие до нас ,на сабаље на рипит му беше
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  песна која ве потсетува на едно место

  Напна на одмор со оваа брат ми, па како споменче од таму ми е , Грција - Неа Врасна
  http://www.youtube.com/watch?v=1yw1Tgj9-VU

  Иии едни убави и мили денови за кои сега ми е криво што поминаа, а тогаш што побрзо да ги снема сакав.
  http://www.youtube.com/watch?v=tDq3fNew1rU
   
 6. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
 8. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  576
  Lana Del Rey- Blue Jeans. :)
  летото со другарките седевме во школски двор навечер. си легнувавме, ги гледавме ѕвездите, и обавезно песната :lol:
   
 9. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.134
  Alicia Keys - Girl on fire

  Секогаш кога ќе ја слушнам ме потсетува на Graz Austria кога бев минатата зима каде и да одев само неа ја слушав во кола :)
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.692
  Допаѓања:
  25.262
  Пол:
  Женски
 11. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  На часовите по биологија. Еднаш еден од одделение почна да ја пее на биологија и од тогаш професорката не може да не заќути, цело време ја пееме. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=RbtPXFlZlHg

  Се гледа зошто ме потсетува на СКопје, по името на песната.
  http://www.youtube.com/watch?v=k-ImCpNqbJw

  На летото 2013, кога бевме на одбор на Азурна обала и старосватиците цело време ја пуштаа, па затоа ме потсетува на тоа место.
  http://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI
   
 12. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  156
 13. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
 14. V.Eleonora

  V.Eleonora Нов член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 15. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  345
 16. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  383
  Пол:
  Женски
 17. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.791
  Допаѓања:
  84.638
  херцег нови ....:angel:

   
 18. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  16.974
  Пол:
  Женски

  Лето 2012,
  плус неговиот незаборавен концерт под отворено небо на море:inlove:
  песнава воедно истата година и беше хит и останува хит засекогаш, предобар текст.
   
  На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  8.932
  Пол:
  Женски


  На Барселона ;(:l::l::l:
   
 20. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  16.974
  Пол:
  Женски

  На Венеција.